Parimad algklasside kooliteatrid on selgunud!

3.-4.maini toimus Tõrvas algklasside kooliteatrite riigifestivali „Kooliteater 2019 Tõrva“

Parimaid teatritegijaid tunnustas žürii koosseisus: Ugala teatri näitleja Janek Vadi, näitleja Karl Robert Saaremäe ja Vanemuise teatri dramaturg Anu Tonts

LAUREAADID

Kääpa Põhikooli algklasside näitering
„Tark ei torma“ (Kadi Kronberg aafrika muinasjutu „Kilpkonn muretse toitu“ aintel) juhendaja Kadi Kronberg

Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 3.-4.klassi trupp 
„Podisevad pudrupajad. . . “ (K.Kanguri tekstide põhjal) juhendaja Lianne Saage-Vahur

Tartu Erakooli ja huvikooli HuviTera 1.-4.klassi näitering
„Üks teelusikatäis mett“ (E.Pärn „Kärje-Kärdi ja Mee-Meeli meeraamat“ dramatiseerinud Hedvy Tiitsmaa)
juhendajad Hedvy Tiitsmaa ja Anu Liiv

Teater-stuudio „16.komnata“ Narva Laste Loomemaja
„Käbi on kadunud“ (O.Manko) juhendajad Olga ja Vitaly Katuntsev

Haapsalu Noorte Huvikeskuse loovus- ja draamaring
„Telefonilood“ (G.Rodari, K.Rannik ja A.Suislep) juhendajad Anne Suislep ja Triin Reemann

NÄITLEJAPREEMIAD 
MARILEEN SAAR Õudne Nõid lavastuses „Päris jube jutt“ Kunda ÜG kooliteater
MARKKUS VAARMAN Korstnapühkija lavastuses „Valge ja must“ Viimsi laste näitetrupp Wilhelmiine 3.kl
HENDRIK VOITER Miilits lavastuses „Valge ja must“ Viimsi laste näitetrupp Wilhelmiine 3.kl
KATRE KALM Rebane lavastuses „Nähtamatu lugu“ Vastse-Kuuste Kultuurimaja laste näitering
KRISTJAN MESTILJAINEN Hunt lavastuses „Nähtamatu lugu“ Vastse-Kuuste Kultuurimaja laste näitering
GEIDI UUSTALU Harakas lavastuses „Nähtamatu lugu“ Vastse-Kuuste Kultuurimaja laste näitering
GLORIA KUUM Printsess Roosinupp lavastuses „Uhkus ajab upakile“ Tallinna Südalinna Kooli 3. klasside teatritrupp
KATARINA KALME Kuninganna lavastuses „Uhkus ajab upakile“ Tallinna Südalinna Kooli 3. klasside teatritrupp
BERIT BIENE Nõiatüdruk Iika lavastuses „Nõiatüdruk Iika tembutab“ Türi Põhikooli algklasside näitering 
VALLO MARTEN LILLIPUU Umba-tumbade pealik lavastuses „Nõiatüdruk Iika tembutab“ Türi Põhikooli algklasside näitering
KELLY RAUDLAM Väike Nõid lavastuses „Väike nõid“ Tõrva ANK „Hingevärvid“
MIRTEL NIINEMETS Naljanõid lavastuses „Väike nõid“ Tõrva ANK „Hingevärvid“
LAUREEN TEESALU Õppejuht/õpilane lavastuses „Digipöörane kool 2019“ Jõõpre Kool 3.-4.klass
LEHOLA VAARPUU lavastuses „Podisevad pudrupajad...“ Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 3.-4.klassi trupp
TÕRU KANNIMÄE Telefonist Giovanni/väike hajameelne Giovanni lavastuses „Telefonilood“ Haapsalu Noorte Huvikeskuse loovus- ja draamaring
ELSA JOHANNA TALVISTU Ema/Kollamütsike lavastuses „Telefonilood“ Haapsalu Noorte Huvikeskuse loovus- ja draamaring
MILANIA IVANKIVA Vanaisa Mutt lavastuses „Käbi on kadunud“ Teater-stuudio „16.komnata“ Narva Laste Loomemaja
MATVEI PETROV Hallivatimees Hunt lavastuses „Käbi on kadunud“ Teater-stuudio „16.komnata“ Narva Laste Loomemaja
PILLERIIN RANDVER Hiiremamma lavastuses „Pöial-Liisi“ Abja kultuurimaja laste näitetrupp Chipolino

ERIPREEMIAD
Ansamblimängu eest lavastuses „Tark ei torma“ Kääpa Põhikooli algklasside näitering juhendaja Kadi Kronberg
Omaloomingu eest lavastuses „Kõik on võimalik“ Rapla Vesiroosi Kooli teatristuudio EGA VIST juhendaja Krista Olesk
Hea lavalise suhtlemise eest lavastuses „Nähtamatu lugu“ Vastse-Kuuste Kultuurimaja laste näitering juhendaja Irina Retkova
Lavalise liikumise eest lavastuses „Nõiatüdruk Iika tembutab“ Türi Põhikooli algklasside näitering juhendaja Marju Mei
Muusikalavastuse eripreemia „Pöial-Liisi“ Abja kultuurimaja laste näitetrupp Chipolino juhendajad Viive Niinemäe ja Ruth Mõttus
Õpetliku loomaloo eest lavastuses „Kass ja koer“ Käina kooliteater JÕNGERMANN juhendaja Tiia Korv 
Värvikireva kokkumängu eest lavastuses „Värvide kuningriik“ Põltsamaa Ühisgümnaasiumi 4a kl
Üksteist toetava kokkumängu eest lavastuses „Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi“ Aakre Algkooli lastetater juhendaja Merle Kiissa
Kaasaegse teema tõstatamise eest lavastuses „Digipöörane kool 2019“ Jõõpre Kool 3.-4. klass juhendaja Helle Kirsi
Toreda nõialoo eest lavastuses „Väike nõid“ Tõrva ANK „Hingevärvid“ juhendaja Romet Piller 
Loomuliku lavalise tegutsemise eest lavastuses „Telefonilood“ Haapsalu Noorte Huvikeskuse loovus- ja draamaring juhendajad Anne Suislep ja Triin Reemann
Toreda kooliloo eest lavastuses „Päris jube jutt“ Kunda ÜG kooliteater 3.-5.kl juhendaja Natalie Neigla

Eesti Kooliteater tänab
ROMET PILLER
Tõrva Avatud Noortekeskus
Tõrva ANK „Hingevärvid“ 
EVE VALLISTE ja tema õpilased
Tõrva Gümnaasium
Tõrva vald
Eesti Kultuurkapital 
Eesti Harrastusteatrite Liit
Ugala teater
Saavaste&Loos mesi