Harrastusteatrite RIIGIFESTIVAL 2012

Türil toimus 21.-22.jaanuaril 2012  XII harrastusteatrite riigifestival.

Žürii koosseisus Kaie Mihkelson, Külli Reinumägi ja Andres Noormets

tunnustasid järgmisi teatreid ja näitlejaid:

GRAND PRIX

Jõelähtme Lavagrupp A.Tšehhov "Abieluettepanek" lavastaja Maie Ramjalg

LAUREAADID

Teoteater  R.Teague jr. “Mängi minuga” lavastaja Ain Saviauk

Häädemeeste näitetrupp K.Smeds “Külmapildid” lavastaja Aire Koop

Tartu Üliõpilasteater A.Vvedenski “Ivanovite jõulupuu” lavastaja Kalev Kudu

PARIM SUVELAVASTUS

Seasaare näitemängu Selts M.Vaher "Päike südames" lavastaja Margus Vaher

NÄITLEJAPREEMIAD

AIRE PAJUR ema lavastuses "Halb ema" Elva Sinilinnu Harrastusteater

TESS PAUSKAR Priscilla lavastuses "Patukahetseja" Vilde Teater

MARJU AASMA ema lavastuses "Külmapildid" Häädemeeste näitetrupp

PARIM MEESNÄITLEJA

REIN ANNUK

Saamuel lavastuses "Võidulaenu loosipilet" Tabivere Harrastusteater ja

noorem Josef Šapiro lavastuses "Patukahetseja "Vilde Teater"

PARIM KÕRVALOSA

KÜLLIKE VEEDE postitöötaja Aino ja LEO VALDVEE kodanik Peeter

lavastuses "Rong" Alburahva Teater

PARIM LAPS

KAROLIN SAAR Annie koguperemuusikalis "Annie - homme on parem"

Viimsi Harrastusteater

PARIM LOOM

ILONA SILLAMAA lavastuses "Roheline preili ja teisi liivi lugusid" Tammsaare Teater

PARIM DRAMATURG

JÜRI KALDMAA

PARIM RAHVATÜKK

O.Luts/A.-E.Kerge "Võidulaenu loosipilet" Tabivere Harrastusteater

lavastaja Tõnis Lepp

PARIM MUUSIKAL

"Annie - homme on parem" Viimsi Harrastusteater lavastaja Frantšeska Vakkum

Festivali toetasid:

Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali Järvamaa ekpsertgrupp, Türi vallavalitsus,

Hasartmängumaksu Nõukogu, Kohaliku omaalgatuse programm,

Tallinna Toomklubi

SUUR AITÄH:
Türi kultuurimaja, Kesk-Eesti Teatritrupp, Kirjastus Saara, Türi ühisgümnaasium,

Kevade kohvik, Türi Spordiklubide Liit, Veskisilla Hotell,

Palamuse O.Lutsu Kihelkonnamuuseum,Tallinna Reaalkool,

Ülle Välimäe, Andris Avamere, Meelis Välimäe, Siim Tõnisson, Ants Välimäe,

Lilian Kallaste, Anneli Kenk, Ene Hunt,Kristina Gudinas, Arne Tegelmann,

Janek Varblas, Triin Allik, Hendrik Kaju, Liisi Tegelmann,

Johann Sander Puustusmaa ja Triin Ruumet.

FESTIVALI PROGRAMM

Etendused toimusid Türi Kultuurimajas.

Laupäev, 21.jaanuar

10:00 Avamine (väike saal)

10:15 A.Pajur „Halb ema“ lavastaja Astrid Hallik

Elva Sinilinnu Harrastusteater (väike saal)

11:00 O.Luts/A.-E.Kerge „Võidulaenu loosipilet“ lavastaja Tõnis Lepp

Tabivere Harrastusteater (suur saal)

12:00 Rahvaloomingu ainetel „Roheline preili ja teisi liivi lugusid“ lavastaja Anne Velt

Tammsaare Teater (väike saal)

14:15 M.Kõiv “Peiarite õhtunäitus” lavastaja Tamur Tohver

Teatrikool TeatriPolygon MTÜ (suur saal)

15:45 I.B.Singer "Patukahetseja" lavastaja Jüri Kaldmaa

Vilde Teater  (väike saal)

17:15 E.Sepp “Rong” lavastaja Tiit Tammleht

Alburahva Teater(suur saal)

18:30 A.Tšehhov “Abieluettepanek” lavastaja Maie Ramjalg

Jõelähme Lavagrupp (väike saal)

20:45 R.Teague jr. “Mängi minuga” lavastaja Ain Saviauk

MTÜ Teoteater(suur saal)

 

Pühapäev, 22.jaanuar

10:00 T.Williams ”Klaasist loomaaed”  lavastaja Juta Teral

Tallinna Ülikooli Tudengiteater Üllar (väike saal)

11:30 K.Smeds “Külmapildid” lavastaja Aire Koop

Häädemeeste näitetrupp (suur saal)

14:30 A.Vvedenski “Ivanovite jõulupuu” lavastaja Kalev Kudu

Tartu Üliõpilasteater (väike saal)

16:00 Koguperemuusikal “Annie – homme on parem” lavastaja Frantšeska Vakkum

Viimsi Harrastusteater(suur saal)

19:00 Lõpetamine (suur saal)

Etendused on tasuta!

Festivalil jooksul on võimalus vaadata suvelavastuse vidoeversiooni:

M.Vaher "Päike südames" lavastaja Margus Vaher Seasaare Näitemängu Selts

 

Eesti Harrastusteatrite riigifestivalile kandideeris 40 lavastust. Festivali programmi valiku tegid Viivi Metslaid (Eesti Harrastusteatrite Liit), Aare Toikka (VAT Teater) ja Madis Kolk (Teater.Muusika.Kino).