Parimad gümnaasiumi kooliteatrid 2019

5.-7.aprillini toimus Paides gümnaasiumi kooliteatrite riigifestival "Kooliteater 2019 PAIDE".
38. kooliteatrite festival tõi kokku 14 kooliteatrit ja 15 etendust.
Festivali lavastusi hindas ja analüüsis žürii näitlejad Kaie Mihkelson ja Joosep Uus, kirjanik Jan Kaus ja kauaaegne kooliteatrite lavastaja Terje Varul, kes tõstsid esile järgmisi kooliteatreid, juhendajaid ja noori näitlejaid:
LAUREAADID
„100 aastat koolielu“ (Anneli Aken) lavastaja Kai Tarmula Läänemaa Ühisgümnaasiumi muusikal
„Külmetava kunstniku portree“ I vaatus (Mart Kivastik) lavastaja Eva Kalbus
KOKK ehk Kunstiliselt On Kõik Korrektne
„Kajakad“ (ühislooming Anton Tšehhovi „Kajakas“ ainetel) lavastaja Külli Täht EKSPERIMENT
„Kuningas Lear“ (William Shakespeare ja trupp) lavastaja Oliver Issak Trupp 11
„Mis teed?“ (Külli Ehastu) lavastaja Külli Ehastu Tartu Waldorf Teater
„Loomade ja inimeste maailmas“ (Don Nigro, Richard Bahh) lavastaja Tatjana Kundozjorova
Järve Vene Gümnaasiumi teatriprojekt
 
PARIM JUHENDAJA – Kai Tarmula ja Mairi Grossfeldt Läänemaa Ühisgümnaasiumi muusikal
 
NÄITLEJAPREEMIAD
Oliver Valk Trupp 11
Mattias Nurga KOKK ehk Kunstiliselt On Kõik Korrektne
Kert Saaremets Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel
Elisabeth Tiffany Lepik Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambel
Romet Sosaar Pärnu Kunstide Maja
Christina Rees Pärnu Kunstide Maja
Õnneli Pilliroog Pärnu Kunstide Maja
Reemus Tõniste KOKK ehk Kunstiliselt On Kõik Korrektne
Lennart Mathias Männik KOKK ehk Kunstiliselt On Kõik Korrektne
Matis Prostang Saaremaa Ühisgümnaasiumi Krevera
Siim Poom Rapla Riinimanda Teater
Sten Siirak Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja
Einar Susi Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja
Johanna Issak Trupp 11
Mariette Põdra Trupp 11
 
 
ERIPREEMIAD
Komponeeritud kohavaimu auhind
lavastusele „Viis viimast“ lavastaja Rita Ilves, Saaremaa Ühisgümnaasiumi Krevera
 
Liikumise auhind
lavastusele „Surmatants“ lavastajad Marleen Anderson ja Marita-Karmen Tamme
Türi Gümnaasium Concordia
 
Mitme külje auhind
Marleen Anderson Türi Gümnaasium Concordia
 
Muusikalise kujunduse auhind
Jutta-Loviisa Juht Saaremaa Ühisgümnaasiumi Krevera
 
Päevakaja auhind
lavastusele „Võõrandumine“ lavastaja Kaire Kannistu, Karksi-Nuia kultuurikeskuse noorte näitering K17
 
 
Lavastuse terviku ja värvikuse auhind
lavastusele „Kroonu onu“ lavastaja Lianne Saage-Vahur, Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja
 
 
Dramaturgia auhind
Külli Ehastu Tartu Waldorf Teater
 
Tandemi auhind
Maksim Spitšikov ja Lisa Shefer Järve Vene Gümnaasiumi teatriprojekt
 
Episoodi auhind
Dmitri Loginov Järve Vene Gümnaasiumi teatriprojekt
 
Eesti Kooliteater tänab
Paide Teater - Jan Teevet, Harri Ausmaa ja Ursel Tilk
Paide Muusika- ja Teatrimaja - Ülle Müller
Paide linn
Eesti Harrastusteatrite Liit
 Raamatupood Puänt
Eesti Kultuurkapital
NUKU
Rakvere Teater
Ugala Teater
Kauplus Õige Magus
Kuma Ristsõnad