Parimad põhikoolide kooliteatrid on selgunud.

"Kooliteater 2017 JÕHVI" toimus 21.-22.aprillil 2017 Jõhvis.
LAUREAADID:

Rakvere Linnanoorte näitetrupp Ingeborg von Zadow „KÜLALINE“ juhendaja Tiina Rumm 
 Tallinna 32. Keskkooli põhikooli KOKK ehk Kunstiliselt On Kõik Korrektne
H.Käo, E.Kalbus „KLASSIEKSKURSIOON juhendaja Eva Kalbus
Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja „UNE-EMA LAPSED“ (Heljo Männi ja Ellen Niidu tekstide põhjal) juhendaja Lianne Saage-Vahur
Rapla Riinimanda Teater „OSKAR JA ASJA Andrus Kivirähki raamatu „Oskar ja asjad“ ainetel dramatiseerinud ja juhendanud Valter Uusberg 
 Suure-Jaani Kooli näitetrupp „SEE ON SEE, KELLELE MA SELLE LEIVA ANNAN“
juhendaja Andres Oja

ERIPREEMIAD:

Poeesia eest lavastuses „INGELHEIM“ Kolga Kooli näitetrupp Kohal-olijad, juhendaja Terje Varul

Põletav teema tulevaste meeste esituses lavastuses „MEIE VALITSUS“ Tõrva Gümnaasiuminäitetrupp Pigilind, juhendaja Eve Valliste Suur saal

Muusikaline kujundus lavastuses „KOLETIS“ Tartu Waldorf Teater, juhendanud Külli Ehastu

Puudutava teema eest lavastuses „KEELEPUUDUTUS“ Jõõpre kooli näitetrupp, juhendaja Helle Kirsi

Lavastsusliku terviku eest lavastuses „SINILIND“ Narva Laste Loomemaja teater -stuudio „16.
komnata“, juhendaja Vitaly Katuntsev

NÄITLEJAPREEMIAD:
RICHARD HUSSAR - Tartu Waldorf Teater
MARTIN ERIK METSANURK – Tartu Waldorf Teater
SAARA VÄLI - Orissaare Gümnaasiumi 8. klassi näitetrupp
PAMELA EBBER - Polygoni Teatrikooli Tartu keskmine rühm
LAURE KIIVIT - Polygoni Teatrikooli Tartu keskmine rühm
KAUR TAMM - Johannese Kool Rosmal
MATTIAS METSALU - Haapsalu Põhikooli näitering
JOOSEP RINGMÄE - Rapla Riinimanda Teater
JELIZAVETA ANDERŽANOVA – Narva Laste Loomemaja teater -stuudio „16. komnata“
KRISTINA KONOREVA - Narva Laste Loomemaja teater -stuudio „16. komnata“

Festivali lavastusi hindasid ja analüüsisid Anneli Rahkema (Rakvere Teater), Rait Avestik (teatrikriitik) ja Kristiina Oomer (Eesti Harrastusteatrite Liit).

Festivali korraldasid Eesti Harrastusteatrite Liit ja Jõhvi Kultuuri-ja Huvikeskus.