Tartu Üliõpilasteatri A-festival täidab linna #absurdiga

 
Pöördumatult, nagu pärast suve tuleb sügis, naaseb 8-10 oktoobril rahvusvaheline tudengiteatrite absurdifestival A-festival, mida juba neljandat aastat veab eest Tartu Üliõpilasteater.  See on harukordne võimalus näha Tartus eripalgelisi ja värskeilmelisi lavastusi, mida iseloomustab katsetav ja piire otsiv teatrikeel. 
 
Tänavusele festivalile ootame külla oma kahte ammust ja ühte uut sõprusteatrit Venemaalt, Belgiast ja Leedust. 
 
Neljapäev 08.10 kell 19.00 Genklubis
Festivali avapaugu teeb nüüd juba Moskvas tugevalt kanda kinnitanud ja ennast tõestanud autoriteater Эскизы в пространстве (Eskiisid ruumis). Nemad toovad vaadata oma ühe uuema töö, paljudel välisfestivalidel auhinnatud „Hamlet. Taani. Rahu. Prints.” 
 
 
Reede 9.10 kell 19.00 Genklubis
Esmakordselt on festivalil teater Leedust, Vilniuse Ülikooli teatritrupp „Minimum”, kes mängivad oma sümbolistlikku ning poeetilist etendus „Philopater”.
 
 
Laupäev 10.10 kell 17.00 Genklubis
Mitmekordne A-Festivali külaline Belgiast, Liege'i Kuningliku Ülikooli teater, toob sel korral vaatamiseks vendade Grimmide muinasjutul põhineva muusikalise etenduse „Breemeni linna moosekandid” mis on mõeldud nii lastele kui täiskasvanutele. 
 
 
Laupäev 10.10 kell 19.00 Tartu Uue Teatri proovisaal
Tartu Üliõpilasteater esitab festivali viimase etendusena Tartu Uue Teatri proovisaalis kevadel edukalt esietendunud lavastust „Pärast kaldkriipsu”.
 
 
KÕIKIDE ETENDUSTE PILET ON 5€.
Piletid saadaval Piletilevist ja pool tundi enne algust kohapeal.
 
Tartu Üliõpilasteater on asutatud 9. oktoobril 1999, mil tuli lavale teatri esimene lavastus „Kullervo”. 2012. aastal otsustasime igal aastal korraldada oktoobris rahvusvahelise absurdinäidendite minifestivali. 
I festivalil 2012 oktoobris osalesid sõprusteatrid Belgiast, Liege`ist (Kafka „Aruanne akadeemiale”) ning Valgenevest, Minskist (Prjažko „Suletud uks. Äärelinnas.”). Üliõpilasteater mängis P. Prjažko näidendit „Õnnestunud elu”, mida hiljem esitati edukalt paljudel välisfestivalidel.
II festivalil osales Üliõpilasteatri (E. Ionesco „Uus üüriline”) kõrval Moskva Kultuuri ja Kunsti Riikliku ülikooli lavastaja eriala lõpetanud noored, kes just olid loonud oma teatri: loomingulise laboratooriumi Эскизы в пространстве. Nad mängisid lavastust „Toored ja uhked”, mille autoriteks ja lavastajateks nad ka ise olid.
III festival, mis oli ühtlasi pühendatud Üliõpilasteatri 15 aasta juubelile, oli teatreid juba neli. Tbilisi Akhmeteli nim. riiklik teater, kes mängis P. Prjažko “Alukaid” (lavastaja Kalev Kudu), Brasiilia teater Gruppo Desvio „Misanthofreak” ning Liege'i Ülikooli teater etendusega „Viimane Godo't”. Üliõpilasteater mängis etendust „Morfium” ning oma galaetendust, kus näidati läbilõiget teatri senistest lavastusest.
 
 
Lisainfo:
Kalev Kudu
Tartu Üliõpilasteatri kunstiline juht, lavastaja
telefon: +372 55 696 846