XVI Õpetajate teatrifestival "Sillad"

Reedel, 7. märtsil Sakala keskuses
 
15.20            Kroonuaia Priitahtlik Näitemänguselts
                     Tauno Yliruusi „Kell 11 turu juures“ lavastaja Katrin Luts
16.05            Tondi PK Tondipere
                     „Metsarahva perepidu ehk tarkus tuleb ikka peale rumalust“ lavastaja Ege Kuusk
16.45            Pärnu Vanalinna PK trupp Kõik on staarid
                     Ingrid Tera/Tiiu Maide ja trupp
                     „Isevärki koolitund ehk me teame ise täpselt, mida tahame!“ lavastaja Tiiu Maide
17.30            Saue Gümnaasiumi õpetajad
                     E.Vilde „Vigased pruudid“ lavastaja Leo Uulma
18.05            LA Männi trupp KAPA KOHILA
                    Wimbrg/Bachmann „Väike Nõid“ lavastaja Raili Bachmann
18.50            Tartu Kesklinna Lastekeskus
                     Gipari Pierre lastejutu ainetel „Väike hea kurat“. Ühistöö
19.25            Laulasmaa Kooli õpetajate näitering
                     Lõuna-Eesti muinasjutt/ ümber jutustanud Kristiina Ehin „Sõit kuuvalgel“. Ühistöö
19.55            Tallinna õpetajate näitetrupp Kivilindad
                     Shakespare/Quene „Käed puhtaks“ lavastajad Juta Teral ja Heli Mänd
20.40            Vigala Õpetajate Showtrupp
                     ühismelu
                     „Vaesel vaimul olgu vähemalt erk füüsis ehk kuidas Vigala mehed v-õpet said“
 
 
Laupäeval, 8.märtsil Viljandi Gümnaasiumis
 
10.00           Parksepa keskkooli näitetrupp
                    Merle Velbo „Seitse vanatüdrukut“ lavastaja Merje Taan
10.45           Peetri Lasteaed-Põhikool
                    Ruslan Lainola „Naine on Mees“ lavastaja Ruslan Lainola
11.25           Viljandi Kesklinna Kool
                    Külliki Asu/Maarika Roosimägi „Naine, nagu ma olen“ lavastaja Kristjan Kaarjärv
12.10           Kammeri Kooli õpetajate näitetrupp KammerTeater
                   Aireé Pajur „Naiste maailm“ lavastaja Aireé Pajur
13.00          Viljandi Gümnaasium
                   Silvia Soro, Kertu Alvre, Ave Alvre „ALLE-AA ja KÖÖTS-KÖÖTS“.
                   Lavale seadnud autorid
13.45          Neeme Kool
                   A.Kivirähk „Monoloogid raha asjus“ lavastaja Merike Kahu
14.30          Viljandi Jakobsoni Kool
                   Ühistöö „Ma seisan ristteel“
15.10           Suure-Jaani TegeltKah?!
                    Maili Lehtpuu „Koristajad“. Lavastaja Margus Mankin
 

PALJU ÕNNE!

Alates 2007.aastast annab Eesti Harrastusteatrite Liit välja teenetemärke 
näitlejatele, lavastajatele, kauaaegsetele koostööpartneritele nii riigi kui maakonna  tasandil, et tunnustada nende panust harrastusteatrite tegevuse edasiviimisel. 
XIII harrastusteatrite riigifestivalil 12.jaanuaril anti üle Eesti Harrastusteatrite Liidu teenetemärgid järgmistele silmapaistvatele harrastusteatri valdkonna arendajatele:
Rita Ilves – kooliteatri Kreputlased ja luulteatri Krevera lavastaja ning Saaremaa Miniteatripäevade korraldaja
Ingla Leis – Tornimäe näiteringi lavastaja
Vendo Peebo – Eesti Näitejuhtide Teatritrupi eestvedaja
Peeter Konovalov  - Teater Ugala muusikajuht, abi eest mitmete harrastusteatri suurprojektide muusikalise kujunduse eest
22.märtsil Kundas antakse üle teenetemärk Meinhard Toomikule, kes on näitleja Ranna-Viru Rahvateatris.
 
Teenetmärgi autor on ARSi metallikunstnik Andrei Balažov, 
märgid valmistatakse käsitsi hõbedast 925 valutehnikas.
                                                         

Parimad harrastusteatrid on selgunud!

Pühapäeval, 12.jaanuaril lõppes XIII Harrastusteatrite riigifestival Viljandis. Kolme päeva jooksul sai vaadata 13 lavastust. Festivali programmi pani kokku Aare Toikka.

Festivali žürii koosseisus Garmen Tabor, Andrus Vaarik, Madis Kolk ja Jaanus Laagriküll tunnustasid järgmisi harrastusteatreid ja harrastusnäitlejaid.

GRAND PRIX

RANNA-VIRU RAHVATEATER
I.Võrõpajev “Pantelei Karmanovi sententsid” lavastaja Tiit Alte

LAUREAADID

SAAREMAA RAHVATEATER
A.Kitzberg/V.Uibo “Kauka jumal” lavastaja Väino Uibo

KÄRDLA KULTUURIKESKUSE HARRASTUSTEATER
A.Ostrovski “Äike” lavastaja Kristjan Arunurm

SALME VALLATEATER
K.Veede “Puudutamata” lavastaja Maire Sillavee

PARIM SUVELAVASTUS

RUUSA NÄITEMÄNGU SELTSING 
M. Raud „Suveöö ilmsi“ muusika Valter Ojakäär, lavastaja Meelis Hansing

PARIM LAVASTAJA

TIIT ALTE Ranna-Viru Rahvateater I.Võrõpajev “Pantelei Karmanovi sententsid”

PARIM NAISNÄITLEJA

GERDA RAIDLA Juta lavastuses “Limonaadi Ets” SEE Teater

PARIM MEESNÄITLEJA

KAIDO VESKI Ranna-Viru Rahvateater I.Võrõpajev “Pantelei Karmanovi sententsid”

NÄITLEJAPREEMIAD

PIRET PÕLLU Varvara lavastuses „Äike“ Kärdla Kultuurikeskuse Harrastusteater

ANE PURGAS Rea lavastuses „Romulus Suur“ Seasaare Näitemängu Selts

MERIKE MERILOO Anu lavastuses „Kauka jumal“ Saaremaa Rahvateater

AILI SALONG Leeni lavastuses „Kauka jumal“ Saaremaa Rahvateater

PEETER JÜRGENS Mogri Märt lavastuses „Kauka jumal“ Saaremaa Rahvateater

MEELIS JUHANDI Isa lavastuses „Puudutamata“ Salme Vallateater

KARL JUHANDI Poeg lavastuses „Puudutamata“ Salme Vallateater

INDREK PANGSEPP autojuht Veiko lavastuses „Limonaadi Ets“ SEE Teater

ERIPREEMIAD

SANNA KARINA AAB Agnes lavastuses „Need kauged ajad“ Salme Teater

HELVE ESTA SILLAMAA Ema lavastuses „Äike“ Kärdla Kultuurikeskuse Harrastusteater

URMAS LEHTSALU Marjapuu lavastuses „Kauka jumal“ Saaremaa Rahvateater

 

Suur tänu abi eest VILJANDI LINN, EESTI KULTUURKAPITAL, TÜ VILJANDI KULTUURIAKADEEMIA, SAKALA KESKUS.

Aitäh Seasaare Näitemängu Seltsile suurepärase festivali korralduse eest!!!

XIII harrastusteatrite riigifestival 10.-12.jaanuaril 2014 Viljandis!!!

10. JAANUAR 2014

13.00 RANNA-VIRU RAHVATEATER

I.Võrõpajev “Pantelei Karmanovi sententsid” lavastaja Tiit Alte

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia

14.45 ALBURAHVA TEATER

A. Liives “Hüvasti mereröövel” lavastaja Tiit Tammleht

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia

16.45 PAIDE HUVITEATER

B. Ahlfors, J. Bargum “Kas Kongos on tiigreid?” lavastaja Erich Einstein

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia

19.00 SEASAARE NÄITEMÄNGU SELTS

F.Dürrenmatt/A. Saviauk “Romulus Suur” lavastaja Ain Saviauk

Sakala Keskus

11. JAANUAR 2014

10.00 SALME TEATER

A.Liives “Need kauged ajad” lavastaja Aime Lutsar

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia

12.00 SAAREMAA RAHVATEATER

A.Kitzberg/V.Uibo “Kauka jumal” lavastaja Väino Uibo

Sakala Keskus

15.00 PÕLTSAMAA KULTUURIKESKUSE NÄITERING “KUUKATSUJAD”

M.Traat/K.Kess “Umbsõlm” lavastaja Keiu Kess

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia

16.00 KÄRDLA KULTUURIKESKUSE HARRASTUSTEATER

A.Ostrovski “Äike” lavastaja Kristjan Arunurm

Sakala Keskus

19.00 TORNIMÄE NÄITESELTS

J.Tuulik “Meretagune asi” ainetel “Abruka Malli” lavastajad Ingla Leis, Helje Basihhina

Sakala Keskus

20.30 SALME VALLATEATER

K.Veede “Puudutamata” lavastaja Maire Sillavee

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia

12. JAANUAR 2014

10.00 TEOTEATER

N.Papin “Söö mind ära” lavastaja Piret Viisimaa

Sakala Keskus

12.30 TABIVERE HARRASTUSTEATER

N.Neždana “See, kes avab ukse…” lavastaja Esta Sokk

Sakala Keskus

14.30 SEE TEATER

E.Aule “Limonaadi Ets” lavastaja Erki Aule

Sakala Keskus

 

Festivali korraldavad Seasaare Näitemängu Selts ja Eesti Harrastusteatrite Liit.

Festivali toetavad:

Viljandi linn, Sakala Keskus, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Eesti Kultuurkapital, EHL

Kooliteatrite kirjanduslik teatriprojekt "Mängime Fr.R.Kreutzwaldi loomingut"

Kooliteatrid tähistavad kultuuripärandi aastat.

Kooliteatrite paljude huvitavate tegemiste hulgas on eriline koht suvistel kirjanduslikel  teatriprojektidel, mis said alguse 1996.aastal kui Eestimaa tähistas A.H.Tammsaare “Tõde ja  õigus” I osa ilmumise 70. aastapäeva. Selle tähistamiseks  tulid noored näitlejad kokku Vargamäele ja mängisid lugusid  romaani I osast. Sealt sai suvise teatrikohtumise  idee uut hoogu, miks mitte korraldada taolist üritust igal aastal. Nii see ongi jätkunud tänaseni. Igal aastal oleme tegelenud erinevate kirjanike loominguga.

Kuna käesolev aasta on kuulutatud kultuuripärandi aastaks, siis  on Fr.R.Kreutzwaldi looming kindlasti hea valik millega tegeleda. Fr.R.Kreutzwaldi "Kalevipoeg", rahvaluuleaineist töödeldud rahvuseepos sai eesti rahvusliku kirjanduse nurgakiviks, rahvaluulele toetuvad ka "Eesti rahva ennemuistsed jutud". Eesti kultuurielus on määrava tähtsusega ka tema viljakas kirjavahetus.

Kultuuripärandi aasta tähistamiseks mängib eesti kooliteater  Fr.R.Kreutzwaldi loomingut  reedel 28.juunil kell 19.00 Võrus Dr.Fr.R.Kreutzwaldi Memoriaalmuuseumi hoovis. Kokku tuleb 11 kooliteatrit Eestimaa eri paikadest Võrust Hiiumaani. Noorte näitlejate suvine laager algab 26.juunil Võrus siis harjutatakse ja lihvitakse kodus ettevalmistatud katkendeid, mängitakse teatrimänge ja tutvutakse Fr.R.Kreutzwaldi elu ja loominguga.  Õpilasi juhendab ja aitab etenduse tervikuks vormida lavastaja Tarmo Tagamets.

Tulge ja nautige ilusat sõna ja huvitavat teatrietendust 28.juunil kell 19 Dr Fr R Kreutzwaldi Memoriaalmuuseumi hoovis Kreutzwaldi 31, Võru

Etendus on tasuta!

Projekti toetavad:

Rahvakultuuri Keskus

Eesti Kultuurkapital

Eesti Harrastusteatrite Liit

Dr.Fr.R.Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum

Võru Keskklinna Kool

Kultuurimaja "Kannel"

 Kultuuripärandi aasta 2013 www.parandiaasta.ee