A-Festival V

Sellel aastal, 13.-16. oktoobrini toimub Tartus rahvusvaheline sõltumatute ja üliõpilasteatrite A-festival viiendat korda. 
Tänavusel A-festivalil osalevad teatrid Leedust, Venemaalt, Poolast, Ukrainast, Itaaliast ja Soomest, kes mängivad neljal päeval kahel laval - Genialistide klubis ja Tartu Üliõpilasmajas. 
 
13.10 FESTIVALI AVAPÄEV
18.00 EESTI 
"Ümberringi võimalik on jumal“
Koht: Tartu Üliõpilasmaja (Kalevi 24) 
Kestvus: 80 minutit
Festivali avab meie oma lavastus, mis räägib loo peatuks jäänud mehest, kes konnates siinse ilma ja teispoolsuse vahel üritab leida lahendust aja suurele saladusele. 
 
20.30 UKRAINA 
„Wicked Performance“
Koht: Genialistide klubis (Lai 37)
Kestvus: 90 minutit
Ukraina noorsooteater on ette võtnud Dostojevski romaani „Idioot“ ja loonud sellest midagi täiesti uut, midagi, mis on täiesti nende endi oma. 
 
14.10 
18.30 SOOME 
„Shoulder And Yours“
Koht: Tartu Üliõpilasmaja (Kalevi 24)
Kestvus: 30 minutit
Kes on kunagi su hinge puudutanud, ei lähe sul kunagi meelest ehk puudutuse igavikulisusest räägivad Tampere ülikooli noored näitlejad.
 
20.30 VENEMAA 
„Bernarda Alba Maja“.
Koht: Genialistide klubi (Lai 37)
Meie idanaabreid esindab dramaatiline ja kaunis tantsuteater Mouvement Theatre Studio Sankt-Peterburist, kes esitavad meile dramaatilise ja kauni loo armastusest endast.
Kestvus: 50 minutit
 
 
15.10 
14.00-16.00 BELGIA
Töötuba: Le Coqi teatrimeetod
Koht: Tartu ülikooli peahoone
Kõigile, kes tahavad ise teatritegemist õppida. Palun osalemisest teada anda meilile This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 
18.30 POOLA 
„Under sole of the shoe“.
Koht: Tartu Üliõpilasmaja (Kalevi 24)
Kestvus: 45 minutit
Oma versiooni moodsa maailma armastusest, selle keerukusest ja elu enda kavalatest stsenaariumitest tuleb esitama Poola sõltumatu teater New Art Theatre.
 
20.30 LEEDU 
„Relation Chips“.
Koht: Genialistide klubi 
Kestvus: 45 minutit
Vilniuse ülikoolist tuleb külla Andrius Pulkauninkase kineetiline teater, kes esitavad tantsulise ja müstilise loo inimsuhetest, mõtetest, teadvusest, hirmudest ja tõelistest imedest.
 
 
16.10
16.00 EESTI
Krappi viimane lint
Koht: Tartu Üliõpilasmaja (Kalevi 24)
Kestvus: 50 minutit
Absurdiklassikasse kuuluva loo inimesest ja tema eksistentsist, tema olemise mõttest ja mõttetusest esitavad meile Vilde teatri näitlejad kodusest Eestist.
 
 
18.00 ITAALIA 
„To Ada, for Ada, through Ada…“
Koht: Genialistide klubi
Kestvus: 50 minutit
Festivali lõpetab Itaalia poliitiline teater Teatro Caverna Bergamost ,mis räägib loo ühest erakordsest, erilisest ja julgest naisest Ada Gobettist. Ja vastupidavusest. Ja kangelaslikkusest. Ja vabadusest.