Parimad õpilasetlejad on selgunud

8.veebruaril 2019 toimus Tallinnas Theatrumis teatrisaalis.

Žürii koosseisus luuletaja Doris Kareva, kõneõppejõud Toomas Lõhmuste ja kõneõppejõud Virko Annus tunnustasid järgmisi Eestimaa noori

4.-6.klass

LAUREAADID:

Anu-Triin Ints Tallinna Huvikeskus Kullo, juhendaja Kerli Rannala

Kristen Hurt Tartu Kivilinna Kool, juhendaja Tiina Teppo

Marieta Žoržoliani Tartu Descartes´i Kool,  juhendaja Mare Liiv

EIPREEMIAD

Trino Arras Vanalinna Hariduskolleegium, juhendaja Krista Nõmm

Oskar Kull Jõgeva Põhikool, juhendaja Lianne Saage-Vahur

Jan Rõžikov eripreemia vapruse eest, Jõhvi Vene Põhikool, juhendaja Tatjana Laada

7.-9.klassid

LAUREAADID

Karl Kristjan Puusepp Tartu Miina Härma Gümnaasium, juhendaja Jana Kübar

Arabella Antons Tartu Mart Reiniku Kool, juhendaja Tiiu Heinsalu

Erling Eding Rakvere Reaalgümnaasium, juhendaja Tiina Kippel

ERIPREEMIAD

Jevgenia Katarina Razgonjajeva Kohtla-Järve Tammiku Põhikool, juhendaja Svetlana Pavlenko

Cathrin Benita Poopuu Saaremaa Ühisgümnaasium, juhendaja Rita Ilves

Emma Tross Tallinna Rahumäe Põhikool, juhendaja Anne Viibur

10.-12.klass

LAUREAADID

Sten Siirak Jõgevamaa Gümnaasium, juhendaja Lianne Saage-Vahur

Mattias Nurga Tallinna 32.Keskkool, juhendajad Maret Varblas ja Eva Kalbus

Seidy Talv Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium, juhendaja Kadri Ottenson

ERIPREEMIAD

Emily Bruus Viimsi Gümnaasium, juhendaja Külli Täht

Eleriin Miilman Rakvere Gümnaasium, juhendaja Aili Teedla

Elo Nõmm Saaremaa Ühisgümnaasium, juhendaja Rita Ilves

Suur tänu Tallinna Rahvaülikooli teatrikooli õpilastele Karel Kristjan Leedole ja Rafael Eiknerile ning nende õpetajale Maret Oomer.

Suur tänu Theatrumile ja Aive Sarapuule.

Suur tänu Eesti Kultuurkapitalile.

Suur tänu AIT kohvikule ja Frank Koldele.

Tänab Eesti Harrastusteatrite Liit

Õpilasetlejate riigikonkurss 2019

8.veebruaril jõuavad Tallinnasse Eesti tublimad õpilasetlejad.

Kokku osaleb konkursil 40 noort Võrumaalt, Põlvamaalt, Jõgevamaalt, Tartumaalt, Hiiumaalt, Saaremaalt, Harjumaalt, Lääne-Virumaal, Ida-Virumaalt, Tallinnast ja Tartust.

Iga osaleja esitab vabalt valitud luuletuse ja proosa katkendi. Noori etlejaid kuulavad ja tunnustavad Doris Kareva, Toomas Lõhmuste ja Virko Annus.

Konkurss toimub Theatrumis (Vene tn 13).

„Mis on see luuletaja luule? See on: kui mõtled elule  ja millelegi muule,” 

(Juhan Viiding)

 

  1. aasta sügisel taastas Virko Annus Mustpeade majas varasema etlejate konkursi traditsiooni, mis oli 1980. teiseks pooleks soiku vajunud.
    Viimane konkurss Mustpeade majas toimus 1999. aasta sügisel.

1991–1999 novembris Mustpeade majas

Saaremaa tulbid õpetajad Rita Ilves ja Merle Rekaya võtsid kahe aastase pausi järel konkursi Saaremaale. Alates 2001.aastast osaleb konkursil 3 vanuse astet 4.-6. klasside õpilased, 7.-9.klasside õpilased ja 10.-12.klasside õpilased.

2001 Kuressaare linnateater, Saaremaa
2002 Kuressaare linnateater, Saaremaa
2003 Kuressaare linnateater, Saaremaa
2004 Viljandi
2005 Tallinn
2006 Tori, Pärnumaa
2007 Mooste, Põlvamaa
2008 Kuressaare linnateater, Saaremaa
2009 Türi, Järvamaa
2010 Kuressaare linnateater, Saaremaa
2011 Jõhvi, Ida-Virumaa
2012 Puurmani, Jõgevamaa
2013 Kostivere, Harjumaa
2014 Kuressaare linnateater, Saaremaa
2015 Tartu
2016 Koeru, Järvamaa
2017 Kuressaare linnateater, Saaremaa
2018 Põlva

Toetajad ja korraldajad Eesti Harrastusteatrite Liit, Eesti Kultuurkapital ja Theatrum.

 

Õpilasetlejate riigikonkurss 2019

Head konkursist osavõtjad!

Õpilasetlejate riigikonkurss toimub Tallinnas, Theatrumi teatrisaalis reedel, 8.veebruaril 2019.

Ootame kõiki osavõtjaid Theatrumis (Vene tn 13, Tallinn) alates kella 10st.

Konkurss algab kell 11 ja lõpeb orienteeruvalt kell 16.

Konkursi hindamine toimub kolmes vanuseastmes:

4.-6.klassi õpilased

7.-9.klassi õpilased

10.-12.klassi õpilased

Ootame kõiki õpilasi konkursile koos juhendajaga.

Maakondade ja linnade esindajate ankeedid palun saata 5.veerbuariks aadressile: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Osavõtumaks 12 Eurot palun kanda Eesti Harrastusteatrite Liidu

arvele 1120045504 (Swedbank) märksõnaga õpilasetlejate riigikonkurss + osavõtja nimi.

Osavõtumaks sisaldab kulusid toitlustamisele.

Kui vajate arvet siis palun teatage, kes on maksja ja Eesti Harrastusteatrite Liit väljastab e-arve.

ANKEET

Osavõtja ees- ja perekonnanimi:

Õpilase juhendaja ees- ja perekonnanimi:

 

Kontaktandmed:
e-post
telefon  

Maakond:

Linn/alev/küla:

Kool:

Klass:

Esitatava luuletuse pealkiri ja autor

Esitatava proosateksti pealkiri ja autor

 

XI KOOLITEATRITE FESTIVALI „VÄIKE LAVA 2018“

2.-3.november 2018
Etendused toimuvad Viimsi Koolis

AJAKAVA
REEDE, 2. NOVEMBER
14.00-14.20 FESTIVALI AVAMINE
14.20-14.35 Viimsi laste näitetrupp Wilhelmiine 3. klass, 
F.R.Kreutzwaldi ja E.Raua järgi seadnud Maarika Koks „Kilplased“ , lavastaja Maarika Koks
14.45-15.00 Osula Põhikooli algklasside näitering,
trupi ühistöö Leila Holtsi luule põhjal „Me oleme Osulast“,
lavastaja Tuulike Mölder
15.10-15.25 Eidapere Kooli näitering,
Krista Mustonen „Sünnipäevale minek“,
lavastaja Krista Mustonen
15.35-15.50 Lindi Lasteaed-Algkooli 5.klassi näitetrupp,
Andrus Kivirähk „Hiired pööningul“,
lavastaja Ene Säde 
15.55-16.05 Audru Kooli 2.b klassi trupp,
A. Kivirähki ainetel „Mereröövel Lusikas“,
lavastaja Kaire Leetsar
16.10-16.20 Kuressaare Gümnaasiumi 5.d näitetrupp „Kena“, Lelet Aavik „Rohkem kui tuhat sõna“,
lavastaja Lelet Aavik
16.35-17.10 Viimsi laste näitetrupp Wilhelmiine 4. klass,
Antonie De Saint Exupery ainetel „Kõnelused väikese printsiga“,
lavastaja Maarika Koks
17.20-17.50 Konguta Lavalapsed,
Aireè Pajur „Suveunistus“,
lavastajad Astrid ja Meelis Külaots 
17.55-18.05 Audru Kooli 6. klassi trupp,
Grupitöö A.Piirikivi „Viisk, põis ja õlekõrs“ ainetel „Uhti, uhti!“,
juhendaja Kaire Leetsar
18.10-18.25 Põlva Kooli 5.klassi draamatrupp
muinasjutu „Okasroosike“ ainetel „Okasroosikese mäng“,
lavastaja Diana Pehk
18.30-18.40 Rakvere Gümnaasiumi sõnakunstiring, 2.ja4.klass, Aino Pervik (rahvaluule ainetel) „Kaks kitse“,
lavastaja Jana Sillajõe
18.55-19.00 Rakvere Gümnaasiumi 5.a klass,
Aili Vissel „Tedretäpilugu“,
lavastaja Kristi Reineberg
19.30-19.45 Tartu Mart Reiniku Kooli näitetrupp „Kärjelind“, Elar Kuus „Memme musi“,
lavastajad Terje Käärik ja Ave Rüüson
19.50-20.05 Käina kooliteater Jõngermann,
Omalooming „Lugu tüdrukust, kellel pilk oli ainult telefonis“,
lavastaja Tiia Korv

LAUPÄEV, 3. NOVEMBER 
10.45-10.55 Teise päeva avamine
10.55-11.30 Abja laste näitering Cipolino,
Astrid Lindgreni ja Andres Dvinjaninovi järgi „Pipi Pikksukk“, 
lavastajad Viive Niinemäe ja Ruth Mõttus
11.40-11.50 väikeKaRakTer,
Ingrit Tera „Isevärki koolitund“,
lavastaja Ivo Leek
11.55-12.15 Rakvere Gümnaasiumi „Pähklike“,
Liidja Sepp, Maria Wunderlich „Roosikese lugu“,
lavastaja Külli Tropp
12.20-12.30 Randvere Kooli näitering,
Lehte Hainsalu luule põhjal Merle Västra „Salapärane maailm“,
lavastaja Merle Västra
12.35-12.45 Rakvere Gümnaasiumi sõnakunstiring, 3.klass, Aino Pervik (rahvaluule ainetel) „Jänese unelaul“,
lavastaja Jana Sillajõe
12.50-13.10 Kuusalu Keskkooli 5.klassi näitering,
„Karupoeg Puhhi“ ja „Punamütsikese“ ainetel lavale seadnud Saima Kallionsivu „Juhtumid sõpradega“,
lavastaja Saima Kallionsivu 
13.15-13.30 Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater,
F.R.Kreutzwaldi ja E.Raua ainetel „Kilplased“,
lavastaja Natalie Neigla
15.30-16.30 FESTIVALI PIDULIK LÕPETAMINE2.-3.november 2018

Etendused toimuvad Viimsi Koolis

AJAKAVA
REEDE, 2. NOVEMBER
14.00-14.20 FESTIVALI AVAMINE
14.20-14.35 Viimsi laste näitetrupp Wilhelmiine 3. klass, 
F.R.Kreutzwaldi ja E.Raua järgi seadnud Maarika Koks „Kilplased“ , lavastaja Maarika Koks
14.45-15.00 Osula Põhikooli algklasside näitering,
trupi ühistöö Leila Holtsi luule põhjal „Me oleme Osulast“,
lavastaja Tuulike Mölder
15.10-15.25 Eidapere Kooli näitering,
Krista Mustonen „Sünnipäevale minek“,
lavastaja Krista Mustonen
15.35-15.50 Lindi Lasteaed-Algkooli 5.klassi näitetrupp,
Andrus Kivirähk „Hiired pööningul“,
lavastaja Ene Säde 
15.55-16.05 Audru Kooli 2.b klassi trupp,
A. Kivirähki ainetel „Mereröövel Lusikas“,
lavastaja Kaire Leetsar
16.10-16.20 Kuressaare Gümnaasiumi 5.d näitetrupp „Kena“, Lelet Aavik „Rohkem kui tuhat sõna“,
lavastaja Lelet Aavik
16.35-17.10 Viimsi laste näitetrupp Wilhelmiine 4. klass,
Antonie De Saint Exupery ainetel „Kõnelused väikese printsiga“,
lavastaja Maarika Koks
17.20-17.50 Konguta Lavalapsed,
Aireè Pajur „Suveunistus“,
lavastajad Astrid ja Meelis Külaots 
17.55-18.05 Audru Kooli 6. klassi trupp,
Grupitöö A.Piirikivi „Viisk, põis ja õlekõrs“ ainetel „Uhti, uhti!“,
juhendaja Kaire Leetsar
18.10-18.25 Põlva Kooli 5.klassi draamatrupp
muinasjutu „Okasroosike“ ainetel „Okasroosikese mäng“,
lavastaja Diana Pehk
18.30-18.40 Rakvere Gümnaasiumi sõnakunstiring, 2.ja4.klass, Aino Pervik (rahvaluule ainetel) „Kaks kitse“,
lavastaja Jana Sillajõe
18.55-19.00 Rakvere Gümnaasiumi 5.a klass,
Aili Vissel „Tedretäpilugu“,
lavastaja Kristi Reineberg
19.30-19.45 Tartu Mart Reiniku Kooli näitetrupp „Kärjelind“, Elar Kuus „Memme musi“,
lavastajad Terje Käärik ja Ave Rüüson
19.50-20.05 Käina kooliteater Jõngermann,
Omalooming „Lugu tüdrukust, kellel pilk oli ainult telefonis“,
lavastaja Tiia Korv

LAUPÄEV, 3. NOVEMBER 
10.45-10.55 Teise päeva avamine
10.55-11.30 Abja laste näitering Cipolino,
Astrid Lindgreni ja Andres Dvinjaninovi järgi „Pipi Pikksukk“, 
lavastajad Viive Niinemäe ja Ruth Mõttus
11.40-11.50 väikeKaRakTer,
Ingrit Tera „Isevärki koolitund“,
lavastaja Ivo Leek
11.55-12.15 Rakvere Gümnaasiumi „Pähklike“,
Liidja Sepp, Maria Wunderlich „Roosikese lugu“,
lavastaja Külli Tropp
12.20-12.30 Randvere Kooli näitering,
Lehte Hainsalu luule põhjal Merle Västra „Salapärane maailm“,
lavastaja Merle Västra
12.35-12.45 Rakvere Gümnaasiumi sõnakunstiring, 3.klass, Aino Pervik (rahvaluule ainetel) „Jänese unelaul“,
lavastaja Jana Sillajõe
12.50-13.10 Kuusalu Keskkooli 5.klassi näitering,
„Karupoeg Puhhi“ ja „Punamütsikese“ ainetel lavale seadnud Saima Kallionsivu „Juhtumid sõpradega“,
lavastaja Saima Kallionsivu 
13.15-13.30 Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater,
F.R.Kreutzwaldi ja E.Raua ainetel „Kilplased“,
lavastaja Natalie Neigla
15.30-16.30 FESTIVALI PIDULIK LÕPETAMINE

 

Parimad algklasside kooliteatrid on selgunud.

Nädalavahetusel 11.-12.mail 2018  toimus Rõngus algklasside kooliteatrite riigifestival “Kooliteater 2018 RÕNGU”.

Eesti Kooliteatrite tegemisi saate jälgida meie facebooki lehelt www.facebook.com/kooliteater/

Žürii koosseisus Kaija M Kalvet (Teater Must Kast), Lennart Peep (Teater Must Kast) ja Martin Tikk (vabakutseline näitleja) tunnustasid ja tõstsid esile:

 

LAUREDAADID

Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi teatristuudio „Ega vist“
”Rännak” juhendaja Krista Olesk

Põlva Kooli 4.kl näitering
„Okasroosikese mäng“ juhendaja Diana Pehk

Kuressaare Gümnaasiumi 4.d kl
„Rohkem kui tuhat sõna“ juhendaja Lelet Aavik

Aakre rahvamaja laste näitering
„Tulnukad“ juhendaja Katrin Uffert

Tartu Erakooli ja huvikool HuviTera näitering Teatera
„Missioon K.Õ.R.V.“ juhendaja Hedvy Arula

Narva Laste Loomemaja teater – stuudio „16. komnata“
„Totu“ juhendajad Olga ja Vitaly Katuntsevid

Juuru Eduard Vilde Kooli näitetrupp
„Pipi“ juhendaja Kalle Kõiv

Türi Põhikooli algklasside näitering
„Lobiseja vanaeit“ juhendaja Marju Mei

ERIPREEMIAD

Tervikliku kujunduse eest lavastusele “Nukitsamees”
Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 4.b kl, juhendaja Mare Pukk

Vormi mängude ja materjali valiku eest lavastusele “Nähtamatu poiss” 
Haapsalu Noorte Huvikeskuse loovus- ja draamaring „Üks“ juhendajad Anne Suislep ja Triin Reemann

Teistmoodi lähenemise eest lavastusele “Heeringas”
Uhtna Põhikooli 2.kl juhendajad Kadri Plotnik ja Sirje Rebane

Koostöövaimu kasvatamise eest lavastusele “Sajajalgne”
Osula Põhikooli algklasside näitering juhendaja Tuulike Mölder

Vaimuka ansamblimängu eest lavastusele „Juhtumised sõpradega“
Kuusalu Keskkooli 2. ja 3. kl. näitering juhendaja Saima Kallionsivu

Žürii julgustuspreemia Rõngu Keskkooli 2.-4.kl näiteringile ja juhendajale Anu Ostrak

Absurdi ja lahkuva kassi eest lavastusele “Muutuv elu” Võhma Kooli nooremad juhendaja Ly Udikas

Ühtse ja täpse rõõmus eest lavastusele “Päikeseplika”
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja juhendaja Lianne Saage-Vahur

Žürii julgustuspreemia Tõrva ANK „Hingevärvid“ ja juhendajale Romet Piller

Maagilise õhustiku eest lavastusele “Hiired pööninugl” Lindi Lasteaed-Algkooli 4. kl näitering juhendaja Ene Säde

NÄITLEJAPREEMIAD

KARL ERIK RÜÜTLI Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 4.b kl

ELLEN HALJAS METS Aakre rahvamaja laste näitering

MERIBEL VALVING Aakre rahvamaja laste näitering

HAN OSCAR SÜNDEMA Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi teatristuudio „Ega vist“

MADLE KUNDLA  Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi teatristuudio „Ega vist“

UKU MÄGI Kuressaare Gümnaasiumi 4.d kl

HAROLD ROBIN KALLAS Kuressaare Gümnaasiumi 4.d kl

ELISE TEKKO Kuusalu Keskkooli 2. ja 3. kl. näitering

NORA MERIVOO Kuusalu Keskkooli 2. ja 3. kl. näitering

IAN LEE Tartu Erakooli ja huvikool HuviTera näitering Teatera

SOFIJA RAMENSKAJA Narva Laste Loomemaja teater – stuudio „16. komnata“

BERIT BIENE Türi Põhikooli algklasside näitering

VALLO MARTEN LILLIPUU Türi Põhikooli algklasside näitering

LAURA KAREN röövli rolli eest lavastuses “Pipi” Juuru Eduard Vilde Kooli näitetrupp

LIISI KAREN  Juuru Eduard Vilde Kooli näitetrupp

MARTIN SULAMÄGI Rõngu Keskkooli 2.-4. kl näitering

TÕRU KANNIMÄE Haapsalu Noorte Huvikeskuse loovus- ja draamaring „Üks“

HELLE-MAI OJAMAA Põlva Kooli 4.kl näitering

JUHENDAJAPREEMIAD

DIANA PEHK Põlva Kool

HEDVY ARULA Tartu Erakool ja huvikool HuviTera

LELET AAVIK Kuressaare Gümnaasium

Festivali toetasid:
Eesti Kultuurkapital, Eesti Harrastusteatrite Liit, Rõngu Rahvamaja, Rõngu Pagar ja Valguta Lasteaed-Algkool

Aitäh Mari-Liis Vanaisak ja Kristi Sassor abi ja toetuse eest.