Kooliteater 2013 ABJA

 

  KOOLITEATER 2013 ABJA algklasside kooliteatrite riigifestival
   

ABJA KULTUURIMAJAS

10 - 11. MAI 

   
aeg MAAKOND   Etenduse pealkiri LAVASTAJA
         
    REEDE    
         
11,00   Festivali avamine    
11,15 Viljandimaa Abja kultuurimaja lastenäitering Karlssoni lood V.Niinemäe;R.Mõttus
12,05 Raplamaa Vana Vigala näitetrupp "Vigala vahvad"  Muinasjutu rääkimine Anne Andrejev
12,30 Tartu Linn Tartu Kesklinna Kooli 3 b kl. Päikesejänkud Emade salaelu Kristiina Tõnson
12,45 Jõgevamaa Põltsamaa Ühisgümnaasium Karu Mure Pille Martsik
13,20 Tallinn Jakob Westholmi Gümn 2.a.kl. näitetrupp  Lutikas Leemeti leiunurk Lea Heier
14.50 Läänemaa Haapsalu Muusikakooli teatriklass I kursus Vahva rätsep Marina Sillaste
15,45 Harjumaa Kostivere Laste Teater Lumeeit Kersti Laanejõe
16,15 Lääne-Virumaa Kunda laste näitetrupp Karoliine Tuhkatriinumäng Maarika Koks
17,00 Valgamaa Tõrva Gümn.algklasside näitetrupp "Pigilind" Vikerkaar Eve Valliste
17,30 Tartumaa Sillaotsa kool  Kaalikas Annika Tõnurist
17,55 Jõgevamaa Jõgeva Gümn kooliteater Liblikapüüdja Õhtused jutud Lianne Saage-Vahur
         
    LAUPÄEV    
         
9.00   SADAJALGasub teele marsruudil    
    Abja Gümnaasium - Abja Kultuurimaja    
9,40 Lääne-Virumaa Rakvere Gümn Sõnakunstiring 1.a.klass Kavalus Jana Sillajõe
10,20 Pärnumaa Pärnu Kuninga tn.Põhik. 2 klassid etendus Seene varjus L.Sulaoja, K. Treial
11,10 Ida-virumaa Art Line Seiklus kaotatud nööpide maal Irina Parhomenko
11,55 Võrumaa Pikakannu Kooli näitering Ull Jaak ehk küll on häda kui pea… Kadi Kronberg
13,00 Põlvamaa Mammaste Lasteaed-Algkool Vares Villemi reis maailma lõppu… Anar Anijalg
13,30 Järvamaa Imavere Jutulind  Raiun kogu metsa maha Ann Roots
14,00 Saaremaa Kärla Põhikooli näitetrupp Kuidas kalevipoegadele nimesid… Küll Luup
15,00   Festivalist kokkuvõtete tegemine    
    Festivali lõpetamine    

 

Kooliteater 2013 ORISSAARE

alt

 

Žürii koosseisus Garmen Tabor, Piret Rauk, Toomas Lõhmuste,

Madis Kolk, Rait Avestik ja Kristiina Oomer tunnustasid:

LAUREAAT

Tallinna Reaalkool

„Rohelise seljakotiga poiss“ juhendaja Liisi Tegelmann
Tartu Descartes´i Lütseum

rühmatöö „Pöögöl“ juhendaja Hedvy Arula

Tõrva Avatud Noortekeskus Hingevärvid

„Takka tagumine paar välja“ juhendaja Külli Alumäe

Orissaare Gümnaasium Mo-teater

„Laulud Marile“ juhendaja Mare Noot

Saaremaa Ühisgümnaasium Kreputlased

"On aeg..." juhendaja Rita Ilves

Jõgeva Gümnaasium Liblikapüüdja

"Siil udus" juhendaja Lianne Saage-Vahur

PARIM NAISNÄITLEJA

MARIA PIHLAK Saaremaa Ühisgümnaasium Kreputlased

PARIM MEESNÄITLEJA

ILJA BUŠEIKO Narva Laste Loomemaja teater-stuudio 16. Komnata

PARIM LAVASTAJA

RITA ILVES Saaremaa Ühisgümnaasium Kreputlased

MEELDEJÄÄVAD ROLLID

RAIDO LIIV Kivi-Vigala Põhikool Lavarebased lavastusest „Sibulad ja šokolaad“

KATJA MASHINA Noorteteater Jabloko lavastusest „Sohilapsed“

HARDO ADAMSON Tõrva Avatud Noortekeskus Hingevärvid lavastusest „Takka tagumine paar välja“

TEVE RAJAMETS Tõrva Avatud Noortekeskus Hingevärvid lavastusest „Takka tagumine paar välja“

SILVI ARRO Koeru Keskkool 4H Rõõmurullid lavastusest „Rumal töömees“

JASPER RISTKOK Tartu Descartes´i Lütseum rühmatööst „Pöögöl“

JÜRGEN HENDRIK VOITKA Tartu Descartes´i Lütseum rühmatööst „Pöögöl“

ERIPREEMIAD

HUUMORIPREEMIA

Kivi-Vigala Põhikool Lavarebased „Sibulad ja šokolaad“ juhendaja Eve Kärsna

SOTSIAALSE TEEMA TUNDLIKU KÄSITLEMISE EEST ERIPREEMIA

Jõõpre Põhikool „Bidioot“ juhendaja Helle Kirsi

PÕNEVA VORMIOTSINGU ERIPREEMIA

Vastseliina Noorte Näitetrupp "Leili" juhendaja Anu Kommer

TUGEVA ANSAMBLIMÄNGU ERIPREEMIA

Narva Laste Loomemaja teater-stuudio 16. komnata

„Kõik hiired armastavad juustu“ juhendajad Olga ja Vitaly Katuntsev

METATEATRI ERIPREEMIA

Kuuste Kool „Nõiutud stseen“ juhendajad Kersti Kivirüüt ja Martin Sakur

Kooliteater 2013 JÕGEVA

Žürii koosseisus Kaie Mihkelson, Elina Reinold, Toomas Lõhmuste, Aare Pilv,

Meelis Kompus, Martin Algus ja Rain Mikser tunnustasid:

 

Kooliteateater 2013 JÕGEVA

LAUREAAT

 

Teener

Rapla Riinimanda Teater juhendaja Valter Uusberg

 

Kas nii me olemegi?

Viimsi Kooli EKSPERIMENT juhendaja Külli Täht

 

Stiiliharjutused

Saaremaa Ühisgümnaasiumi teatritrupp KREISIS juhendaja Sirje Kreisman

 

Kristofer

omalooming

Kolga KOHAL-OLIJAD juhendaja Terje Varul

 

Augustus

Hermann Hesse

Jõgeva Gümnaasiumi kooliteater LIBLIKAPÜÜDJA

juhendajad Lianne Saage-Vahur ja Karl Sakrits

 

Pearätt

Marjane Satrapi novelli “Persepolis” ainetel

Haapsalu Gümnaasiumi teatritrupp VÕI MIDAGI SELLIST juhendaja Karel Rahu 

                                                                                                                                                                                                     

PARIM NAISNÄITLEJA

KAIRI JANSON

Pärnu Kunstide maja R. Laose teatristuudio

Pärnu Kunstide Maja teatriklass

 

PARIM MEESNÄITELJA

KRISTJAN PÕLDMAA

Pärnu Kunstide maja R. Laose teatristuudio

Pärnu Kunstide Maja teatriklass             

 

Varjundirikka minaotsingu

ERIPREEMIA

lavastusele Klaar

Anna Kõuhkna ja Karolin Kõrre

Viimsi Kooli K.O.K.K. ehk Kunstiliselt On Kõik Korrektne

(koostöös Tallinna 32. Keskkooliga)

juhendaja Eva Kalbus

 

Mõnusa mõttekiiksu

ERIPREEMIA

lavastusele 21.12

Ühistöö

Paide Ühisgümnaasiumi trupp MASKI TAGA

juhendaja Marju Mändmaa

 

Jõulise õrnuse

ERIPREEMIA

lavastusele  Meeste jutt

Lühistseenide mix:

Jefraim Sevela “Müü oma ema maha”, Anna Gavalda “35 kilo lootust”, Oleg Roi

“Monoloog meessoo kaitseks inimkonnas”, Evgeni Grishkovets “Tõeline mees”

Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasiumi teatriprojekt

juhendaja Tatjana Kundozjorova

 

Sotsiaalse julguse ja veenvuse

ERIPREEMIA

lavastusele Kastis

Anett Rannamets

Rakvere Reaalgümnaasiumi PROTEST

juhendaja Anett Rannamets

 

Lavaveduri

ERIPREEMIA

ELIS HAAVASALU

Tõrva Gümnaasiumi näitering

 

Helikujunduse

ERIPREEMIA

lavastusele Punane Hanrahan

Y. B. Yeats´i samanimelise novellitsükli põhjal

Tallinna 32. Keskkool

juhendaja Eva Kalbus

 

Mõttekandvuse

ERIPREEMIA

TÕNIS SESTVERK

Rakvere Reaalgümnaasiumi PROTEST

 

Minimalismi

ERIPREEMIA

lavastusele Johannes

Margus Karu “Nullpunkt” ainetel

Abja Gümnaasiumi noorte näitering

juhendaja Triinu Menning