Parimad põhikooli kooliteatrid selgusid Otepääl.

26.-27.aprillini toimus Otepääl põhikooli kooliteatrite riigifestival "Kooliteater 2019 OTEPÄÄ".
Kooliteatrite festival tõi kokku 18 kooliteatrit ja 18 etendust.
Festivali lavastusi hindas ja analüüsis žürii näitleja Marika Palm, dramaturg Sven Karja ja kõneõppejõud Virko Annus, kes tõstsid esile järgmisi kooliteatreid, juhendajaid ja noori näitlejaid:
LAUREAADID 
„Õunapuu“ (Kersti Merilaas) Jõgeva Liblikapüüdja juhendaja Lianne Saage-Vahur 
„Emade salaelu“ Kadi Kronberg (B.Masini/A.Marais “Emade salaelu” ja Wimbergi luuletuste ainetel) 
Kääpa Põhikooli näitering juhendaja Kadi Kronberg
„Armastuse üldkoosolek“ M.Traat „Harala elulood“, „Uued Harala elulood“, „Vastsed Harala elulood“ ainetel ühislooming VÄIKE-KARLA juhendaja Jaune Kimmel
„Kandlane“ (Külli Ehastu) Tartu Waldorf Teater juhendaja Külli Ehastu 
„Peatus“ (Kalle Kõiv) Juuru Eduard Vilde Kooli näitetrupp juhendaja Kalle Kõiv
"4 pilti telefonist" Helju Rammo tekste on kaasajastanud Karmo Toome 
OLPG Amatöörrühm juhendaja Karmo Toome

NÄITLEJAPREEMIAD
MARTIN KAMPUS Jõgeva Liblikapüüdja
GRETE ALAVERE VÄIKE-KARLA
KARL FILIPP VARRES Tartu Waldorf Teater
EMILI KÜLAOTS Konguta Lavalapsed
LIIS JUGANSON Juuru Eduard Vilde Kooli näitetrupp
LAURA KAREN Juuru Eduard Vilde Kooli näitetrupp

ERIPREEMIAD

LAVALISE KOOSMÄNGU PREEMIA 
Kolga Kooli Kohal-olijad August Gailit, dramatiseering Terje Varul „Libahunt“ juhendaja Terje Varul
JÕÕPRE KOOLI 8. klass Knife/Parker/Kirsi „Alasti tõde õpetajatest“ juhendaja Helle Kirsi
23.a (selgituseks - Tartu Kesklinna Kooli 23.a lennu trupp) Riina Pauklin „Tööintervjuu“ juhendaja Riina Pauklin
Haapsalu Põhikooli näitering Siim Birk „Minu väike maailm“ juhendaja Siim Birk
Sillamäe Vanalinna Kooli teatr ART LINE Vladimir Pankov „Neopoznannõje Prišljondrõ” juhendaja Irina Parhomenko

Näitlejapreemia GETLIN JÕGI Salme Põhikooli 9. klassi näitetrupp

Pööraste sokikollide ellu äratamise eest lavastuses „Max ja sokikollid“ Kärdla Nukuteatri näitering juhendaja Kersti Ojasalu

Ilusa terviku preemia lavastusele "Suveunistus" Konguta Lavalapsed juhendajad Astrid Külaots ja Meelis Külaots

Eripäraste teatri vahendite eest lavastuses „Maria istutas õunapuu“ Ramsi Noortetoa teatritrupp Varjust välja juhendaja Ester Valk

Kõige tõsisema huumori preemia lavastusele „Ema, poeg ja arvuti“ MiniKungla juhendaja Siiri Põldsaar

Oluliste teemade tõstatamise eest lavastuses „Kooparahvas“ Põlva Kooli teatritrupp juhendaja Maia Punak

Oluliste teemade tõstatamise eest lavastuses „Pardipraad“ Reaalteater juhendaja Katrin Nielsen

Dramaturgia preemia 
KÜLLI EHASTU Tartu Waldorf Teater
KALLE KÕIV Juuru Eduard Vilde Kooli näitetrupp

Eesti Kooliteater tänab
Otepää Kultuurimaja Merilin Kirbits ja Merle Soonberg
Otepää Gümnaasium Kalev Aigro ja Virbi Kommusaar
Eesti Harrastusteatrite Liit
Eesti Kultuurkapital