SAAREMAA MINITEATRIPÄEVAD 2017

Teater on muinasjutt.

Muinasjutud elavad meis endas.

Leia nad ja oledki köikvöimas völur.

 

 

Ajakava.

Laupäev, 18.märts

12.15 AVAMINE

13.30 Paide Ühisgümnaasium Maski Taga (Marju Mändmaa, Jan Margen Vau) – ühistöö „Solis Dolos“  

14.20 Viljandi Gümnaasiumi teatristuudio III (Silvia Soro) – Kristiina Jalasto „Madrugada“ - 2 vaatust, ilma vaheajata

15.35 Tallinna 32.Keskkool KOKK (Eva Kalbus) – Anton Tsehhovi ainetel „Elu on ilus“

16.40 Haapsalu Muusikakool (Marion Undusk) – ühistöö „Elutants“

17.20 Rapla Riinimanda Teater (Valter Uusberg) – Andrus kivirähki raamatu „Oskar ja asjad“ ainetel Valter Uusberg „Oskar ja asjad“

18.20 Saaremaa Ühisgümnaasium Krevera (Rita Ilves) – kompositsioon „Tuhkatriinust nii ja naa…“

Pühapäev, 19.märts

9.30 Rakvere Linnanoorte Näitetrupp (Tiina Rumm) – W.Shakerspeare „Hamleti lugu“

10.35 Rakvere Reaalgümnaasium „Karla“ (Tiina Kippel) – T.Kippel „Õnnelik elu – ehk mida tegi Hamlet valesti“

11.35 Tartu Waldorfgümnaasium (Külli Ehastu) – Külli Ehastu „Pildid näituselt“

12.40 Suure-Jaani Kool (Andres Oja) – Andres Oja „See on see, kellele ma selle leiva annan“

14.00 Tallinna 32.Keskkool 12.d klass (Toomas Lõhmuste) – ühisrühmamine „Tõukepunkt“

15.05 Viljandi Gümnaasiumi teatristuudio II (Silvia Soro) – W.Shakespeare/G.kordemets/S.Soro „Valentinipäev“

16.10 Rakvere Gümnaasium Teatriansambel (Aili Teedla) – ühislooming „Sit down tragedy“

17.10 Nõo Reaalgümnaasiumi näitering (Annika Markson) – ühislooming „Hallis massis“

18.10 Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja (Lianne Saage-Vahur) – Mihhail Lermontov/Karl Sakrits „“Petsorin“ (M. Lermontovi „Meie aja kangelane“põhjal)

Esmaspäev, 20.märts

9.30 Saaremaa Ühisgümnaasium Kreisis (Sirje Kreisman) – A. Tšehhovi novellide ainetel „Pealkirjata“

10.20 Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi näitestuudio Kruvikeeraja (Anna-Maria rebane) – Samuel Beckett „Godot’d oodates“ ainetel „Andet oodates“

10.55 Jüri kooliteater Vaba Valik (Ingrid Mikk) – ühislooming „Mina“

13.00 LÕPETAMINE

 

Parimad kooliteatrite tegijad luulepäevadel "Tuulelapsed" 13.-14.jaanuaril 2017!

LAUREAADID
 
•Röövlilaev (Henno Käo)
TALLINNA SAKSA GÜMNAASIUMI ALGKLASSIDE TRUPP KOKK juhendaja Eva Kalbus
 
•Mine sinna, too seda (Heljo Mänd)
KOLGA KOOLI TRUPP KOHAL-OLIJAD  juhendaja Terje Varul
 
•Vaataksin ringi kodu ligi (Henno Käo)
VÕRU KREUTZWALDI KOOLI  5.B KLASS  juhendaja Kaider Vardja
                                                                                                                                       
•Klassiekskursioon (Henno Käo)
TALLINNA 32. KESKKOOLI PÕHIKOOLI TRUPP KOKK juhendaja Eva Kalbus
 
•Plaks! Ja kõik tõusid lendu! (Heljo Mänd)
VIIMSI KESKKOOLI TRUPP EKSPERIMENT juhendaja Külli Täht
 
•Kord muinasjutumaal... (Heljo Mänd)
JÕGEVA KOOLITEATER LIBLIKAPÜÜDJA 3.-4.KL TRUPP juhendaja Lianne Saage-Vahur
 
 
ERIPREEMIAD
 
Filosoofilisuse eripreemia 
Aeg on napp (Henno Käo)
Tallinna 32. Keskkooli 5a klassi „Kukulinnud“ juhendaja Toomas Lõhmuste 
 
Rõõmu eripreemia
Lillekarussell (Heljo Mänd)
Saaremaa Ühisgümnaasiumi Kreputlased juhendaja Rita Ilves
 
Varaküpsuse eripreemia
Vana taburetiga (Henno Käo)
Viimsi laste näitetrupp Wilhelmiine  2. klass juhendaja Maarika Koks
 
Kujundlikkuse eripreemia
Aeg möödus suurest kellast (Henno Käo, Heljo Mänd)
Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater (4.-7.klass) juhendaja Natalie Neigla
 
Harmoonia eripreemia
Une-ema lapsed (Heljo Mänd)
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 8.-9.klassi trupp juhendaja Lianne Saage-Vahur
 
Muinasjutulisuse eripreemia
Linalakk ja Rosalind (Heljo Mänd)
Rakvere Gümnaasiumi 5a klassi sõnakunstiring juhendaja Jana Sillajõe
 
Sotsiaalsuse eripreemia
Ilusad inimesed (Henno Käo)
Tallinna Merekalda Kooli näitering „Et“ juhendaja Juta Teral
 
Monomentaalsuse (puude ansambel) eripreemia
Klassiekskursioon (Henno Käo)
Tallinna 32. Keskkooli põhikooli trupp KOKK juhendaja Eva Kalbus
                                                                                                                                
 
Parim naisnäitleja – DORIS PIIK – Linalakk -  Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 6.kl trupp 
Parim meesnäitleja – KARL VÄSTRA – Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 3.-4. kl trupp
Parim juhendaja – LIANNE SAAGE-VAHUR - Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 
Muusikapreemia – JAKOB ERMAN –Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi teatristuudio Ega Vist 
 
                                                                                                                                                
NÄITLEJAPREEMIAD
LISETE KÜTT –  Rapla Vesiroosi gümnaasiumi teatristuudio „Ega Vist“
KEVIN MÄNNIK – Rakvere Gümnaasiumi 5.a klassi sõnakunstiring
MIKK VIERMANN – Rakvere Gümnaasiumi 5.a klassi sõnakunstiring
KAAREL KRISTOFER KERGE – J.V.Veski nim Maarja Põhikooli trupp „Pahupidi 
pärlid“
HELINA ALBRI  – J.V.Veski nim Maarja Põhikooli trupp „Pahupidi pärlid“
SOFIA RUTIKU – Kolga Kooli trupp Kohal-olijad
MARTIINA TENNO – Rannu Kooli trupp Me Proovime
RANDEL KIVIRAND  – A.Haava nim Pala Kooli 7. kl trupp
CHRISTOPHER SUVE  – A. Haava nim Pala Kooli 7. kl trupp
GERMO SAARE – Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 3.-4. klasside trupp
ALEKSANDER REINOLA – Tallinna 32. Keskkooli 5.a klassi „Kukulinnud“
ELISABETH MADISSON – Viimsi Keskkooli trupp Eksperiment
ELIISABEL JÕELA  – Viimsi Keskooli trupp Eksperiment
NORA PERI  – Võru Kreutzwaldi Kooli 5.b klass
KARIN IVARINE  – Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater (1.-3. kl)
STEN ARRO  – Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater (1.-3. kl)
CARMEN LAUREND  – Kolga Kooli Kohal-olijad
ERLING EDING – Rakvere Reaalgümnaasiumi trupp Väike-Karla
LEHOLA VAARPUU  –  Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 2.a klassi trupp
RASMUS ALAN TRUUS  -  Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 2.a klassi trupp
OSKAR KULL - Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 2.a klassi trupp
GERDA LIZETT PUJU – Tallinna Merekalda Kooli näitering „Et“
 
 
Kirjanik Henno Käo 75. sünniaastapäeva puhul välja antud 2017 a kalendri said trupid, kes etendasid Henno Käo luulet. Kalendri andis üle kirjaniku lesk Maie Käo. 
 
Suur tänu Jõgeva kooliteatrile Liblikapüüdja ja MTÜle Tähetund suurepäraste ja meeleolukate luulepäevade korraldamisel!!!
 

BETTI ALVERILE PÜHENDATUD XII LUULEPÄEVAD TUULELAPSED 2017!

13.-14.jaanuarini 2017 toimuvad Jõgeval, Betti Alveri sünnilinnas, 12. poetessile pühendatud luulepäevad Tuulelapsed. 
Luulepäevad rikastavad Eesti kooliteatrite tegemisi poeesia ja luulevormi kaudu. 
Luulepäevadel osaleb 17 algklasside ja põhikooli kooliteatrit üle Eesti, vaadata saab 25 etendust, osalejaid ligi 400 õpilast. 
Sellel aastal esitatakse luulelavastusi teemal „ ELU ON TÄIS KUMMALISI ASJU - MIS ON MÄNGULT JA MIS ON PÄRIS...?!“ Heljo Männi ja Henno Käo luule põhjal.
Luulepäevade pidulik avamine Jõgeva Kultuurikeskuses 13. jaanuaril kell 12 ning lõpetamine ja parimate tunnustamine 14.jaanuaril kell 16.
Ma ootan, kuni väiksed tõrud sirgunud 
on suureks puuks.
Mu pilk on märg. Mu salajõud on virgunud.
Mu hing jääb truuks...( Betti Alver)
Korraldjad: MTÜ Tähetund ja Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja
 

BETTI ALVERILE PÜHENDATUD
XII LUULEPÄEVAD TUULELAPSED
13.- 14. JAANUAR 2017
AJAKAVA

REEDE, 13. JAANUAR

12.00 Luulepäevade avamine Jõgeva Kultuurikeskuses

12.30 - 13.45 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

Mere taga, metsa taga…(Heljo Mänd)
Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi teatristuudio „Ega Vist“juhendaja Krista Olesk

Linalakk ja Rosalind (Heljo Mänd) Rakvere Gümnaasiumi 5a klassi sõnakunstiring
juhendaja Jana Sillajõe

Elu on täis kummalisi asju(Heljo Mänd, Henno Käo)
J.V.Veski nim Maarja Põhikooli trupp „Pahupidi pärlid“ juhendaja Kristi Jaanus

Ma rokin sind (Heljo Mänd)
Kolga Kooli trupp Kohal-olijad juhendaja Terje Varul

14.00 - 14.30 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

Kevade kampaanias (Heljo Mänd)
Rannu Kooli trupp Me Proovime juhendaja Liina Nagel

Kuidas käsi käib?(Henno Käo)
A. Haava nim Pala Kooli 7. klassi trupp juhendaja Marve Juursalu

Kord muinasjutumaal… (Heljo Mänd)
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 3.-4. klasside trupp juhendaja Lianne Saage-Vahur

15.30 -17.10 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

Aeg on napp (Henno Käo)
Tallinna 32. Keskkooli 5a klassi „Kukulinnud“ juhendaja Toomas Lõhmuste

Plaks! Ja kõik tõusid lendu! (Heljo Mänd)
Viimsi Keskkooli trupp Eksperiment juhendaja Külli Täht

Lillekarussell (Heljo Mänd)
Saaremaa Ühisgümnaasiumi Kreputlased juhendaja Rita Ilves

Klassiekskursioon (Henno Käo)
Tallinna 32. Keskkooli põhikooli trupp KOKK juhendaja Eva Kalbus

Kastehein olla ma (Heljo Mänd)
Peetri Kooli trupp Karlssonid Katuselt juhendaja Kaidi-Ly Välb

17.30 - 18.45 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

Vaataksin ringi kodu ligi (Henno Käo)
Võru Kreutzwaldi Kooli 5.b klass juhendaja Kaider Vardja

Käo versus Mänd (Helju Mänd, Henno Käo)
Tallinna 32. Keskkooli 5a klass juhendaja Eva Kalbus

Vana taburetiga (Henno Käo)
Viimsi laste näitetrupp Wilhelmiine 2. klass juhendaja Maarika Koks

Linalakk ja Rosalind (Heljo Mänd)
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 6b klassi trupp juhendaja Lianne Saage-Vahur

LAUPÄEV, 14. JAANUAR

9.30 - 11.00 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

Banaan Poolamaal (Heljo Mänd)
Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater (1.-3.klass) juhendaja Natalie Neigla

Mine sinna, too seda (Heljo Mänd)
Kolga Kooli trupp Kohal-olijad juhendaja Terje Varul

Röövlilaev (Henno Käo)
Tallinna Saksa Gümnaasiumi algklasside trupp KOKK juhendaja Eva Kalbus

Aja võlu (Heljo Mänd, Henno Käo)
Rakvere Reaalgümnaasiumi trupp Väike-Karla juhendaja Kadri Remmet

Pidu vihma ajal (Heljo Mänd)
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 2.a klassi trupp juhendaja Lianne Saage-Vahur

11.30 - 12.45 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

Aeg möödus suurest kellast (Henno Käo, Heljo Mänd)
Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater (4.-7.klass) juhendaja Natalie Neigla

Maailma Hing (Henno Käo, Heljo Mänd)
Kehtna Põhikooli Kehtna teatristuudio juhendaja Krista Olesk

Ilusad inimesed (Henno Käo)
Tallinna Merekalda Kooli näitering „Et“ juhendaja Juta Teral

Une-ema lapsed (Heljo Mänd)
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 8.-9.klassi trupp juhendaja Lianne Saage-Vahur

16.00 Luulepäevade lõpetamine Jõgeva Kultuurikeskuses