Parimad põhikoolide kooliteatrid on selgunud!

20.-21.aprillil toimus Karksi-Nuias, Viljandimaal põhikoolide kooliteatrite riigifestival „Kooliteater 2018 KARKSI-NUIA“.
Osales 15 maakonda ja Tallinn ning Tartu. Festivalil sai vaadata 17 etendust.
Žürii koosseisus Anu Tonts (Teater Vanemuine), Veiko Tubin (vabakutseline näitleja ja helilooja) ja Maret Oomer (teatriõpetaja) tunnustasid järgmisi kooliteatreid: 
LAUREAADID
Sakala Eragümnaasiumi kooliteater (Tallinn)
Antoine de Saint-Exupery „Väike prints“ juhendaja Janika Koppel

Kuuste Kooli kooliteater (Tartumaa) 
Trupitöö Fr.R.Faehlmanni loomingu põhjal 
“Müütilised muistendid” juhendaja Kaija M Kalvet

Rapla Riinimanda Teater
Andrus Kivirähki “Aabitsa Kukk” põhjal kooliteatrile dramatiseerinud Valter Uusberg 
“Meie oleme vaesed mehed” juhendaja Valter Uusberg

Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja 
Lehte Hainsalu “Punamütsike” juhendaja Lianne Saage-Vahur

Audru Kooli 5.klassi näitetrupp (Pärnumaa) 
Leelo Tungla jutu ainetel dramatiseerinud Kaire Leetsaar “Maahaldjas Alma mure”
juhendaja Kaire Leetsaar

Tartu Polygon teatrikool 
Helen Rekkor ja trupp “Hall ala” juhendaja Helen Rekkor

ERIPREEMIAD
Suurepärase eesti keele ja ilusa laulu kõla ühildamise eest lavastuses

Sugestiivse liikumise ja maagilise atmosfääri eest lavastuses “Põhja neiud” juhendaja Essenia Antropova, Maardu Gümnaasiumi kooliteater Midgard (Harjumaa)

Energilise lastepärase huumori ja loo jutustamise eest lavastuses “Ull Jaak ehk küll on häda kui pea on mäda“ juhendaja Kadi Kronberg Lasva Rahvamaja laste näitering (Võrumaa)

Stiilse ja energilise komöödia ERIPREEMIA lavastusesele “Ma olen kuulus?” juhendaja Siim Birk Haapsalu põhikooli näitering (Läänemaa)

NÄITLEJAPREEMIAD
ROMET LEPIK Vanaema rolli eest lavastuses “Öö vanaema juures” (MTÜ Kungla Dreamband, Valgamaa) 
MOROZ ELDAR Lenduri rolli eest lavastuses „Väike prints“ (Sakala Eragümnaasiumi kooliteater, Tallinn)
RETI NATALIE NAEL rolli eest lavastuses “Müütilised muistendid” (Kuuste Kooli kooliteater, Tartumaa) 
TUUDUR TILK Mauno rolli eest lavastuses “Meie oleme vaesed mehed”
(Rapla Riinimanda Teater)
LAURA VIESE Iiahi rolli eest lavastuses ”Puhh” (Johannese Kool Rosmal 8. klass, Põlvamaa)
LIISI PARM rollide Sõgestiku Heima ja Pitbulli Aino eest lavastuses “Ull Jaak ehk küll on häda kui pea on mäda“ (Lasva Rahvamaja laste näitering, Võrumaa)
GÜNTHER ANDREAS VAARO Isa ja Kuke rolli eest lavastuses “Maahaldjas Alma mure” (Audru Kooli 5.klassi näitetrupp, Pärnumaa) 
KÄRT TÕNISSAAR Lumi rolli eest lavastuses „Hall ala“ (Tartu Polygon teatrikool)
LAURE KIIVIT Bella rolli eest lavastuses „Hall ala“ (Tartu Polygon teatrikool)
MATTIAS METSALU Härra John rolli eest lavastuses „Ma olen kuulus?“ (Haapsalu Põhikooli näitering, Läänemaa)
KAROLIINA KASK Punamütsikese rolli eest lavastuses „Punamütsike“ (Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja)
DORIS PIIK Punamütsikese rolli eest lavastuses „Punamütsike“ (Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja)
KAISA-TRIINA MAISTE Punamütsikese rolli eest lavastuses „Punamütsike“ (Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja)
KERTTU-KETHLIN RUMASK Punamütsikese rolli eest lavastuses „Punamütsike“ (Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja)
ANNA JERMOLAJEVA Õde Beatrice rolli eest lavastuses „Õde Beatrice“ (Jõhvi Kultuuri-ja Huvikeskuse teatrikollektiiv “Ekspromt”, Ida-Virumaa)

JUHENDAJAPREEMIAD
Andres Oja Suure-Jaani Kool
Helen Rekkor Tartu Polygon teatrikool
Urmas Laada Jõhvi Kultuuri-ja Huvikeskuse teatrikollektiiv “Ekspromt”

KARKSI VALLA KULTUURIKESKUSE PREEMIAD
Lavastusele “MAXIMINI” juhendaja Natalie Neigla Kunda Ühisgümnaasiumi kooliteater 7.-9.klass (Lääne-Virumaa)
Lavastusele “Sai surm neil osaks mõlemal” juhendaja Andres Oja Suure-Jaani Kool (Viljandimaa) 
Lavastusele "Päike, süüta laulutuli!" juhendaja Rita Ilves, Saaremaa Ühisgümnaasium / Kreputlased

Suur tänu:

Kai Kannistu

Kaire Kannistu 

Karksi valla kultuurikeskus

August Kitzbergi nimeline Gümnaasium

Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital

Eesti Kultuurkapitali Viljandimaa ekspertgrupp

Karksi vald