27. märts TEATRIPÄEV!!!

alt

27.märts 2013

 

HARJUMAA

Kehra Nukk Anija valla Kultuurikeskuses

"Sirmi ees ja sirmi taga". Nukuteater tutvustab nukke, räägitakse nukuteatrist ja algklasside lapsed saavad ise kaasa teha nukuetenduses.

 

LÄÄNEMAA

„PITKA PINK“

Etendusega tähistatakse uu tähtpäeva „Priiuse taaspõlistamise päeva“ ja rahvusvahelist teatripäeva.

Kell 19.00 Haapsalu Kaubamaja II korrusel.

Stsenarist-lavastaja: Marina Sillaste

Muusikaline kujundus: Kadri Kelner

Valgustehniline kujundus: Tiit Maivel

Nimiosas: Indrek Pangsepp ja Mattias Muld

Osades: Meeli Piirikivi, Mare Laide, Tiina Leesik, Arved Alas, Elmo Meijel, Hannes Loss, Roman Sultangirejev ja Haapsalu Muusikakooli õpilased.

Lavastuses kasutatakse ka kroonikakaadreid.

 

VILJANDIMAA

VILJANDI MAAKONNA   KESK- ja GÜMNAASIUMIASTME KOOLIDE TEATRIPÄEV

Karksi Valla Kultuurikeskuses

11.10 Vastemõisa rahvamaja K. Kumberg "Kummaline sünnipäev"

lavastaja Erika Tetsmann

11.50 Viljandi Paalalinna kool Viljandimaa legend "Seitse õde-venda"

lavastajad Krtistine Teder, Triin Metsalu

12.15 Suure-Jaani Gümnaasium R.Kaugver  "Hakka või uskuma"

lavastaja Marge Johanson

13.00 Viljandi Gümnaasium S.Soro ja trupp "Metsarahvas", lavastaja S.Soro

14.00 Abja Gümnaasium omalooming M.Karu raamatu "Nullpunkt" põhjal "Johannes“ lavastaja Triinu Menning

14.50 Tarvastu Gümnaasium R.Raadik "Klišee"

 lavastajad Ranele Raudsoo, Egert Rohtla ja Henri Pärtel

15.50 Karksi Valla Kultuurikeskuse Noorteteater "O" S.Soro ja trupp "Minu sõbra lugu" lavastaja Silvia Soro

 

LÄÄNE-VIRUMAA

Kell 19

Kunda Tsemendimuuseumis

Tänavusel teatripäeval loeb Ranna-Viru Rahvateater ühes sõpradega ette Molière„Tartuffe“. Otsast otsani.

Kell 18

Laekvere Rahva majas

Külateater "Eedi"

"Audients on lõppenud."
Lavastaja Õilme Lainesaar

 

JÕGEVAMAA                     

Kell 19 ESIETENDUS!

Maarja rahvamajas

 A. Kivirähk’i kurbmäng

“Adolf Rühka lühikene elu“

Maarja-Magdaleena külateatri esituses

Lavastaja Raivo Adlas

Kunstnik Ene Luik-Mudist

Etendus on pühendatud August Wierale. Maarja-Magdaleena kandis kasuvanemate juures nooruse veetnud ja Maarja-Magdaleena kihelkonnakoolis õppinud Eesti teatri isa August Wiera sünnist möödub sel aastal 160 aastat.

 

SAAREMAA

Kell 18

Kõrkküla seltsimajas

Kärla näitering

"Loeme Puškinit"

19.30
Taritu rahvamajas

Salme vallateater "Lühikeste lugude õhtu"

Lavastaja Maire Sillavee

 

PÄRNUMAA

Kell 21

Tori Rahvamajas
Teater TRET

J.Tätte "LATERN"
See lugu on ühel Eesti saarel elava Eesti tüdruku lugu.
Täpsemalt ühe noore tüdruku lugu, mis räägib ikka armastusese ootusest, soovide täitumisest ja kõige rohkem lootusest...
Osatäitja - Kristiina Lõhmus
Lavastus - Kristiina Lühmus ja Argo Juske
Kujundus - Argo Juske

 

TALLINN

Kell 15

Kell 16

Tallinna Toomklubis

Tallinna Toomklubi teatrikool tähistab rahvusvahelist teatripäeva lugude jutustamisega. Kultuuripärandi aastal jutustavad õpilased erinevaid muinasjutte ja legende.

 

RAPLAMAA

kell 16:30

Valtu raamatukogus

Valtu Anderaasuke

"Marie Underi sädemed tuhas"

lavastaja Anne Archipov

 

Eesti harrastusteater teatrikuul 2013:

Toimuvad maakondlikud teatrifestivalid nii kooliteatritele kui ka harrastusteatritele:

7. märts LÄÄNEMAA, Haapsalu (algaste, põhikool ja gümnaasium)

9. märts HIIUMAA, Kärdla (algaste, põhikool ja gümnaasium)

9. märts HARJUMAA, Viimsi (algaste, põhikool ja gümnaasium)

12. märts VÕRUMAA, Võru (algaste, põhikool ja gümnaasium)
14. märts TALLINN (põhikool ja gümnaasium)

15. märts PÕLVAMAA, Vaste-Kuuste (algaste, põhikool ja gümnaasium)

15.-16. märts JÕGEVAMAA, Palamuse (põhikool ja gümnaasium)

15.-16. märts RAPLAMAA, Kohila (algaste, põhikool ja gümnaasium)

16. märts TARTUMAA, Rõngu (algaste, põhikool ja gümnaasium)

18.-19. märts IDA-VIRUMAA, Kohtla-Järve (algaste, põhikool ja gümnaasium)

16.-18. märts SAAREMAA, Kuressaare - Saaremaa miniteatripäevad 2013 (gümnaasium)

23. märts VÕRUMAA, Võrumaa Maateatripäev, Mõniste (harrastusteatrid)

23. märts RAPLAMAA, Raplamaa harrastusteatrite festival, Järvakandi (harrastusteatrid)

27. märts VILJANDIMAA, Karksi-Nuia (põhikool ja gümnaasium)

28. märts VILJANDIMAA, Viljandi (algaste)

30. märts VALGAMAA, Valgamaa näitemängupäev 2013, Riidaja (harrastusteatrid)

30. märts JÄRVAMAA, Järvamaa teatripäev, Koeru (harrastusteatrid)

30.-31. märts TARTU (algaste, põhikool ja gümnaasium)

Esietendused:

6.märts ESIETENDUS!!

TORNIMÄE NÄITESELTS TUNGAL

kell 20

V.Uusberg/M.Kivastik "Vaim"
 lavastaja Krista Kütt
Tornimäe rahvamaja (Põide vald, Tornimäe, Saaremaa)

 23.märts ESIETENDUS!!

PAIDE HUVITEATER

kell 19

B.Ahlfors, J.Bargum „Kas Kongos on tiigreid?“

lavastaja Erich Einstein

Paide Kultuurikeskus (Pärnu 18, Paide)

25. märts ESIETENDUS!!

TEOTEATER

kell 19

W. Alleni "Topeltwody"

lavastaja Erki Aule, kunstnik Inga Vares

Teoteater (Vana-Kalamaja 9a Tallinn)

28. märts ESIETENDUS!

TARTU ÜLIÕPILASTEATER

 

kell 18

"Elad muudkui ja ei pane tähelegi, kuidas teise ilma satud"

Autor Pavel Prjažko

Tõlkija Aare Pilv

Lavastaja ja muusikaline kujundaja Kalev Kudu

Tartu Uues Teatris (Lai 37)
 

kell 20

J.Ehlvest „Rääkiv Inimene“
Lavastaja Enor Niinemägi
Tartus Genialistide klubis (Lai 37 taga)