XVIII Külateatrite festival 10.-12.august 2018 Kärlal, Saaremaal.

Külateatrite festival algab täna, reedel 10.augustil Kärlal, Saaremaal kell 12:00.
 
Festivalil 34 harrastusteatrit üle Eesti, 35 etendust, 4 mänguplatsi. 
Etendused toimuvad Kärla Rahvamajas, Kärla Põhikoolis, Kärla spordihoones ja Kärla kõlakojas. 
Seekord analüüsib ja annab lavastustele tagasidet žürii Tõnis Kipper, Leila Säälik, Rait Avestik, Külli Reinumägi, Tiina Tegelmann ja Ingmar Jõela. 
 
"Parem kirkalt elus läbi põleda kui keskpäraselt end elust läbi vedada."
(Voldemar Panso)
 
Külateatrite festival on suurimaid harrastusteatrite festivale Eestis. 
Traditsiooniliselt toimub festival igal aastal kindlasti Eestimaa erinevas paigas. 
Festival on võimalus jagada oma teatrikogemusi teiste truppidega, omandada uusi teadmisi ja rääkida teatrijuttu mõttekaaslastega. See on tunnustus nendele inimestele, kes leiavad põhitöö kõrvalt õhtuti aega ja tahtmist kogukonnale teatrikunsti jagada ja traditsiooni edasi kanda.
 
 AJAKAVA

REEDE, 10.AUGUST
12:00 AVAMINE
12:15 Taritu tubateater  
H. Raudsepp/V. Uibo "Põrunud aru õnnistus" lavastaja Väino Uibo (Kärla rahvamaja)
13:00 Rainbow
R.Annuk "Ärimehe poisipõlv" lavastaja Rein Annuk (Kärla kõlakoda)                       
13:45 LendTeater
V.Uibo "Pasjanss" lavastaja Väino Uibo (Kärla rahvamaja)
13:45 Väike Tantsuteater MERI  
M.Lehto "Keisri rebasejaht" lavastaja Merike Kahu (Kärla kõlakoda)
16:00 Vilde teater
J.Puusepp "Muinasjutt" lavastaja Janno Puusepp (Kärla rahvamaja)
16:00 Teater TRET            
E.Vilde "Kosilane Rakverest" grupitöö (Kärla kool)
17:30 Jõelähtme LavaGrupp
A.Mälk "Projekt Victoria" lavastaja Maie Ramjalg (Kärla rahvamaja)
18:00 Seasaare Teater
J.Puusepp "Missioon" lavastaja Janno Puusepp (Kärla kool)
19:00 Orezare    
G.Kordemets "Vanameeste suvi" lavastaja Piia Bergstein (Kärla rahvamaja)
20:30 Tornimäe TUNGAL
"Vandekohus" R.Rose "Kaksteist vihast meest" põhjal lavastaja Krista Kütt (Kärla kool)

LAUPÄEV, 11. AUGUST
10:00 Tornimäe Näiteselts
J.Viigi “Tühjad näpud” grupitöö (Kärla rahvamaja)
10:00 Kivi-Vigala Rahvamaja näitetrupp "Sõbra-Vägi"
O.Luts "Kapsapea" lavastaja Heli Lints (Kärla kool)
11:30 Saue Seeniorteater            
M.Seeder “Kaks mängu linnapargis: potimäng ja ärtumäng” lavastaja Virko Annus (Kärla kool)
12:00 PadiseRahva Teater           
A.Galin "Sirena ja Victoria” (eestindanud Margus Lepa 1977.a.) lavastaja Erika Kaljusaar (Kärla rahvamaja)13:00 Vana-Vigala näitetrupp "Topelt-Kiiks”
Lektoorium-lustmäng "100 vakka teatrisoola" lavastaja Astra Põlma (Kärla kool)
13:30 Teater E.H.K.          
N.Koljada "Kõikehõlmavalt" lavastaja Esta Sokk (Kärla rahvamaja)
13:30 Teatteri Wecando (Soome)            
U.Löfgren “Jussin syntymäpäivät” lavastaja Anu Hytönen (Kärla kõlakoda)
15:00 Väike Tantsuteater MERI 
J.Liiv "Üle vee" lavastaja Merike Kahu (Kärla rahvamaja)
15:00 Pärnu-Jaagupi Aleviteater Rändtirtsud      
A.Mägi “Minu ema on päkapikk” lavastaja Gerda Mölder              (Kärla kool)
15:00 Oomeriteater       
"Seitse samuraid" (T.Ojasoo, E.Sepmer “Seitse samuraid” ainetel) lavastaja Maret Oomer (Kärla spordihoone)
16:00 Pajusi Teater
T.Kruus "Ehitame torni!" lavastaja Tarmo Kruus (Kärla rahvamaja)
16:00 "On 1 teater"
N.Mirošnitšenko ꞌꞌSee, kes avab ukseꞌꞌ (tõlkija E.Sokk) grupitöö (Kärla kool)
17:00 Krabi Külateater   
M.Mürk “Piimäpukijutu” lavastaja Marje Mürk (Kärla kõlakoda)
17:30 Kose näiteselts "Kikerdis" 
"Nässu in memoriam" (J.Tuuliku "Kojusõit ainetel dramatiseerinud Maie Matvei) lavastaja Maie Matvei (Kärla rahvamaja)
17:30 Saaremaa Teater 
V.Uibo "Naised meeste maailmas" 1.osa Arstilkäik 2.osa Hõbepulm lavastaja Väino Uibo (Kärla kool)
18:00 Maarjalill 
L.Ots "Kessleri viled" lavastaja Loone Ots (Kärla spordihoone)
19:30 Salme Teater 
S.Mrožek "Suvepäev" lavastaja Jaanus Nuutre (Kärla kool)
19:30 Kolmas Voorus
J.Puusepp “Asemikud” lavastajad Kersti Sillaots ja Andres Linnupuu (Kärla rahvamaja)
21:10 EHH-TEATER          
D.Kwan, D.Scheinert, A.Linnupuu "Unistuste(k)andja” lavastaja Andres Linnupuu             (Kärla rahvamaja)

PÜHAPÄEV, 12.AUGUST
10:00 Karja mõisamaja nätering 
"Karja mõisa vaim" (J.Puusepp "Pajusi mõisa vaim" järgi kohandatud) lavastaja Krista Kütt (Kärla rahvamaja)
10:00 Kanepi harrastusteater     
T.Appelgren "Majakavahi tüdrukud" lavastaja Tuulike Mölder (Kärla kool)           
11:30 Salme Vallateater 
U.Lennuk "Igavene kapten" lavastaja Maire Sillavee (Kärla rahvamaja)
12:00 Kärla näiteselts     
J.Puusepp "Maada" lavastaja Marika Paas (Kärla kõlakoda)
13:00 Mokakobin
E.Kaljusaar "KÕRTS" lavastaja Eha Kaljusaar (Kärla rahvamaja)    
14:30 KaRakTer
S.Mrožek "Ulgumerel" lavastaja Aavo Soots (Kärla kool)
17:30 Lõpetamine

Etendused on kõigile tasuta!
 
 
 
Festivali toetavad: Eesti Kultuurkapital, Rahvakultuuri Keskus, Saare vald, Kärla Rahvamaja. 
 
Festivali korraldavad: Kärla Rahvamaja, Saaremaa harrastusteatrid ja Eesti Harrastusteatrite Liit