Parimad algklasside kooliteatrid on selgunud!

LAUREAADID:
Juuru Eduard Vilde Kool lavastusega "Tistou, roheliste sõrmedega poiss" /M.Druon/ juhendaja Kalle Kõiv
Jõgeva Kooliteater Liblikapüüdja 3.-4.klasside trupp lavastusega "Kord muinasjutumaal..." /H.Männi tekstide põhjal/ juhendaja Lianne Saage-Vahur
Kuusalu Keskkool lavastusega "Päev nagu alati" /J.Jaik/ juhendaja Saima Kallionsivu 
Narva Laste Loomemaja Teatristuudio "16.komnata" lavastusega "Piknik tähtede all" /N.Sakmarova/ juhendajad Olga Katutseva ja Vitaly Katuntsev
Põlva Kool 4.b klassi draamaõpe lavastusega "Täiesti crazy muinasjutt" /ühistöö/ juhendaja Diana Pehk
Tõrva Gümnaasium 2.draamaklass lavastusega "Poelugu" /anekdoodi põhjal/ juhendaja Eve Valliste

ERIPREEMIAD:
Audru Kool - leidlike lavavahendite eest lavastuses "Mutionu pidu"
Tallinna Kristiine Gümnaasium - autentse lavakujunduse eest lavastuses "Katkendeid O.Lutsu "Kevadest""
Tartu Laulustuudio Fa-diees "Särts" - laulustuudio teatriarmastuse eest lavastuses "Öö"
Kolga Kool - tuntud materjali leidliku kasutamise lavastuses "Hiirejaht"
Frankfurdi Eesti Kool - pingevaba loo vaatajani toomise lavastuses "Hiired pööningul"
Juuru Eduard Vilde Kool - ühise mängulusti eest lavastuses "Tistou, roheliste sõrmedega poiss" 
Retla-Kabala Kool - koheva frisuuri eest lavastuses "Koll Kalli" 
Kunda Ühisgümnaasium - metsa meisterliku toomise eest teatrimaastikule lavastuses "Kuidas vaeslaps oma õnne leidis"
Põltsamaa Ühisgümnaasium - kogu kamba kaasamise eest lavastuses "Naerilugu"
Kuressaare Gümnaasium - kaasaega kõnetava algupärandi eest lavastuses "Nõiakontor kuuleb?"

NÄITLEJAPREEMIAD:
mõlemad Malviinad Frida Pajo ja Jaanika Valk (Lauka Põhikool) 
Emili Külaots (Konguta Kool) 
Riine Valo (Võhma Kool)
Teele Leppmaa (Tallinna Kristiine Gümnaasium)
Reneli Husu (Tartu Laulustuudio Fa-diees)
Mia Maria Lipsmäe (Kuusalu Keskkool)
Oskar Soomre (Kunda Ühisgümnaasium)
Tõru Kannimäe (Haapsalu Noorte Huvikeskus)
Oskar Greg Veski (Tallinna Kristiine Gümnaasium)
Peeter Paul Plakk (Kolga Kool)
rollikolmikule Amelia Gandsu, Mikhail Ivanov, Ivan Boborenko (Narva Laste Loomemaja)
Silver Helk (Frankfurdi Eesti Kool)

 

Festivali etendusi analüüsi ja hindas žürii koosseisus Ulvi Meier (Kolga Muuseum), Maria Kljukina (ETV+), Ragne Veensalu (Teater Von Krahl) ja Margus Tabor (Tallinna Linnateater).

 

Aitäh Terje Varul ja Kolga Kool toreda ja meeleoluke festivali korraldamise eest!


AITÄH KÕIGILE TOETAJATELE:
Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital
Hasartmängumaksu Nõukogu
Selver Gurmee Catering
Kolga Teenindusühistu
Balti Spoon OÜ
Nordic Houses 
MTÜ Veljo Tormise Kultuuriselts
MTÜ Lahemaa Mereklubi
Eesti Hoiuraamatukogu 
Marko Pikkat  
Eesti Näitused 
Juhan Kubu

Kooliteater 2017 Kolga!

 

Parimad põhikoolide kooliteatrid on selgunud.

"Kooliteater 2017 JÕHVI" toimus 21.-22.aprillil 2017 Jõhvis.
LAUREAADID:

Rakvere Linnanoorte näitetrupp Ingeborg von Zadow „KÜLALINE“ juhendaja Tiina Rumm 
 Tallinna 32. Keskkooli põhikooli KOKK ehk Kunstiliselt On Kõik Korrektne
H.Käo, E.Kalbus „KLASSIEKSKURSIOON juhendaja Eva Kalbus
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja „UNE-EMA LAPSED“ (Heljo Männi ja Ellen Niidu tekstide põhjal) juhendaja Lianne Saage-Vahur
Rapla Riinimanda Teater „OSKAR JA ASJA Andrus Kivirähki raamatu „Oskar ja asjad“ ainetel dramatiseerinud ja juhendanud Valter Uusberg 
 Suure-Jaani Kooli näitetrupp „SEE ON SEE, KELLELE MA SELLE LEIVA ANNAN“
juhendaja Andres Oja

ERIPREEMIAD:

Poeesia eest lavastuses „INGELHEIM“ Kolga Kooli näitetrupp Kohal-olijad, juhendaja Terje Varul

Põletav teema tulevaste meeste esituses lavastuses „MEIE VALITSUS“ Tõrva Gümnaasiuminäitetrupp Pigilind, juhendaja Eve Valliste Suur saal

Muusikaline kujundus lavastuses „KOLETIS“ Tartu Waldorf Teater, juhendanud Külli Ehastu

Puudutava teema eest lavastuses „KEELEPUUDUTUS“ Jõõpre kooli näitetrupp, juhendaja Helle Kirsi

Lavastsusliku terviku eest lavastuses „SINILIND“ Narva Laste Loomemaja teater -stuudio „16.
komnata“, juhendaja Vitaly Katuntsev

NÄITLEJAPREEMIAD:
RICHARD HUSSAR - Tartu Waldorf Teater
MARTIN ERIK METSANURK – Tartu Waldorf Teater
SAARA VÄLI - Orissaare Gümnaasiumi 8. klassi näitetrupp
PAMELA EBBER - Polygoni Teatrikooli Tartu keskmine rühm
LAURE KIIVIT - Polygoni Teatrikooli Tartu keskmine rühm
KAUR TAMM - Johannese Kool Rosmal
MATTIAS METSALU - Haapsalu Põhikooli näitering
JOOSEP RINGMÄE - Rapla Riinimanda Teater
JELIZAVETA ANDERŽANOVA – Narva Laste Loomemaja teater -stuudio „16. komnata“
KRISTINA KONOREVA - Narva Laste Loomemaja teater -stuudio „16. komnata“

Festivali lavastusi hindasid ja analüüsisid Anneli Rahkema (Rakvere Teater), Rait Avestik (teatrikriitik) ja Kristiina Oomer (Eesti Harrastusteatrite Liit).

Festivali korraldasid Eesti Harrastusteatrite Liit ja Jõhvi Kultuuri-ja Huvikeskus.

Kooliteater 2017 Jõhvi!

Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskus ja Eesti Harrastusteatrite Liit korraldavad 21.-22.aprillini  Jõhvis, Ida-Virumaal põhikooli kooliteatrite riigifestivali. Etenduse toimuvad Jõhvi Kontserdimajas (Pargi tn 40) 

Sellel aastal osaleb põhikooli riigifestivalil 19 kooliteatrit 15 maakonnast, Tallinnast ja Tartust. Festivalile on eelnenud maakondlikud kooliteatrite eelvoorud, kus valitakse huvitavamad lavastused riigifestivalile.

Festival on kõigile vaatajatele tasuta!

AJAKAVA

Reede, 21. aprill

12.00 – Avamine

12.15- 12.35 Jõgevamaa Palamuse Gümnaasiumi draamaring Lutsu Vägi      etendus KONN      juhendaja Karmo Toome            Suur saal

12.45-13.15 Lääne-Virumaa Rakvere Linnanoorte näitetrupp

etendus  KÜLALINE   juhendaja Tiina Rumm         Kammersaal

13.25-13.50 Harjumaa Kolga Kooli näitetrupp Kohal-olijad

etendus INGELHEIM  juhendaja Terje Varul           Suur saal

15.00-15.45 Tartu Waldorf Teater  Tartu Waldorfgümnaasiumist

etendus KOLETIS   juhendaja Külli Ehastu             Suur saal

15.55-16.15- Järvamaa Aravete keskkooli näitering    

etendus METSALOOD  juhendaja Aire Pitk            Kammersaal

16.25-16.40  Tallinna 32. Keskkooli põhikooli KOKK ehk Kunstiliselt On Kõik Korrektne.

etendus  KLASSIEKSKURSIOON  juhendaja Eva Kalbus       Suur saal

16.50- 17.15  Jõgevamaa Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja

etendus  UNE-EMA LAPSED   juhendaja Lianne Saage-Vahur    Kammersaal

17.25-17.45 Valgamaa Tõrva Gümnaasiuminäitetrupp Pigilind

etendus MEIE VALITSUS     juhendaja Eve Valliste               Suur saal

17.55-18.05  Saaremaa Orissaare Gümnaasiumi 8. klassi näitetrupp

 etendus KOLMEKESI KODUS  juhendaja  Monika Kipper    Kammersaal

18.15-18.45 Tartu Polygoni Teatrikooli Tartu keskmine rühm

etendus MAAILM MUUTUB ,AGA MEIE MITTE ehk KEVADE

 juhendajad Merilin Kirbits ja Liina Leinberg                        Suur saal

Laupäev, 22.aprill

10.00-10.45 Põlvamaa Johannese Kool Rosmal

 etendus  KENTSAKAS  JUHTUM  juhendaja Külli Volmer     Kammersaal

10.55-11.20 Läänemaa Haapsalu Põhikooli näitering 

etendus  VÄLJAMÕELDUD TÕDE  juhendaja Siim Birk             Suur saal

11.30-12.10 Raplamaa Rapla Riinimanda Teater

 etendus OSKAR JA ASJAD  juhendaja Valter Uusberg           Kammersaal                 

12.20-12.40 Tartumaa Kuuste Kooli näitering

etendus  KUUSTE UNISTUSED  juhendaja Kaija Maarit Kalvet    Suur saal

12.50 -13.15 Pärnumaa Jõõpre kooli näitetrupp

 etendus KEELEPUUDUTUS   juhendaja Helle Kirsi               Kammersaal

13.50- 14.25 - Hiiumaa Käina Kooli näitetrupp 

etendus KÕNELUSED    juhendaja Tiia Korv                          Suur saal

15.30-15.50 Viljandimaa Suure-Jaani Kooli näitetrupp

etendus  SEE ON SEE, KELLELE MA SELLE LEIVA ANNAN  

juhendaja Andres Oja                                                           Kammersaal

16.00-16.40 Ida-Virumaa Narva Laste Loomemaja teater -stuudio „16.

komnata“   etendus SINILIND  juhendaja Vitaly Katuntsev      Suur saal                                                      

16.50 -17.10 Võrumaa Võru Kreutzwaldi Kooli näitetrupp Lavarebased

etendus  LUGU LAHKEST LOHE JUSTUSEST JA PRITSESS MINIMINNIST

juhendaja Raili Leesalu                                                             Kammersaal

 18.30 – Lõpetamine, autasustamine 

                                                                                

Parimad gümnaasiumi kooliteatrid selgusid Tallinnas!

7.-8. aprillini toimus Tallinnas gümnaasiumi kooliteatrite riigifestival "Kooliteater 2017 TALLINN".
36. kooliteatrite festival tõi kokku 14 kooliteatrit. Eesti Draamateatri ja teatri NO99 lavadel esines 200 noort üle Eesti
Festivali lavastusi hindas ja analüüsis žürii Valter Uusberg, Maret Oomer ja Katariina Unt,  kes tõstsid esile järgmisi kooliteatreid, juhendajaid ja noori näitlejaid:
Suur tänu korraldajatele:
Eesti Harrastusteatrite Liit
Tallinna 32.Keskkool
Tallinna 21.Kool
Tallinna Ühisgümnaasium
Birgit Remiküll
Raho Aadla
Jaanika Tammaru
Mari-Riin Villemsoo 
Kristi Elken 
Christel Haller
Rasmus Puksmann
Marcus Ellervee ja Marion Tammet
 
 
 
Festivali toetasid:
Eesti Kultuurkapital, Eesti Draamateater, Teater NO99, Apollo, Vitamin Well ja  Eesti Harrastusteatrite Liit.