XVII Külateatrite festival toimus 11.-13.augustini 2017 aastal Toris, Pärnumaal

Festivalil 33 harrastusteatrit üle Eesti, 33 etendust, 4 mänguplatsi. 

Etendused toimusid Tori Rahvamajas (Võlli tee 4, Tori alevik, Tori vald), Tori Põhikoolis (Virula 11, Tori alevik, Tori vald),Tori Muuseumi aida ees (Võlli tee 4, Tori alevik, Tori vald) ja üks etendus Tori kirikus. 

Seekord analüüsis ja andis lavastustele tagasidet žürii, kuhu kuulusid väliseksperdid Edite Neimane (lavastaja, Riia, Läti) ja Taisto Oksanen (näitleja ja lavastaja, Helsingi, Soome).

Festivali lavastusi analüüsisid lisaks külalistele Rein Laos (lavastaja ja näitleja), Tea Merivald (näitleja, Salme Vallateater), Tiit Alte (lavastaja, teater KaRakTer) ja Kristiina Oomer (Eesti Harrastusteatrite Liit).

 

 

Festivali toetasid: Eesti Kultuurkapital, Tori vald, Tori Põhikool, Tori Muuseum. 

Festivali korraldasid: Tori Rahvamaja ja Eesti Harrastusteatrite Liit

 

AJAKAVA: 

Reede, 11.august

12:45 AVAMINE (Tori Põhikool)

Tori Rahvamaja
13:15 Teater KaRakTer   (Lääne-Virumaa)
„Vallini kõrtsis“ (Juhan Smuul „Kihnu Jõnn“ II vaatus) lavastaja Tiit Alte

15:00 Tornimäe Rahvamaja näitering TUNGAL (Saaremaa)
„Vandekohus“ (Reginald Rose „12 vihast meest“ ainetel) lavastaja Krista Kütt 

17:00 Oomeriteater (Tallinn)
„Onu Vanja“ (Anton Tšehhov) lavastaja Maret Oomer

19:00 Tornimäe Rahvamaja näitering Tornimäe Näiteselts (Saaremaa)
„Teie jumal“ (Janno Puusepp) lavastajad Urve Sepp ja Krista Kütt

Tori Põhikool
15:00 Pärnu-Jaagupi Aleviteater RÄNDTIRTSUD (Pärnumaa)
„Vigased pruudid aastal 2017“ lavastaja Gerda Mölder 


16:30 Kuimetsa Harrastusteater IDU (Harjumaa)
„Rong väljub hommikul“ (Raimond Kaugver) lavastaja Ruth Grünthal

 17:30 Saaremaa Teater
„Säärane Mulk ehk Sada Vakka Tangusoola“ (Lydia Koidula näidendi ainetel) lavastaja Väino Uibo

Tori kirik
19:00 Jakobi Mäe Kultuurikoda (Tartu)
„Rõõmulaul“ (muusikaline müsteerium Karl Ristkivi samanimelise romaani järgi, värsstekst Loone Ots ja muusika Tõnu Sepp) lavastaja Loone Ots

Muuseumi aida esine
18:00 Elva Harrastusteater (Tartumaa)
„Kolhoosielu“ (Maarja Koorik) lavastaja Maarja Koorik

Laupäev, 12. august

Tori Rahvamaja
10:00 Kiili Harrastusteater (Harjumaa)
„Ostan teie mehe“ (Mihhail Zadornov) lavastaja Ellen Teemus

11:30 Vilde Teater (Tartu)
„Hämarad märgkoerad“ (Janno Puusepp) lavastaja Janno Puusepp

13:00 Jõelähtme LavaGrupp (Harjumaa)
„Võidulaenupilet“ (Oskar Luts) lavastaja Maie Ramjalg

14:30 Kolmas Voorus (Viljandimaa)
„Elu on – otsast teise“ (instseneering Indrek Koff „Eestluse elujõust“ ainetel, kaasautorid Merle Karusoo, Küllike Veede, Lulu, Henri Griin, Kaur Riismaa ja Charles Bukowski) lavastaja Kersti Sillaots

16:00 Paistu Teatritrupp (Viljandimaa)
„Mamma“
(Aireé Pajur „Pime tuba“ ainetel) lavastaja Andres Linnupuu

18:00 Abja EHH-TEATER (Viljandimaa)
„Papa“ (Raivo Kütt) lavastaja Andres Linnupuu

Tori Põhikool
10:00 Von Glehni Teater (Tallinn)
„Viimne pidu“ (Oskar Luts) lavastaja Margus Prangel

11:00 Raasiku LUSTIRING (Harjumaa)
„Hüpe abiellu“ (Erich Bergmann) lavastaja Helle Vaga

12:30 LendTeater (Tartumaa)
„Sadam“
(Aireé Pajur) lavastaja Aireé Pajur

14:00 Seasaare Teater (Viljandimaa)
„Ükskord juhtus nii . . .“ (lava sketšid) lavastaja Jaanus Kukk ja trupp

15:30 PadiseRahva Teater (Harjumaa)
„Libahunt“ (August Kitzberg, dramatiseering Erika Kaljusaar) lavastaja Erika Kaljusaar

16:30 Taritu Tubateater (Saaremaa)
„Rong“ (Eneli Sepp) lavastaja Helle Kesküla

18:00 Salme Vallateater (Saaremaa)
„Kolm kanget“ (Aire
é Pajur) lavastaja Maire Sillavee

Muuseumi aida esine
10:00 Saue Seeniorteater (Harjumaa)
„Uljas neitsi“ (Andrus Kivirähk) lavastaja Virko Annus

12:00 EMSI (Hiiumaa)
„Pila-Peetri testament“ (August Kitzbeg) lavastaja Janno Elmi

14:00 Orezare (Saaremaa)
„Kaks Muhu monoloogi moekast meite moodi“ (Juhan Smuuli monoloogide ainetel) lavastaja Helje Basihhina

 

Pühapäeval, 13.august

Tori Rahvamaja
10:00 Jõesuu Külateater (Pärnumaa)
„Eine kinos“ (Ardi Liives „Hõbepaber“ ainetel) lavastaja Kaili Limeng

11:30 Raeküla Rahva Teater (Pärnumaa)
„Nunnad“ (Margus Oopkaup) lavastaja Margus Oopkaup

13:00 Tabivere Harrastusteater (Jõgevamaa)
„Proov“ (Janno Puusepp) lavastaja Tõnis Lepp

Tori Põhikool
10:00 Neeme Teater (Harjumaa)
„Viis väikest pakikest“ (Oskar Luts) lavastaja Merike Kahu

11:00 Kose Kultuurikeskuse näitering (Harjumaa)
„Mulluta Mari ja Uiu küla“ (Ardi Liivese „Tormipüha“ ainetel, dramatiseerinud Maie Matvei) lavastaja Maie Matvei

12:30 KÕT! Teater (Läänemaa)
 „Sealpool silmapiiri“ (Vello Jaska) lavastaja Aire Arge

14:00 Saue valla Mänguteater (Harjumaa)
„Tüürimees“(Aireé Pajur) lavastaja Rendar Annus

Muuseumi aida esine
11:00 MTÜ Põrguvärk teatritrupp „Põrgokõsõ“
„Eesti matus“ (Andrus Kivirähk) lavastaja Annely Pakkane

 

18:00 Lõpetamine (Tori Põhikool)