XV Külateatrite Festival

XV Külateatrite Festival toimub 21.-23.augustil 2015 Palamusel, Jõgevamaal
 
Truppide registreerimine 10.veebruar - 19.veebruar  aadressile This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 
Festivalil osaleva lavastuse pikkus max 60 minutit. Pikema lavastuse puhul võib esitada  kas ühe vaatuse või festivali versiooni lavastusest.
 
Festivali korraldavad: Eesti Harrastusteatrite Liit, Palamuse rahvamaja, MTÜ "Look"

1.-3.augustini toimus Vändas XIV Külateatrite festival.

XIV Külateatrite festivalil osales sellel aastal 17 harrastusteatrit. Eesti harrastusteatril läheb hästi tänu suurepärastele lavastajatele ja näitlejatele. Suur tänu kõigile erakordsete teatrielamuste eest!
Järgmine Külateatrite festival toimub 2015.aastal Tabiveres.

Tulemused:

Mari Möldre nimeline preemia

Külateatrite festivalil annab välja Tabivere vallavalitsus ja volikogu Mari Möldre nimelise preemia.

Sellel aastal pälvis preemia Silja Viljak Rannu Külateater EMU

PARIM LAVASTUS

Ranna-Viru Rahvateater, Laša Bugadze “Seitse näidendit”, lavastaja Tiit Alte

LAVASTUSE ERIPREEMIA

Salme Vallateater, Arved Haug ja Vaapo Vaher rahvalik muusikal “Randas õitseb kibuspuu“, lavastaja Maire Sillavee

PARIM NAISOSATÄITJA

AILI SALONG Taritu Näitering

AIRE PAJUR Vilde Teater ja Lendteater

PARIM MEESOSATÄITJA

VIRGO NEEMRE Taritu Näitering

PARIM NAISKÕRVALOSATÄITJA

INGRID HOLM Tornimäe Rahvamaja näitering TUNGAL

PARIM MEESKÕRVALOSATÄITJA

MEELIS PÄRN Tornimäe Rahvamaja näitering TUNGAL

NÄITLEJA ERIPREEMIA

MARTIN REBANE Jõelähtme Lavagrupp

TIIT TAMMESSON Jõelähtme Lavagrupp

REIN ANNUK Vilde Teater

žürii eripreemiad

NÄITLEJA ERIPREEMIA:

MAARJA HINTS Vändra Kultuurimaja näitering

AARE LOORITS Krabi Külateater

GERDA MÖLDER

LAVASTAJA ERIPREEMIA

TESS PAUSKAR Vilde TeateR lavastuse „Fokstrott“ eest

ERLEND KOLLOM Kasepää Teatritrupp lavastuse „Sõber“ eest

ASTRA PÕLMA Topelt-Kiiks lavastuse "A.Tšehhov "Kirsiaed"" eest

Suur tänu väga hea festivali korraldamise eest Martin Sempelsonile ja Ats Paberitsile ning Vändra Kultuurimajale.

XIV KÜLATEATRITE FESTIVAL!

1.-3.AUGUST 2014
VÄNDRA
 
1.AUGUST
11.00  Vändra Kultuurimaja näitering, Loone Ots "Koidula veri", lavastaja Helju Ringenberg
12.15 AVAMINE
13.00 Tabivere Harrastusteater, Aleksandr Viter „Jaam“, lavastaja Esta Sokk
15.00 Suure-Jaani Kultuurimaja näitering TegeltKah?! Maili Lehtpuu „Koristajad“, lavastaja Margus Mankin
16.00 TUNGAL, Tornimäe Rahvamaja Andrus Kivirähk „Eesti matus“, lavastaja Krista Kütt
18.00 Kasepää Teatritrupp, „Sõber“, Erlend Kollom, lavastajad Erlend Kollom, Anni Luud
20.00 Salme Vallateater,  Arved Haug ja Vaapo Vaher rahvalik muusikal “Randas õitseb kibuspuu“, lavastaja Maire Sillavee
 
2.AUGUST
10.00 Rannu Külateater EMU, Janno Puusepp “Teie Jumal”, lavastaja Janno Puusepp
11.30 Jõelähtme Lavagrupp John Galsworthy „Esimene ja viimane”, lavastaja Maie Ramjalg
14.00 Vilde Teater, Birk Rohelend „Fokstrott“, lavastaja Tess Pauskar
16.30 Rakvere Kultuurikeskuse näitetrupp KaRakTer, Pendelton King „Kokaiin“, lavastaja Tiit Alte
18.00 Taritu Näitering, Moliére “Arst vastu tahtmist”, tõlkija Tatjana Hallap, lavastaja Helle Kesküla
19.30 Tornimäe Näiteselts, ”Tuleb tuttav ette” J.Smuuli monoloogide põhjal kokku pannud Airika Saamo ja  Helje Basihhina, lavastaja Helje Basihhina
20.30 Ranna-Viru Rahvateater, Laša Bugadze “Seitse näidendit”, lavastaja Tiit Alte
 
3.AUGUST
10.00 Lendteater, „Teine reaalsus“, lavastaja Aire Pajur RAAMATUKOGU SAAL!
11.00 Paide Huviteater, Andrus Kivirähk “Sibulad ja šokolaad” , lavastaja Erich Einstein
12.30 Topelt-Kiiks Anton Tšehhov "A.Tšehhov "Kirsiaed"" , lavastaja Astra Põlma
13.45 Krabi Külateater, Marje Mürk „Huudi Roosi“,  lavastaja Marje Mürk
 
Festival toimub Vändra Kultuurimajas
 

XIV Külateatrite festival!!!

Festival toimub 1.-3.augustini 2014 Vändras.

 

XIII Külateatrite festivali parimad!!!!

Mari Möldre nimeline preemia

Külateatrite festivalil annab välja Tabivere vallavalitsus ja volikogu Mari Möldre nimelise preemia.

Sellel aastal pälvis preemia Viive Niinemäe Abja Kultuurimaja näiteringist.

GRAND PRIX

Lümanda ja Taritu näitering

August Kitzberg Kosjasõit lavastaja Tiiu Villsaar

LAUREAADID

Jõelähtme Lavagrupp

Ardi Liivese näidendi “Kallimast kallim“ ainetel Kaabu lavastaja Maie Ramjalg

Ranna-Viru Rahvateater

Juri Poljakov Homo erectus ehk naiste vahetus lavastaja Tiit Alte

Tabivere Harrastusteater

Neda Neždana See, kes avab ukse lavastaja Esta Sokk

NÄITLEJAPREEMIAD

 Raivo Kutser Priit  lavastuses "Võõras mees majas" Abja Kultuurimaja näitering

 Aire Remiküll Carrie O'Neil lavastuses "Perekonna valss" Sõmeru Näitering

Ene Pihol Reet Räim lavastuses "Kriminaalne lugu Pulli pubis" Läsna Teater

Mihkel Allemann Jobu-Juku lavastuses "Kraavihallid" Vihasoo Näitering

AUTORIPREEMIA

Janno Puusepp  "Leselised" kirjutamise ja lavastamise eest

LAVAPARTERLUSE PREEMIAD

Erich Einstein ja Janek Reedi rollide eest

lavatuses "Kas Kongos on tiigreid?" Paide Huviteater

Silver Pihlak ja Merlin Suurna

rollide eest lavastuses "Laps räägib siis …" Valgu näitetrupp M.O.T.T.

 

Festivalil sai vaadata 18 etendust, laval oli kuni 200 harrastajat. Lavastusi hindas žürii koosseisus Tiina Mälberg (Rakvere Teater), Maret Oomer (EHL) ja Margus Mikomägi (teatrikriitik).

Suur tänu festivali suurepärase korraldamise eest:

Kalev Pärtelpoeg

Tiina Rumm

Laura Maria Mäits

Gert Raidla

Kristjan Silla

Piret Valdna

Aili Reonda

Eve Malmberg

Tiit Alte, Jaanus Kangur, Riina Kink, Lilian Rikken, Ülle Püvi ja teised Väike-Maarja näitetrupi liikmed

Marju Metsman

Heli Liivia Komp

Festivali toetasid:

Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Lääna-Virumaa Omavalitsuste Liit, Väike-Maarja vald

Kohtumiseni järgmisel aastal!!!