Print

Kooliteatrite kirjanduslik teatriprojekt "Mängime Fr.R.Kreutzwaldi loomingut"

Kooliteatrid tähistavad kultuuripärandi aastat.

Kooliteatrite paljude huvitavate tegemiste hulgas on eriline koht suvistel kirjanduslikel  teatriprojektidel, mis said alguse 1996.aastal kui Eestimaa tähistas A.H.Tammsaare “Tõde ja  õigus” I osa ilmumise 70. aastapäeva. Selle tähistamiseks  tulid noored näitlejad kokku Vargamäele ja mängisid lugusid  romaani I osast. Sealt sai suvise teatrikohtumise  idee uut hoogu, miks mitte korraldada taolist üritust igal aastal. Nii see ongi jätkunud tänaseni. Igal aastal oleme tegelenud erinevate kirjanike loominguga.

Kuna käesolev aasta on kuulutatud kultuuripärandi aastaks, siis  on Fr.R.Kreutzwaldi looming kindlasti hea valik millega tegeleda. Fr.R.Kreutzwaldi "Kalevipoeg", rahvaluuleaineist töödeldud rahvuseepos sai eesti rahvusliku kirjanduse nurgakiviks, rahvaluulele toetuvad ka "Eesti rahva ennemuistsed jutud". Eesti kultuurielus on määrava tähtsusega ka tema viljakas kirjavahetus.

Kultuuripärandi aasta tähistamiseks mängib eesti kooliteater  Fr.R.Kreutzwaldi loomingut  reedel 28.juunil kell 19.00 Võrus Dr.Fr.R.Kreutzwaldi Memoriaalmuuseumi hoovis. Kokku tuleb 11 kooliteatrit Eestimaa eri paikadest Võrust Hiiumaani. Noorte näitlejate suvine laager algab 26.juunil Võrus siis harjutatakse ja lihvitakse kodus ettevalmistatud katkendeid, mängitakse teatrimänge ja tutvutakse Fr.R.Kreutzwaldi elu ja loominguga.  Õpilasi juhendab ja aitab etenduse tervikuks vormida lavastaja Tarmo Tagamets.

Tulge ja nautige ilusat sõna ja huvitavat teatrietendust 28.juunil kell 19 Dr Fr R Kreutzwaldi Memoriaalmuuseumi hoovis Kreutzwaldi 31, Võru

Etendus on tasuta!

Projekti toetavad:

Rahvakultuuri Keskus

Eesti Kultuurkapital

Eesti Harrastusteatrite Liit

Dr.Fr.R.Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum

Võru Keskklinna Kool

Kultuurimaja "Kannel"

 Kultuuripärandi aasta 2013 www.parandiaasta.ee