Betti Alverile pühendatud XXIV luulepäevade Tähetund parimad

GRAND PRIX Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 

„Pirnipuu“ (Betti Alver) juhendaja Lianne Saage-Vahur

LAUREAAT Rakvere Linnanoorte Näitetrupp 
„ELU juhtus vastu“ (Betti Alver, Eda Ahi, Triin Tasuja, Ülar Ploom) juhendaja Tiina Rumm

LAUREAAT Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi trupp Kruvikeeraja 
„Laguned? Siis tuleb rohkem laulda!“ (Jürgen Rooste, Ülar Poom, Eda Ahi, Triin Tasuja, Hannes Varblane) juhendajad Liina Salonen ja Anna-Maria Rebane

LAUREAAT Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium 
"ceгадус/sa oled seda väärt" (Betti Alver, Jürgen Rooste) juhendaja Triin Ulla

PARIM NAISNÄITLEJA ALEKSANDRA MATSUK
osatäitmised lavastuses cегадус/sa oled seda väärt
Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium

PARIM MEESNÄITLEJA KARL KUKK
Liisi osatäitmine lavastuses „Pirnipuu“
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja

PARIM DUO GRETELIIS GETTER KORKA ja ELISABETH TIFFANY LEPIK
lavastusest „TEOD“ - Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel

NÄITLEJAPREEMIAD
• ALICE SIIL lavastusest „ELU juhtus vastu“ – Rakvere Linnanoorte Näitetrupp
• PIIA BOLTOVSKY lavastusest „Mustjalg“ – Tartu Lille Maja näitemängustuudio 
Altermannid
• HALDI VÄLIMÄE lavastusest „Kui armastad sind, siis kunas? … - Viljandi Gümnaasium
• MARTEN-EGERT VAHTLA lavastusest „ODYSSEIA“ – Rakvere Reaalgümnaasiumi „Karla“
• MARK GUROV lavastusest „Laguned? Siis tuleb rohkem laulda!“ – Tallinna Lilleküla 
Gümnaasiumi trupp Kruvikeeraja

ERIPREEMIAD TRUPPIDELE
• kontseptsiooni eest lavastuses „Et oleks nagu luule…“
Saaremaa Ühisgümnaasiumi „Krevera“ 
• helikujunduse eest lavastuses „TEOD“
Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel
• koori kasutamise eest lavastuses „ Vabadus üle aia“
Nõo Reaalgümnaasiumi näitering
• visuaalse atmosfääri loomise eest lavastuses „mina olen siin kui vähegi tahan
Vanalinna Hariduskolleegiumi trupp Iksiks 
• ansamblimängu eest lavastuses „Varasemast parem“
Tallinna 32. Keskkooli XI D klass

XXIV LUULEPÄEVAD TÄHETUND

AJAKAVA 
 
Reede, 25. november 2016
 
12.00 XXIV luulepäevade TÄHETUND avamine Jõgeva Kultuurikeskuses
 
12.30   Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses
 
TEOD (Kirsti Oidekivi, Eda Ahi, Triin Tasuja)
Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel
juhendaja Aili Teedla
 
Õrnus tuleb kaugelt (Mehis Heinsaar)
Saaremaa Ühisgümnaasium Kreisis
juhendaja Sirje Kreisman
 
mina olen siin kui vähegi tahan (Triin Tasuja, Eda Ahi) 
Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi trupp Iksiks
juhendaja Inga Vares
 
13.30   Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses
 
ELU juhtus vastu (Betti Alver, Eda Ahi, Triin Tasuja, Ülar Ploom)
Rakvere Linnanoorte Näitetrupp
juhendaja Tiina Rumm 
 
Eluallikad on täis (Betti Alver, Eda Ahi, Helen Kallaste) 
Hugo Treffneri Gümnaasiumi trupp Udusulgujad
juhendajad Anna Rehi ja Helgi Tering
 
15.30   Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses
 
Et oleks nagu luule … (Betti Alver, Jürgen Rooste)
Saaremaa Ühisgümnaasium Krevera
juhendaja Rita Ilves
 
ODYSSEIA (Betti Alver, Jürgen Rooste, Hannes Varblane, Mehis Heinsaar)
Rakvere Reaalgümnaasiumi „Karla“
juhendaja Tiina Kippel
 
Unest viidud (Eda Ahi, Helen Kallaste, Betti Alver)
Haabersti Vaba Aja Keskuse trupp “Laboratoorium”
juhendaja Andres Popov
 
17.00 Mälestushetk Betti Alveri pargis
 
17.45   Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses
 
Vabadus üle aia (Betti Alver, Ülar Poom)
Nõo Reaalgümnaasiumi näitering
juhendaja Annika Markson
 
Laguned? Siis tuleb rohkem laulda! (Jürgen Rooste, Ülar Poom, Eda Ahi, Triin Tasuja, Hannes Varblane)
Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi trupp Kruvikeeraja
juhendajad Liina Salonen ja Anna-Maria Rebane
 
Pirnipuu (Betti Alver)
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja
juhendaja Lianne Saage-Vahur
 
 
Laupäev, 26. november 2016
 
 
10.00 Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses
 
ÜLE SÕNADE SERVA (Betti Alver)
Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater
juhendaja Natalie Neigla
 
Varasemast parem (Jürgen Rooste, Triin Tasuja, Kalju Kruusa, Mart Kangur, Eda Ahi, Helen Kallaste)
Tallinna 32. Keskkooli XI D klass
juhendaja Eva Kalbus
 
Lendva (Betti Alver)
Hugo Treffneri Gümnaasiumi trupp Uus Lend
ühislooming
 
Võtke minu süda (Betti Alver)
Vabaühendus “Madrused”
juhendaja Andrus Tamme
 
11.30 Luuleetendused Jõgeva Kultuurikeskuses
 
Kui armastada sind, siis kunas? … (Betti Alver, Jürgen Rooste)
Viljandi Gümnaasium
juhendajad Aili Kiin ja Silvia Soro
 
Kas sellepärast olemegi me eestlased!? (Betti Alver, Jürgen Rooste)
Türi Ühisgümnaasiumi luulering Ehe
juhendajad Marili Hendrikson, Triin Toome-Hosman ja Klaudia Tiitsmaa
 
ceгадус/ sa oled seda väärt (Betti Alver, Jürgen Rooste)
Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium
juhendaja Triin Ulla
 
Mustjalg (Betti Alver)
Tartu Lille Maja näitemängustuudio Altermannid
juhendajad Auli Auväärt, Marie Olli ja Madis Reemann
 
15.00 Tallinna Linnateatri näitleja Kristjan Üksküla 
Kontsert Jõgeva Kultuurikeskuses
 
16.00   XXIV luulepäevade TÄHETUND lõpetamine Jõgeva Kultuurikeskuses

Õpilasetlejate riigikonkurss 2017.

Õpilasetlejate riigikonkurss 10.-11.veebruar 2017 Kuressaare, Saaremaa.
 

ÜLEMAALINE ILULUGEJATE 26. VÕISTULAUSUMINE

EHK VABARIIKLIK ETLEJATE KONKURSS KURESSAARE LINNATEATRIS

 

PÕHIKOOLI NOOREM VANUSEASTE 4.–6. klass

 

AUTASU          NIMI                                         KOOL                                           JUHENDAJA

GRAND PRIX  Mattias Härm                              Tallinna 32. Keskkool                    Eva Kalbus

LAUREAAT     Laur Mägi                                  Jõgeva Põhikool                             Lianne Saage-Vahur

LAUREAAT     Arabella Leego                           Siimusti Lasteaed-Algkool             Miina Lehtla

LAUREAAT     Kirke Medri                                Saaremaa Ühisgümnaasium           Rita Ilves

ERIPREEMIA  Carl Marten Aru                         Taebla Gümnaasium                      Tiina Mägi

ERIPREEMIA  Marit Samrjakova                       Tartu Descartes`i Kool                   Mare Liiv

KESKMINE VANUSEASTE 7.–9. klass

AUTASU          NIMI                                         KOOL                                           JUHENDAJA

GRAND PRIX  Saara Kaljujärv                           Tartu Katoliku Hariduskeskus        Aili Jaaniso

LAUREAAT     Getter Mägi                                Kehra Gümnaasium                       Anne Tammaru

LAUREAAT     Uku Pokk                                   Orissaare Gümnaasium                 Maret Aardam

LAUREAAT     Johanna Hollo                            Tartu Emajõe Kool                        Marika Kaljuste

ERIPREEMIA  Martin Vesberg                           Saaremaa Ühisgümnaasium           Rita Ilves

ERIPREEMIA  Emma Tross                               Tallinna Rahumäe Põhikool           Anne Piibur

 

GÜMNAASIUMI VANUSEASTE 10.–12. klass

 

AUTASU          NIMI                                         KOOL                                          JUHENDAJA

GRAND PRIX  Sten Siirak                                  Jõgevamaa Gümnaasium              Lianne Saage-Vahur

LAUREAAT     Katria Helena Komp                  Rakvere Reaalgümnaasium           Kadri Remmet

LAUREAAT     Liisbet Palm                               Hugo Treffneri gümnaasium         Monika Piirimäe

LAUREAAT     Elo Nõmm                                  Saaremaa Ühisgümnaasium          Rita Ilves

ERIPREEMIA  Linda Liis Arpo                          Tallinna Ühisgümnaasium             Liivi Reinert

ERIPREEMIA  Katrin Kurvits                            Saaremaa Ühisgümnaasium          Sirje Kreisman

Kuressaare Linnateatri eripreemiad:

Laur Mägi, Jõgeva Põhikool, juhendaja Lianne Saage-Vahur
Saara Kaljujärv, Tartu Katoliku Hariduskeskus, juhendaja Aili Jaaniso
Emma Elisabeth Toots, Miina Härma Gümnaasium, juhendaja Helle-Mari Märtson

ŽÜRII

NIMI                                                                       AMET

Tõnis Kipper                                                           Raadio Kadi ajakirjanik

Aarne Mägi                                                             Kuressaare Linnateatri esindaja

Maire Sillavee                                                          Eesti Harrastusteatrite Liidu esinadaja

Merle Rekaya,

Eesti õpilasetlejate XXVI üleriigilise konkursi peakorraldaja

konkursi peakorraldaja