BETTI ALVERILE PÜHENDATUD XII LUULEPÄEVAD TUULELAPSED 2017!

13.-14.jaanuarini 2017 toimuvad Jõgeval, Betti Alveri sünnilinnas, 12. poetessile pühendatud luulepäevad Tuulelapsed. 
Luulepäevad rikastavad Eesti kooliteatrite tegemisi poeesia ja luulevormi kaudu. 
Luulepäevadel osaleb 17 algklasside ja põhikooli kooliteatrit üle Eesti, vaadata saab 25 etendust, osalejaid ligi 400 õpilast. 
Sellel aastal esitatakse luulelavastusi teemal „ ELU ON TÄIS KUMMALISI ASJU - MIS ON MÄNGULT JA MIS ON PÄRIS...?!“ Heljo Männi ja Henno Käo luule põhjal.
Luulepäevade pidulik avamine Jõgeva Kultuurikeskuses 13. jaanuaril kell 12 ning lõpetamine ja parimate tunnustamine 14.jaanuaril kell 16.
Ma ootan, kuni väiksed tõrud sirgunud 
on suureks puuks.
Mu pilk on märg. Mu salajõud on virgunud.
Mu hing jääb truuks...( Betti Alver)
Korraldjad: MTÜ Tähetund ja Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja
 

BETTI ALVERILE PÜHENDATUD
XII LUULEPÄEVAD TUULELAPSED
13.- 14. JAANUAR 2017
AJAKAVA

REEDE, 13. JAANUAR

12.00 Luulepäevade avamine Jõgeva Kultuurikeskuses

12.30 - 13.45 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

Mere taga, metsa taga…(Heljo Mänd)
Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi teatristuudio „Ega Vist“juhendaja Krista Olesk

Linalakk ja Rosalind (Heljo Mänd) Rakvere Gümnaasiumi 5a klassi sõnakunstiring
juhendaja Jana Sillajõe

Elu on täis kummalisi asju(Heljo Mänd, Henno Käo)
J.V.Veski nim Maarja Põhikooli trupp „Pahupidi pärlid“ juhendaja Kristi Jaanus

Ma rokin sind (Heljo Mänd)
Kolga Kooli trupp Kohal-olijad juhendaja Terje Varul

14.00 - 14.30 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

Kevade kampaanias (Heljo Mänd)
Rannu Kooli trupp Me Proovime juhendaja Liina Nagel

Kuidas käsi käib?(Henno Käo)
A. Haava nim Pala Kooli 7. klassi trupp juhendaja Marve Juursalu

Kord muinasjutumaal… (Heljo Mänd)
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 3.-4. klasside trupp juhendaja Lianne Saage-Vahur

15.30 -17.10 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

Aeg on napp (Henno Käo)
Tallinna 32. Keskkooli 5a klassi „Kukulinnud“ juhendaja Toomas Lõhmuste

Plaks! Ja kõik tõusid lendu! (Heljo Mänd)
Viimsi Keskkooli trupp Eksperiment juhendaja Külli Täht

Lillekarussell (Heljo Mänd)
Saaremaa Ühisgümnaasiumi Kreputlased juhendaja Rita Ilves

Klassiekskursioon (Henno Käo)
Tallinna 32. Keskkooli põhikooli trupp KOKK juhendaja Eva Kalbus

Kastehein olla ma (Heljo Mänd)
Peetri Kooli trupp Karlssonid Katuselt juhendaja Kaidi-Ly Välb

17.30 - 18.45 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

Vaataksin ringi kodu ligi (Henno Käo)
Võru Kreutzwaldi Kooli 5.b klass juhendaja Kaider Vardja

Käo versus Mänd (Helju Mänd, Henno Käo)
Tallinna 32. Keskkooli 5a klass juhendaja Eva Kalbus

Vana taburetiga (Henno Käo)
Viimsi laste näitetrupp Wilhelmiine 2. klass juhendaja Maarika Koks

Linalakk ja Rosalind (Heljo Mänd)
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 6b klassi trupp juhendaja Lianne Saage-Vahur

LAUPÄEV, 14. JAANUAR

9.30 - 11.00 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

Banaan Poolamaal (Heljo Mänd)
Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater (1.-3.klass) juhendaja Natalie Neigla

Mine sinna, too seda (Heljo Mänd)
Kolga Kooli trupp Kohal-olijad juhendaja Terje Varul

Röövlilaev (Henno Käo)
Tallinna Saksa Gümnaasiumi algklasside trupp KOKK juhendaja Eva Kalbus

Aja võlu (Heljo Mänd, Henno Käo)
Rakvere Reaalgümnaasiumi trupp Väike-Karla juhendaja Kadri Remmet

Pidu vihma ajal (Heljo Mänd)
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 2.a klassi trupp juhendaja Lianne Saage-Vahur

11.30 - 12.45 Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

Aeg möödus suurest kellast (Henno Käo, Heljo Mänd)
Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater (4.-7.klass) juhendaja Natalie Neigla

Maailma Hing (Henno Käo, Heljo Mänd)
Kehtna Põhikooli Kehtna teatristuudio juhendaja Krista Olesk

Ilusad inimesed (Henno Käo)
Tallinna Merekalda Kooli näitering „Et“ juhendaja Juta Teral

Une-ema lapsed (Heljo Mänd)
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 8.-9.klassi trupp juhendaja Lianne Saage-Vahur

16.00 Luulepäevade lõpetamine Jõgeva Kultuurikeskuses

Betti Alverile pühendatud XXIV luulepäevade Tähetund parimad

GRAND PRIX Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 

„Pirnipuu“ (Betti Alver) juhendaja Lianne Saage-Vahur

LAUREAAT Rakvere Linnanoorte Näitetrupp 
„ELU juhtus vastu“ (Betti Alver, Eda Ahi, Triin Tasuja, Ülar Ploom) juhendaja Tiina Rumm

LAUREAAT Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi trupp Kruvikeeraja 
„Laguned? Siis tuleb rohkem laulda!“ (Jürgen Rooste, Ülar Poom, Eda Ahi, Triin Tasuja, Hannes Varblane) juhendajad Liina Salonen ja Anna-Maria Rebane

LAUREAAT Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium 
"ceгадус/sa oled seda väärt" (Betti Alver, Jürgen Rooste) juhendaja Triin Ulla

PARIM NAISNÄITLEJA ALEKSANDRA MATSUK
osatäitmised lavastuses cегадус/sa oled seda väärt
Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium

PARIM MEESNÄITLEJA KARL KUKK
Liisi osatäitmine lavastuses „Pirnipuu“
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja

PARIM DUO GRETELIIS GETTER KORKA ja ELISABETH TIFFANY LEPIK
lavastusest „TEOD“ - Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel

NÄITLEJAPREEMIAD
• ALICE SIIL lavastusest „ELU juhtus vastu“ – Rakvere Linnanoorte Näitetrupp
• PIIA BOLTOVSKY lavastusest „Mustjalg“ – Tartu Lille Maja näitemängustuudio 
Altermannid
• HALDI VÄLIMÄE lavastusest „Kui armastad sind, siis kunas? … - Viljandi Gümnaasium
• MARTEN-EGERT VAHTLA lavastusest „ODYSSEIA“ – Rakvere Reaalgümnaasiumi „Karla“
• MARK GUROV lavastusest „Laguned? Siis tuleb rohkem laulda!“ – Tallinna Lilleküla 
Gümnaasiumi trupp Kruvikeeraja

ERIPREEMIAD TRUPPIDELE
• kontseptsiooni eest lavastuses „Et oleks nagu luule…“
Saaremaa Ühisgümnaasiumi „Krevera“ 
• helikujunduse eest lavastuses „TEOD“
Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel
• koori kasutamise eest lavastuses „ Vabadus üle aia“
Nõo Reaalgümnaasiumi näitering
• visuaalse atmosfääri loomise eest lavastuses „mina olen siin kui vähegi tahan
Vanalinna Hariduskolleegiumi trupp Iksiks 
• ansamblimängu eest lavastuses „Varasemast parem“
Tallinna 32. Keskkooli XI D klass

XXIV LUULEPÄEVAD TÄHETUND

AJAKAVA 
 
Reede, 25. november 2016
 
12.00 XXIV luulepäevade TÄHETUND avamine Jõgeva Kultuurikeskuses
 
12.30   Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses
 
TEOD (Kirsti Oidekivi, Eda Ahi, Triin Tasuja)
Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel
juhendaja Aili Teedla
 
Õrnus tuleb kaugelt (Mehis Heinsaar)
Saaremaa Ühisgümnaasium Kreisis
juhendaja Sirje Kreisman
 
mina olen siin kui vähegi tahan (Triin Tasuja, Eda Ahi) 
Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi trupp Iksiks
juhendaja Inga Vares
 
13.30   Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses
 
ELU juhtus vastu (Betti Alver, Eda Ahi, Triin Tasuja, Ülar Ploom)
Rakvere Linnanoorte Näitetrupp
juhendaja Tiina Rumm 
 
Eluallikad on täis (Betti Alver, Eda Ahi, Helen Kallaste) 
Hugo Treffneri Gümnaasiumi trupp Udusulgujad
juhendajad Anna Rehi ja Helgi Tering
 
15.30   Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses
 
Et oleks nagu luule … (Betti Alver, Jürgen Rooste)
Saaremaa Ühisgümnaasium Krevera
juhendaja Rita Ilves
 
ODYSSEIA (Betti Alver, Jürgen Rooste, Hannes Varblane, Mehis Heinsaar)
Rakvere Reaalgümnaasiumi „Karla“
juhendaja Tiina Kippel
 
Unest viidud (Eda Ahi, Helen Kallaste, Betti Alver)
Haabersti Vaba Aja Keskuse trupp “Laboratoorium”
juhendaja Andres Popov
 
17.00 Mälestushetk Betti Alveri pargis
 
17.45   Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses
 
Vabadus üle aia (Betti Alver, Ülar Poom)
Nõo Reaalgümnaasiumi näitering
juhendaja Annika Markson
 
Laguned? Siis tuleb rohkem laulda! (Jürgen Rooste, Ülar Poom, Eda Ahi, Triin Tasuja, Hannes Varblane)
Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi trupp Kruvikeeraja
juhendajad Liina Salonen ja Anna-Maria Rebane
 
Pirnipuu (Betti Alver)
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja
juhendaja Lianne Saage-Vahur
 
 
Laupäev, 26. november 2016
 
 
10.00 Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses
 
ÜLE SÕNADE SERVA (Betti Alver)
Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater
juhendaja Natalie Neigla
 
Varasemast parem (Jürgen Rooste, Triin Tasuja, Kalju Kruusa, Mart Kangur, Eda Ahi, Helen Kallaste)
Tallinna 32. Keskkooli XI D klass
juhendaja Eva Kalbus
 
Lendva (Betti Alver)
Hugo Treffneri Gümnaasiumi trupp Uus Lend
ühislooming
 
Võtke minu süda (Betti Alver)
Vabaühendus “Madrused”
juhendaja Andrus Tamme
 
11.30 Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses
 
Kui armastada sind, siis kunas? … (Betti Alver, Jürgen Rooste)
Viljandi Gümnaasium
juhendajad Aili Kiin ja Silvia Soro
 
Kas sellepärast olemegi me eestlased!? (Betti Alver, Jürgen Rooste)
Türi Ühisgümnaasiumi luulering Ehe
juhendajad Marili Hendrikson, Triin Toome-Hosman ja Klaudia Tiitsmaa
 
ceгадус/ sa oled seda väärt (Betti Alver, Jürgen Rooste)
Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium
juhendaja Triin Ulla
 
Mustjalg (Betti Alver)
Tartu Lille Maja näitemängustuudio Altermannid
juhendajad Auli Auväärt, Marie Olli ja Madis Reemann
 
15.00 Tallinna Linnateatri näitleja Kristjan Üksküla 
Kontsert Jõgeva Kultuurikeskuses
 
16.00   XXIV luulepäevade TÄHETUND lõpetamine Jõgeva Kultuurikeskuses