KOOLITEATER 2018 RÕNGU

"Kooliteater 2018 RÕNGU"
algklasside kooliteatrite riigifestival toimub 11.-12.mail Rõngus, Tartumaal. 
Seekord astub lavale 250 noort näitlejat üle Eesti. Esindatud on Jõgevamaa, Tartumaa, Raplamaa, Läänemaa, Järvamaa, Võrumaa, Valgamaa, Põlvamaa, Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Harjumaa, Saaremaa, Viljandimaa, Pärnumaa, Tallinn ja Tartu. 
Lavastusi analüüsib žürii koosseisus Lennart Peep (Teater Must Kast), Kaija M Kalvet (Teater Must Kast) ja Martin Tikk (vabakutseline näitleja).

Etendused toimuvad Rõngu Rahvamajas (Valga mnt. 12 Rõngu) 
REEDE, 11.MAI
AVAMINE kell 13:45

kell 13:55-14:20 Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 4.b kl.
Oskar Luts, Mare Pukk, Lully Gustavson „Nukitsamees“ juhendaja Mare Pukk

kell 14:30 – 14:50 Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi teatristuudio „Ega vist“
Eve Hele Sitsi jutustuse „Nätsupaberi rännak“ 
ainetel seadnud Krista Olesk ”Rännak” 
juhendaja Krista Olesk

kell 15:05-15:25 Haapsalu Noorte Huvikeskuse loovus- ja draamaring „Üks“
Donald Tomberg „Nähtamatu poiss“ juhendajad Anne Suislep, Triin Reemann

kell 15:40-15:55 Põlva Kooli 4.kl näitering 
Muinasjutu „Okasroosikene“ ainetel Diana Pehk „Okasroosikese mäng“ juhendaja Diana Pehk

kell 16:10-16:20 Saaremaa Kuressaare Gümnaasiumi 4.d kl. 
Lelet Aavik „Rohkem kui tuhat sõna“ juhendaja Lelet Aavik

kell 16:40-16:50 Uhtna Põhikooli 2.kl 
Idee autor Anne Mäeots „Heeringas“ juhendajad Kadri Plotnik, Sirje Rebane

kell 17:10-17:30 Osula Põhikooli algklasside näitering 
Lully Gustavson „Sajajalgne“ juhendaja Tuulike Mölder

kell 17:40-18:00 Kuusalu Keskkooli 2. ja 3. kl. näitering 
„Punamütsike“ ja „Karupoeg Puhh“ ainetel lavale seadnud Saima Kallionsivu „Juhtumised sõpradega“
juhendaja Saima Kallionsivu

kell 19:00-19:15 Rõngu Keskkooli 2.-4.kl. näitering 
Andrus Kivirähki ainetel lavale seadnud „Lasteaia- ja koolinaljad“ 
juhendaja Anu Ostrak

kell 19:25-19:50 Võhma Kooli nooremad 
„Muutuv elu“ juhendaja Ly Udikas

LAUPÄEV, 12.MAI
kell 10:00-10:20 Aakre rahvamaja laste näitering 
Jaak Urmet-Wimbergi teksti „Buratino tegutseb jälle“ ainetel
lavale seadnud Katrin Uffert „Tulnukad“
juhendaja Katrin Uffert

kell 10:30-10:55 Tartu Erakooli ja huvikool HuviTera näitering Teatera
omaloominguline grupitöö „Missioon K.Õ.R.V.“ juhendaja Hedvy Arula

kell 11:10-11:25 Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja
Lehte Hainsalu “Päikeseplika” juhendaja Lianne Saage-Vahur

kell 11:45-12:10 Narva Laste Loomemaja teater – stuudio „16. komnata“ 
Nikolai Nossov „Totu“ juhendajad Olga ja Vitaly Katuntsevid

kell 12:30-12:45 Tõrva ANK „Hingevärvid“
Alide Dahlbergi lastelaulu põhjal „Mutionu pidu“ juhendaja Romet Piller

kell 14:00-14:25 Juuru Eduard Vilde Kooli näitetrupp
Astrid Lindgren/Kalle Kõiv „Pipi“ juhendaja Kalle Kõiv

kell 14:40-15:00 Lindi Lasteaed-Algkooli 4. kl näitering 
Andrus Kivirähk „Hiired pööningul“ juhendaja Ene Säde

kell 15:10-15:20 Türi Põhikooli algklasside näitering
Lully Gustavson vene muinasjutu ainetel „Lobiseja vanaeit“ 
juhendaja Marju Mei

LÕPETAMINE 16:30

 

Parimad põhikoolide kooliteatrid on selgunud!

20.-21.aprillil toimus Karksi-Nuias, Viljandimaal põhikoolide kooliteatrite riigifestival „Kooliteater 2018 KARKSI-NUIA“.
Osales 15 maakonda ja Tallinn ning Tartu. Festivalil sai vaadata 17 etendust.
Žürii koosseisus Anu Tonts (Teater Vanemuine), Veiko Tubin (vabakutseline näitleja ja helilooja) ja Maret Oomer (teatriõpetaja) tunnustasid järgmisi kooliteatreid: 
LAUREAADID
Sakala Eragümnaasiumi kooliteater (Tallinn)
Antoine de Saint-Exupery „Väike prints“ juhendaja Janika Koppel

Kuuste Kooli kooliteater (Tartumaa) 
Trupitöö Fr.R.Faehlmanni loomingu põhjal 
“Müütilised muistendid” juhendaja Kaija M Kalvet

Rapla Riinimanda Teater
Andrus Kivirähki “Aabitsa Kukk” põhjal kooliteatrile dramatiseerinud Valter Uusberg 
“Meie oleme vaesed mehed” juhendaja Valter Uusberg

Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 
Lehte Hainsalu “Punamütsike” juhendaja Lianne Saage-Vahur

Audru Kooli 5.klassi näitetrupp (Pärnumaa) 
Leelo Tungla jutu ainetel dramatiseerinud Kaire Leetsaar “Maahaldjas Alma mure”
juhendaja Kaire Leetsaar

Tartu Polygon teatrikool 
Helen Rekkor ja trupp “Hall ala” juhendaja Helen Rekkor

ERIPREEMIAD
Suurepärase eesti keele ja ilusa laulu kõla ühildamise eest lavastuses

Sugestiivse liikumise ja maagilise atmosfääri eest lavastuses “Põhja neiud” juhendaja Essenia Antropova, Maardu Gümnaasiumi kooliteater Midgard (Harjumaa)

Energilise lastepärase huumori ja loo jutustamise eest lavastuses “Ull Jaak ehk küll on häda kui pea on mäda“ juhendaja Kadi Kronberg Lasva Rahvamaja laste näitering (Võrumaa)

Stiilse ja energilise komöödia ERIPREEMIA lavastusesele “Ma olen kuulus?” juhendaja Siim Birk Haapsalu põhikooli näitering (Läänemaa)

NÄITLEJAPREEMIAD
ROMET LEPIK Vanaema rolli eest lavastuses “Öö vanaema juures” (MTÜ Kungla Dreamband, Valgamaa) 
MOROZ ELDAR Lenduri rolli eest lavastuses „Väike prints“ (Sakala Eragümnaasiumi kooliteater, Tallinn)
RETI NATALIE NAEL rolli eest lavastuses “Müütilised muistendid” (Kuuste Kooli kooliteater, Tartumaa) 
TUUDUR TILK Mauno rolli eest lavastuses “Meie oleme vaesed mehed”
(Rapla Riinimanda Teater)
LAURA VIESE Iiahi rolli eest lavastuses ”Puhh” (Johannese Kool Rosmal 8. klass, Põlvamaa)
LIISI PARM rollide Sõgestiku Heima ja Pitbulli Aino eest lavastuses “Ull Jaak ehk küll on häda kui pea on mäda“ (Lasva Rahvamaja laste näitering, Võrumaa)
GÜNTHER ANDREAS VAARO Isa ja Kuke rolli eest lavastuses “Maahaldjas Alma mure” (Audru Kooli 5.klassi näitetrupp, Pärnumaa) 
KÄRT TÕNISSAAR Lumi rolli eest lavastuses „Hall ala“ (Tartu Polygon teatrikool)
LAURE KIIVIT Bella rolli eest lavastuses „Hall ala“ (Tartu Polygon teatrikool)
MATTIAS METSALU Härra John rolli eest lavastuses „Ma olen kuulus?“ (Haapsalu Põhikooli näitering, Läänemaa)
KAROLIINA KASK Punamütsikese rolli eest lavastuses „Punamütsike“ (Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja)
DORIS PIIK Punamütsikese rolli eest lavastuses „Punamütsike“ (Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja)
KAISA-TRIINA MAISTE Punamütsikese rolli eest lavastuses „Punamütsike“ (Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja)
KERTTU-KETHLIN RUMASK Punamütsikese rolli eest lavastuses „Punamütsike“ (Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja)
ANNA JERMOLAJEVA Õde Beatrice rolli eest lavastuses „Õde Beatrice“ (Jõhvi Kultuuri-ja Huvikeskuse teatrikollektiiv “Ekspromt”, Ida-Virumaa)

JUHENDAJAPREEMIAD
Andres Oja Suure-Jaani Kool
Helen Rekkor Tartu Polygon teatrikool
Urmas Laada Jõhvi Kultuuri-ja Huvikeskuse teatrikollektiiv “Ekspromt”

KARKSI VALLA KULTUURIKESKUSE PREEMIAD
Lavastusele “MAXIMINI” juhendaja Natalie Neigla Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater 7.-9.klass (Lääne-Virumaa)
Lavastusele “Sai surm neil osaks mõlemal” juhendaja Andres Oja Suure-Jaani Kool (Viljandimaa) 
Lavastusele "Päike, süüta laulutuli!" juhendaja Rita Ilves, Saaremaa Ühisgümnaasium / Kreputlased

Suur tänu:

Kai Kannistu

Kaire Kannistu 

Karksi valla kultuurikeskus

August Kitzbergi nimeline Gümnaasium

Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital

Eesti Kultuurkapitali Viljandimaa ekspertgrupp

Karksi vald

 

 

Kooliteater 2018 Karksi-Nuia

"Kooliteater 2018 KARKSI-NUIA"
Eesti Harrastusteatrite Liit ja Karksi Valla Kultuurikeskus korraldavad põhikoolide kooliteatrite riigifestivali 20.-21.aprillini 2018 Karksi-Nuias, Viljandimaal.
Osavõtavad kõiki maakondi ja Tallinnat ning Tartut esindavad põhikooli kooliteatrid.
Festivalil saab vaadata 17 etendust. Etendused toimuvad Karksi Valla Kultuurikeskuses.

Festivali etendusi analüüsivad ja annavad tagasisidet Anu Tonts (Teater Vanemuine), Veiko Tubin (vabakutseline näitleja ja helilooja) ja Maret Oomer (teatriõpetaja) 

AJAKAVA
REEDE 20.04
kell 13:45 AVAMINE
kell 14.00 Imavere noorte teatriring (Järvamaa)
Õnnela Lees ”Mängime mängu!” juhendaja Õnnela Lees 
kell 14:40 Saaremaa Ühisgümnaasium / Kreputlased 
Lehte Hainsalu ja Virve Osila loomingu põhjal 
"Päike, süüta laulutuli!" juhendaja Rita Ilves
kell 15:20 Sakala Eragümnaasiumi kooliteater (Tallinn)
Antoine de Saint-Exupery „Väike prints“ juhendaja Janika Koppel 
kell 16:15 Kuuste Kooli kooliteater (Tartumaa) 
Trupitöö Fr.R.Faehlmanni loomingu põhjal 
“Müütilised muistendid” juhendaja Kaija M Kalvet
kell 16:50 Rapla Riinimanda Teater
Andrus Kivirähki “Aabitsa Kukk” põhjal kooliteatrile dramatiseerinud Valter Uusberg 
“Meie oleme vaesed mehed” juhendaja Valter Uusberg
kell 17:45 Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 
Lehte Hainsalu “Punamütsike” juhendaja Lianne Saage-Vahur
kell 19:00 Johannese Kool Rosmal 8. klass (Põlvamaa)
A. Milne’i raamatu ainetel seadnud Külli Volmer 
”Puhh” juhendaja Külli Volmer 
kell 20:00 Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater 7.-9.klass (Lääne-Virumaa)
Lehte Hainsalu luulekava “MAXIMINI” juhendaja Natalie Neigla

LAUPÄEV, 21.aprill 
kell 10:00 Maardu Gümnaasiumi kooliteater Midgard (Harjumaa) 
Essenia Antropova “Põhja neiud” juhendaja Essenia Antropova
kell 11:00 Lasva Rahvamaja laste näitering (Võrumaa) 
Inglise muinasjutu “Tobuke Jack” kirjutanud Kadi Kronberg 
“Ull Jaak ehk küll on häda kui pea on mäda” 
juhendaja Kadi Kronberg
kell 11:25 Audru Kooli 5.klassi näitetrupp (Pärnumaa) 
Leelo Tungla jutu ainetel dramatiseerinud Kaire Leetsaar “Maahaldjas Alma mure”
juhendaja Kaire Leetsaar
kell 11:55 Käina kooliteater Jõngermann (Hiiumaa) 
Kätlin Padessaare samanimelise näidendi põhjal “Poistekool” juhendaja Tiia Korv
kell 12:35 Suure-Jaani Kool (Viljandimaa) 
William Shakespeare/Andres Oja “Sai surm neil osaks mõlemal” juhendaja Andres Oja 
kell 14:10 Tartu Polygon teatrikool 
Helen Rekkor ja trupp “Hall ala” juhendaja Helen Rekkor 
kell 15:05 Jõhvi Kultuuri-ja Huvikeskuse teatrikollektiiv “Ekspromt” (Ida-Virumaa) 
Maurice Maeterlinck “Õde Beatrice” juhendaja Urmas Laada
kell 15:50 Haapsalu põhikooli näitering (Läänemaa) 
Siim Birk “Ma olen kuulus?” juhendaja Siim Birk
kell 16:50 MTÜ Kungla Dreamband (Valgamaa) 
Estraadikava saatest “Uurali pelmeenid” 
“Öö vanaema juures” juhendaja Siiri Põldsaar
Lõpetamine kell 18:00

Festivali toetajad:
Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital
Eesti Kultuurkapitali Viljandimaa ekspertgrupp
Hasartmängumaksu Nõukogu
Eesti Harrastusteatrite Liit
Karski Valla Kultuurikeskus

Olete oodatud teatrisse!

 

Parimad gümnaasiumi kooliteatrid selgusid Tartus!

6.-8. aprillini toimus "Kooliteater 2018 TARTU".
37. kooliteatrite gümnaasiumi riigifestival tõi kokku 15 kooliteatrit. Eesti Rahva Muuseumi teatrisaalis ja Jakob Hurda saalis esines 200 noort üle Eesti.
Suur tänu kõigile kõigile tublidele õpetajatele, kelle tugev tahe ja armastus teatrikunsti vastu on hoidnud teatritraditsiooni.
Festivali lavastusi hindas ja analüüsis žürii Helena Pruuli, Helen Rekkor, Margus Kasterpalu, Madis Kolk ja Reimo Sagor, tõstsid esile järgmisi kooliteatreid, juhendajaid ja noori näitlejaid:
GRAND PRIX
„Üks väike tuba“ (Külli Ehastu)
Tartu Waldorfgümnaasiumi Tartu Waldorf Teater, juhendaja Külli Ehastu
LAUREAADID
„talk“ (kompositsioon)
Viimsi Keskkooli näitering EKSPERIMENT, juhendaja Külli Täht
„Klassitu“ (omaloominguline ühistöö)
Tallinna 32. Keskkooli 12.D klass, juhendaja Eva Kalbus
PARIM NAISNÄITLEJA
KERTU LORENTS Petra osatäitmise eest lavastuses “Judinad” Pärnu Kunstide Maja
CHRISTINA REES Mareni osatäitmise eest lavastuses “Judinad” Pärnu Kunstide Maja 
PARIM MEESNÄITLEJA
MADIS REEMANN Romeo osatäitmise eest lavastuses “Romeo ja Julia” Lille Maja 8.-12.klassi näitemänguprojekt
MARK OJA maag Radžapur osatäitmise eest lavastuses “Kahe maailma hotel” Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskuse kooliteater 
NÄITLEJAPREEMIA
MAARJA TOSIN Tallinna 32. Keskkool
STEN SIIRAK Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja
ALICE SIIL Rakvere Linnanoorte Näitetrupp
GERLY TRIIN NÕMMISTE Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskuse kooliteater 
ANTON HARLASOV Lille Maja 8.-12.klassi näitemänguprojekt
KAIDO KIVI Türi Ühisgümnaasiumi kooliteater "Concordia"
ERIPREEMIA
Patriotismi eripreemia lavastusele „Fragmentaarne finaalmäng“ (kompositsioon) Saaremaa Ühisgümnaasiumi luuleteater Krevera
juhendaja Rita Ilves 
Eripreemia luule 50 varjundi eest lavastusele „Kapten Oleander“ (omaloominguline ühistöö, Betti Alveri samanimelise poeemi ainetel) Hugo Treffneri Gümnaasiumi trupp
juhendaja Oliver Issak 
JUHENDAJAPREEMIA
Eva Kalbus Tallinna 32. Keskkool
Külli Ehastu Tartu Waldorfgümnaasiumi Tartu Waldorf Teater
Külli Täht Viimsi Keskkooli näitering EKSPERIMENT

AITÄH KORRALDAJATELE JA TOETAJATELE!!!

 

Kooliteater 2018 TARTU

gümnaasiumi kooliteatrite riigifestival
6.-8. aprillil Eesti Rahva Muuseumis.
Korraldavad Tartu Waldorf Teater ja Eesti Harrastusteatrite Liit.

REEDE, 6. aprill

13.30 Avamine / Hurda saal
14.00-14.45 „Kumma sugulased nad on? Sinu või minu omad“ (Klaudia Tiitsmaa)
Türi Ühisgümnaasiumi kooliteater "Concordia", juhendaja Klaudia Tiitsmaa
Teatrisaal
15.05-15.50 „Fragmentaarne finaalmäng“ (kompositsioon)
Saaremaa Ühisgümnaasiumi luuleteater Krevera, juhendaja Rita Ilves
Teatrisaal
16.10-16.55 „Romeo ja Julia“ (Andrus Kivirähk)
Tartu Lille Maja 8.-12. kl näitemänguprojekt, juhendaja Auli Auväärt
Teatrisaal
17.50-18.35 „Judinad“ (Lutz Hübner)
Pärnu Kunstide Maja teatristuudio, juhendaja Rein Laos
Teatrisaal
18.50-19.20 „talk“ (kompositsioon)
Viimsi Keskkooli näitering EKSPERIMENT, juhendaja Külli Täht
Hurda saal

LAUPÄEV, 7. aprill
10.00-11.05 „Kahe maailma hotell“ (Éric-Emmanuel Schmitt) 
Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskuse kooliteater, juhendaja Raili Tamm
Hurda saal
11.20-13.00 „Üks väike tuba“ (Külli Ehastu)
Tartu Waldorfgümnaasiumi Tartu Waldorf Teater, juhendaja Külli Ehastu
Teatrisaal
14.15-14.45 „Kotkas“ (Andrus Kivirähk)
Läänemaa Ühisgümnaasiumi draamaring „Või midagi sellist“, juhendaja Karel Rahu
Hurda saal
15.00-15.50 „Seltskondliku läbikäimise õpetus“ (Jean-Luc Lagarce)
Rakvere Linnanoorte Näitetrupp, juhendaja Tiina Rumm
Teatrisaal
16.40-17.45 „Kas ma olen nüüd elus“ (Siim Nurklik)
Viljandi Gümnaasiumi teatristuudio III, juhendaja Silvia Soro
Hurda saal
18.00-18.55 „Kapten Oleander“ (omaloominguline ühistöö, Betti Alveri samanimelise poeemi ainetel)
Hugo Treffneri Gümnaasiumi trupp, juhendaja Oliver Issak
Teatrisaal

PÜHAPÄEV, 8. aprill
10.00-10.35 „Sketšid“ (omaloominguline ühistöö)
Tõrva Gümnaasiumi kooliteater, juhendaja Laine Tangsoo
Teatrisaal
11.00-11.45 „Klassitu“ (omaloominguline ühistöö)
Tallinna 32. Keskkooli 12.D klass, juhendaja Eva Kalbus
Teatrisaal
12.00-12.35 „Kõmpa“ (Betti Alver, dramatiseerinud Karl Sakrits)
Jõgeva Kooliteater Liblikapüüdja, juhendaja Lianne Saage-Vahur
Hurda saal
12.50-13.10 „Ei ole ju mingit süüd“ (Anton Tšehhovi novellide põhjal seadnud Krista Olesk)
Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi teatristuudio „Ega vist“, juhendaja Krista Olesk
Teatrisaal
14.30 Ühislaulmine / Hurda saal 
15.00 Festivali lõpetamine / Hurda saal

Festivali etendused on tasuta.

TOETAJAD JA KOOSTÖÖPARTNERID:

Eesti Harrastusteatrite Liit 
Eesti Kultuurkapital
Tartu Kultuurkapital
Hasartmängumaksu Nõukogu
Eesti Rahva Muuseum
Tartu Vaba Waldorfkooli Selts
Emajõe Lodjaselts
Tartu Lille Maja
Teater Vanemuine
Tartu Uus teater
VAT teater
Teater Ugala
Eesti Draamateater
Rahvusooper Estonia
Teater NO99
National Geographic Eesti
Teater.Muusika.Kino.
Haani Meistri OÜ
Fotosulg OÜ
Eesti Käsitöö Maja
Külli Ehastu
Lena Leonovitš
Helin Aavakivi 
Renna Värnik
Merje Laimets
Marina Koho
Anne-Lii Kerge 
Raja Põltsama
Taavi Toom
Viljar Pohhomov 
Argo Juske