Tudengite Teatripäevad tähistab 15. sünnipäeva

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilaste poolt korraldatud Tudengite Teatripäevad toimuvad Viljandis 17.-19. veebruaril. Sel aastal täitub 15 aastat esimesest festivalist. Mängupaikadeks on kultuuriakadeemia must saal ning lennukitehas, kus üles astub kaheksa tudengite harrastusteatritruppi nii Eestist kui ka kolmest naaberriigist: Soomest ja Lätist.

Eesti truppidest on võimalik laval näha  T-Teatrit, Tartu Üliõpilasteatrit, Ruutu10,Linnar Priimäe üliõpilasteatrit ning K-äng 2. Soomest tulevad kohale Helsinki Ylioppilasteatteri ja Kellariteatteri. Lätist ZONA.

Traditsiooniliselt annavad noortele harrastusteatrilistele etenduse järel avaliku aruteluna tagasisidet etenduskunstides tegutsevad Kolm Tarka, kelleks sel aastal on Von Krahli näitleja Ragne Veensalu, lavastaja Erki Aule ning Ugala näitleja ja lavastaja Vallo Kirs.

Lauäeval, 18. veebruaril, toimub Viljandi Lennukitehases Festivali Klubi, kus kõrvadele teeb pai Viljandi rokipunt Lights on the Ceiling, kes oli ka Noortebänd 2015 finalist. Peo tõmbavad käima küttebänd, DJ+trummid, Impluvium. Lisaks astub DJ-na üles Ugala näitleja Rait Õunapuu.


Tudengite Teatripäevad on tudengitest koosnevatele harrastusteatritele suunatud festival, mis esmakordselt toimus 2003. aastal ning on sellest alates on Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilased seda korraldanud iga aasta veebruarikuus. Täna toimub festival juba 15. korda.

 

Täname festivali toetajaid Viljandi linn, Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu.

Lisainfo festivali ja piletite kohta leiab Tudengite Teatripäevade kodulehelt: http://tudengiteteatripaevad.ee/ ja Facebookist:https://www.facebook.com/ttpfestival/?fref=ts