Parimad algklasside kooliteatrid on selgunud.

Nädalavahetusel 11.-12.mail 2018  toimus Rõngus algklasside kooliteatrite riigifestival “Kooliteater 2018 RÕNGU”.

Eesti Kooliteatrite tegemisi saate jälgida meie facebooki lehelt www.facebook.com/kooliteater/

Žürii koosseisus Kaija M Kalvet (Teater Must Kast), Lennart Peep (Teater Must Kast) ja Martin Tikk (vabakutseline näitleja) tunnustasid ja tõstsid esile:

 

LAUREDAADID

Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi teatristuudio „Ega vist“
”Rännak” juhendaja Krista Olesk

Põlva Kooli 4.kl näitering
„Okasroosikese mäng“ juhendaja Diana Pehk

Kuressaare Gümnaasiumi 4.d kl
„Rohkem kui tuhat sõna“ juhendaja Lelet Aavik

Aakre rahvamaja laste näitering
„Tulnukad“ juhendaja Katrin Uffert

Tartu Erakooli ja huvikool HuviTera näitering Teatera
„Missioon K.Õ.R.V.“ juhendaja Hedvy Arula

Narva Laste Loomemaja teater – stuudio „16. komnata“
„Totu“ juhendajad Olga ja Vitaly Katuntsevid

Juuru Eduard Vilde Kooli näitetrupp
„Pipi“ juhendaja Kalle Kõiv

Türi Põhikooli algklasside näitering
„Lobiseja vanaeit“ juhendaja Marju Mei

ERIPREEMIAD

Tervikliku kujunduse eest lavastusele “Nukitsamees”
Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 4.b kl, juhendaja Mare Pukk

Vormi mängude ja materjali valiku eest lavastusele “Nähtamatu poiss” 
Haapsalu Noorte Huvikeskuse loovus- ja draamaring „Üks“ juhendajad Anne Suislep ja Triin Reemann

Teistmoodi lähenemise eest lavastusele “Heeringas”
Uhtna Põhikooli 2.kl juhendajad Kadri Plotnik ja Sirje Rebane

Koostöövaimu kasvatamise eest lavastusele “Sajajalgne”
Osula Põhikooli algklasside näitering juhendaja Tuulike Mölder

Vaimuka ansamblimängu eest lavastusele „Juhtumised sõpradega“
Kuusalu Keskkooli 2. ja 3. kl. näitering juhendaja Saima Kallionsivu

Žürii julgustuspreemia Rõngu Keskkooli 2.-4.kl näiteringile ja juhendajale Anu Ostrak

Absurdi ja lahkuva kassi eest lavastusele “Muutuv elu” Võhma Kooli nooremad juhendaja Ly Udikas

Ühtse ja täpse rõõmus eest lavastusele “Päikeseplika”
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja juhendaja Lianne Saage-Vahur

Žürii julgustuspreemia Tõrva ANK „Hingevärvid“ ja juhendajale Romet Piller

Maagilise õhustiku eest lavastusele “Hiired pööninugl” Lindi Lasteaed-Algkooli 4. kl näitering juhendaja Ene Säde

NÄITLEJAPREEMIAD

KARL ERIK RÜÜTLI Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 4.b kl

ELLEN HALJAS METS Aakre rahvamaja laste näitering

MERIBEL VALVING Aakre rahvamaja laste näitering

HAN OSCAR SÜNDEMA Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi teatristuudio „Ega vist“

MADLE KUNDLA  Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi teatristuudio „Ega vist“

UKU MÄGI Kuressaare Gümnaasiumi 4.d kl

HAROLD ROBIN KALLAS Kuressaare Gümnaasiumi 4.d kl

ELISE TEKKO Kuusalu Keskkooli 2. ja 3. kl. näitering

NORA MERIVOO Kuusalu Keskkooli 2. ja 3. kl. näitering

IAN LEE Tartu Erakooli ja huvikool HuviTera näitering Teatera

SOFIJA RAMENSKAJA Narva Laste Loomemaja teater – stuudio „16. komnata“

BERIT BIENE Türi Põhikooli algklasside näitering

VALLO MARTEN LILLIPUU Türi Põhikooli algklasside näitering

LAURA KAREN röövli rolli eest lavastuses “Pipi” Juuru Eduard Vilde Kooli näitetrupp

LIISI KAREN  Juuru Eduard Vilde Kooli näitetrupp

MARTIN SULAMÄGI Rõngu Keskkooli 2.-4. kl näitering

TÕRU KANNIMÄE Haapsalu Noorte Huvikeskuse loovus- ja draamaring „Üks“

HELLE-MAI OJAMAA Põlva Kooli 4.kl näitering

JUHENDAJAPREEMIAD

DIANA PEHK Põlva Kool

HEDVY ARULA Tartu Erakool ja huvikool HuviTera

LELET AAVIK Kuressaare Gümnaasium

Festivali toetasid:
Eesti Kultuurkapital, Eesti Harrastusteatrite Liit, Rõngu Rahvamaja, Rõngu Pagar ja Valguta Lasteaed-Algkool

Aitäh Mari-Liis Vanaisak ja Kristi Sassor abi ja toetuse eest.