Print

"MAILI. VIRUMAA RAHVAÜLIKOOLI LUGU."

5.-8. augustini mängiti Kunda mõisas Eesti Harrastusteatrite Liidu ja Virumaa Rahvaülikooli Seltsi eestvedamisel Virumaa Rahvaülikoolist kõnelev näitemäng „Maili. Virumaa Rahvaülikooli lugu“.
Etenduse autoriks on Olavi Ruitlane, lavastajaks Tiit Alte ning lisaks professionaalsetele näitlejatele astub lavale üle 80 harrastusnäitleja, -laulja ja -tantsija.
Soovime ettevõtmisega tähistada kooli sünnipäeva, anda ühele kohalikule nähtusele kogukonnas tähenduse, rikastada piirkonna kultuurielu ning pakkuda loomingulist väljundit Eesti harrastusteatrite perele.

Lavastus „Maili. Virumaa Rahvaülikooli lugu“ on nukra alatooni, kuid rõõmsa pealispinnaga vabaõhulavastus, mis kõneleb aastatel 1925-1940 Kunda mõisas tegutsenud esimesest nn maa-tüüpi rahvaülikoolist. Kool oli omal ajal üsna unikaalne nähtus, andes kutse- ja kodanikuõpet noortele, kellel polnud oma majandusliku olukorra tõttu võimalik linnakooli minna. Lavastuse autoriks on Olavi Ruitlane ning see valmis 2014 aasta suvel. Olemuselt on näitemäng ajalooline fiktsioon, mille tegelased on küll reaalselt eksisteerinud, kuid tegevus kätkeb endas nö näitemängu näitemängus – ülevaadet kooli tegevusest, tolle aja inimeste omavahelisi suhteid, ajaloolist aktsenti ning kaunist armastuslugu.

LAVASTAJA: Tiit Alte
KUNSTNIK: Riina Vanhanen
MUUSIKA: Elmar Sats
MASSISTSEENID: Elmo Nüganen
LIIKUMISED: Elle Türkel
OSADES: Carmen Mikiver (Endla teater), Tarvo Sõmer (Rakvere teater), Margus Mankin, Kaido Veski, Tea Parts, Tauno Küngas, Hannes Tiinas, Alari Preis, Uno Trumm, Margus Punane, Maido Nõlvak või Andrus Remiküll, Aldis Saksman, Kertu Karus, Kaido Piiroja, Janek Puusepp, Aavo Soots, Ille Limberg, Egert Veski, Johann Arthur Trumm, Eesti Harrastusteatrite Liidu suvekooli osalised, rahvatantsurühmad Kõkutajad ja Laanetagused, Kunda muusikakooli vilistlaskoor jpt.

Artikkel Maalehes 13.08.2015