Õpilasetlejate riigikonkursi 2018 parimad on selgunud.

Sellel aastal jäi silma väga heade tekstide valik, puhas ja selge eesti keel ning puudutavad esitused noorte osalejate poolt.
 
Õpilasi tunnustasid Karl Laumets (Teater Vanemuine), Christopher Rajaveer (Eesti Draamateater) ja Kristiina Oomer (Eesti Harrastusteatrite Liit).
10.-12.klasside parimad
GRAND PRIX
Reena Roos juhendaja Veronika Uibo Nõo Reaalgümnaasium, Tartumaa
esitas luuletuse Reena Roos "Koopia või originaal" ja katkendi Erich Maria Remarque "Läänerindel muutuseta"
LAUREAADID
Kerttu Teppe juhendaja Ilme Hallik Kohtla-Järve Järve Gümnaasium, Ida-Virumaa Kohtla-Järve
esitas luuletuse Doris Kareva "Jaaniöö" ja katkendi Jan Kaus "Kiri"
Rebeca Žukovits juhendaja Aile Laats Miina Härma Gümnaasium, Tartu linn
esitas luuletuse Artur Alliksaar "Õhtute kollane tolm" ja katkendi Tõnu Õnnepalu "Valede kataloog"
Einar Susi juhendaja Lianne Saage-Vahur Jõgevamaa Gümnaasium Jõgevamaa
esitas luuletuse Kristiina Ehin " Sinu vanaema ütles..." ja katkendi Wimberg " Mul oli lasteaias tore."
ERIPREEMIAD
Johanna Hollo juhendaja Marika Kaljuste Tartu Emajõe Kool, Tartu linn
esitas luuletuse Paul-Eerik Rummo "Me hoiame nõnda ühte" ja kakendi Aidi Vallik "Mis sinuga juhtus, Ann?"
Maarja Ann Ormisson juhendaja Maarja-Liisa Vokksepp Gustav Adolfi Gümnaasium, Tallinn
esitas luuletuse Hando Runnel "Hambad katki" ja katkendi Sarah Kane "Crave"
7.-9.klasside parimad
GRAND PRIX
Georg Sakrits juhendaja Lianne Saage-Vahur Jõgeva Põhikool, Jõgevamaa
esitas luuletuse Juhan Sütiste " Rüblik" ja katkendi Voldemar Panso raamatust " Portreed minus ja minu ümber-Pahvka ja teised"
LAUREAADID
Kirke Medri juhendaja Rita Ilves Saaremaa Ühisgümnaasiumi, Kuressaare, Saaremaa
esitas luuletuse Betti Alver "Kuradile mingi mure" ja katkendi Tove Jansson "Kass"
Rasmus Božen juhendaja Maie Jõemaa Kohtla-Järve Järve Gümnaasium, Ida-Virumaa
esitas luuletuse Lydia Koidula "Järv" ja katkendo Paul-Eerik Rummo "Talveunest ärgates"
Jevgenia Katarina Razgonjajeva juhendaja Svetlana Pavlenko Kohtla-Järve Tammiku Põhikool, Ida- Virumaa
esitas luuletuse Савина Анна "Я вчера ошиблась этажом " ja katkendi Анна Снеговская "Если я завтра умру..."
ERIPREEMIAD
Mattias Nurga juhendaja Maret Varblas Tallinna 32. Keskkool, Tallinn
esitas luuletuse Mihkel Kaevats "Sool" ja katkendi Laura Mets "Igaüks peab oma risti ise kandma" (jutustusest "Ma ootasin su armastust nädal aega")
Kaspar Kiisk juhendaja Silja Russak Mart Reiniku Kool, Tartu linn
luuletuse Vladislav Koržets „Õigus“ esitamise eest
4.-6.klassi parimad
GRAND PRIX
Mattias Kaasik juhendaja Sirje Pipenberg Tapa Gümnaasium, Lääne-Virumaa
esitas luuletuse Jaanus Vaiksoo „Poiste laul“ ja katkendi Henno Käo „Öökull ja öökoll“
LAUREAADID
Marcus Adamson juhendaja Viive Rätsep Põlva Kool, Põlvamaa
esitas luuletuse Leelo Tungal "Kõigil juhtub äpardusi" ja katkendi Priit Põhjala "Kõik kardavad midagi, päriselt ka"
Emma Elisabeth Toots juhendaja Aile Laats Miina Härma Gümnaasium, Tartu linn
esitas luuletuse Tormi Kevvai "Lammas versus sammal" ja katkendi Andrus Kivirähk " Loll jope"
Arabella Antons juhendaja Tiiu Heinsalu Tartu Mart Reiniku Kool, Tartu linn
esitas luuletuse Ave Alavainu "Libahundilaul" ja Charlotte Brontë katkend romaanist "Jane Eyre"
ERIPREEMIAD
Maria Saveljeva juhendaja Katrin Kivimeister Toila Gümnaasium, Ida-Virumaa
katkendi Evald Tammlaan „Laevakoer Tuhk“ esitamise eest
Karl Västra juhendaja Lianne Saage-Vahur Jõgeva Põhikool, Jõgevamaa
katkendi Oskar Peterson " Juudipoiss" esitamise eest
PUBLIKU ERIPREEMIA
Margit Pikk juhednaja Merle Pintson Põlva Gümnaasium, Põlva linn
esitas luuletuse Birk Rohelend "Neverland" ja katkendi Leelo Tungal "Tata suguharu"
PÕLVA VALLA ERIPREEMIA
särtsaka esituse eest
Kristo Vaht juhendaja Krista Kask Kohtla-Järve Järve Gümnaasium, Ida-Virumaa
esitas luuletuse Ilmar Trull "Aja lugu" ja katkendi Lehte Hainsalu "Kollamütsike. Kolmapäev"
Korraldajad: Põlva Gümnaasium, Põlva Kool, Põlva Keskraamatukogu ja Eesti Harrastusteatrite Liit
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa Ekspertgrupp, Põlvamaa Omavalitsuste Liit, Põlva Vallavalitsus
Aitäh:
Helje Põvvat
Külli Ots
Anne Ojaste
Merle Pintson
Evelyn Tooming
Anneli Kaasik