"Suur teatriõhtu"

 Registration Closed
 
0
12_05n
Category
Etendused
Date
12/05/2018 19:00 - 21:30

Kell 19.00 "Hämarad märgkoerad" Vilde teater
Kell 20.20 "Onu Vanja" Oomerteater 

Teatriõhtu pilet kohapeal 11 eurot / sooduspilet 8 eurot
Piletid müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.

https://www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/mitmesugust/suur-teatriohtu-251466/ 

12.05
Tallinna Rahvaülikoolis (Vene tn 6, Tallinn)

 

A. Tšehhov „Onu Vanja‟
Lavastaja: Maret Oomer
Kunstnik: Jana Wolke
Muusika: Kristiina Oomer
Liikumised: Helen Reitsnik
Laval: Kadriin Kõiveer, Margus Kobing, Karin Ilves, Jaanek Puu, Söören Vanker, Sander Sellin, Kristi Nurmse, Krista Heinpalu

„Onu Vanja” on vene klassiku Anton Tšehhovi üks kuulsamaid näidendeid, mis ilmus 1897. aastal ja esietendus 1899. aastal Moskvas Stanislavski lavastusena.
Lugu jutustab eaka professori ja tema teise abikaasa, palju noorema ja glamuursema Jelena, visiidist maamõisa. Mõisa eest kannab hoolt Vanja, professori esimese abikaasa vend, kes on lummatud Jelena võludest. Ent mitte ainult, seda on ka kohalik doktor Astrov, vingudes Vanjaga koos provintsliku eksistentsi üle. Samas kannatab armuvalu käes professori ja tema esimese abikaasa tütar Sonja, kes mõisa ülal peab, kuna Astrov ei vasta tema tunnetele. Olukord väljub kontrolli alt, kui professor teatab otsusest mõis – Vanja ja Sonja kodu – maha müüa, et parandada oma elujärge.

„Hämarad märgkoerad”
Autor ja lavastaja: Janno Puusepp
Kunstnik: Anne-Mai Tevahi
Muusika: Annika Oselin
Trükiste kujundus: Kaspar Mikko
Laval: Martin Metsanurk, Alden Mayfield, Andrus Novoseltsev, Rein Annuk, Helve Nurk, Matti Linno, Kristiina Metsanurk, Katrin Kivi, Veiko Saago, Imbi Uibo, Ingrid Ulst, Marju Reismaa.

Aegade algusest peale on olnud tähtis kirjasõna. Noh, ma ütlen aegade algusest, aga mõtlen selle aja algust, kus leiutati kirjasõna.
See polnud väga ammu.
Üks mees tuli mäest alla ja ütles, et siin kiviplaatidel on kirjas kõik, mis te teadma peate, sest see on Kirjutatud. Kõik uskusid, sest keegi neist ei osanud lugeda, aga nad teadsid, et inimene, kes nägi niipalju vaeva, et peenikesi vigureid kivi sisse raiuda, peab ju ometi õigust rääkima. Või noh… kirjutama, mida iganes see ka tähendab. „Kirjutamine? Kirjasõna? Need noored on hulluks läinud ja viivad meie kultuuriruumi oma uute sõnadega hukatusse,“ ütles üks anonüümseks jääda soovinud kõrbes eksinud eakas juut väidetavalt. Tõsilugu. ‒ Janno Puusepp

 
 

All Dates

  • 12/05/2018 19:00 - 21:30

List of Participants

 No Participant