KOOLITEATRITE SUVEKOOL RAPLAMAAL!

Kutsume taas kokku, nüüd juba 13. korda.
… kooliteatreid ja vilistlasi- vanu tuttavaid ja uusi huvilisi…
mõnusalt aega nautima Kõnnumaa loodusesse, Keava raba õhustikku, Tarsi talu maadele.
Suvekool toimub taaskord kolmes osas: Kuna paljudes koolides on kooliperiood sel aastal pikem, alustame veidi hiljem. Juhendajate palvel võimaldame ka noorematel osaleda lühemat aega. Kel aga jaksu ja tahtmist, siis ikka pikemalt- programmid on erinevad. 
12.-17. juuni 2017.a. - suvekooli I vahetus: 
12.-14. juuni.- algklassid
14.-17. juuni.- põhikool
30.juuli- 6.august 2017 a.- II vahetus: 
gümnaasium+vilistlased
TÄHTIS! Palun oma esialgsest osavõtusoovist teatada hiljemalt 5.aprilliks:
!!! teata ligikaudne trupi suurus, juhendaja ja meiliaadress, kuhu saaksin saata aprilli II pooles suvekooli teise täpsustatud infokirja- ajakava ja juba konkreetsed suvekooli tööplaanid. 
NB! teised suvekooli infokirjad saadan vaid esialgselt soovi avaldanud osalejatele.
Ööbimine toimub oma telkides ja oma vahenditega. Katusealused ja siseruumid tegevuste jaoks ja suurte sadude korral abistavaks päästerõngaks kõigile hädalistele. Kuigi ilm on meil ikka soe ja kuiv tellitud !
Suvekoolis on kavas: 
Sel aastal püüame käsitleda suvekoolis muinasaja ja metsarahva temaatikat. 
I vahetus: Suvekooli õppetööd viivad taaskord läbi Viljandi Kultuuriakadeemia loovuse ja draamaõppe tudengid (jällegi uus kursus ja uued tudengid) ja nende õppejõud Katrin Nielsen. Sel aastal on aga kaasatud ka seikluskasvatus tudengid, et laager oleks mitmekesisem ja meeskondlikum. 
II vahetus: Seekordes suvekoolis pühendume ühise lavastuse ettevalmistamisele ja etendamisele laagri viimastel päevadel erinevates piirkondlikes pärimuspaikades. Etendus on pühendatud kõigile põlisrahvastele ja põhineb ajaloolisel taustal ja pärimuslikel traditsioonidel. Suvekooli lavastuse ettevalmistustööd on juba alanud ja lavastuse kirjutamisesse on kaasatud paljud kohalikud kultuuritegelased, kunstnikud ning ajaloolased. Lisaks lavastusele anname Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi filmiõppe noortele võimaluse teha õppefilmina lavastusprotsessist dokumentaalfilm. 
Suvekooli õpetajatena on kaastegevad: stsenarist ja lavastaja Valter Uusberg, pärimusmuusikud ja heliloojad Ragnar Toompuu ja Kulno Malva, kooliteatrite juhendajad ja lavastajad Eva Kalbus (Tallinna Saksa gümn. ja Tln.32 kk draamaõpetaja) ja Krista Olesk ( Kehtna ja Rapla kooliteater ja RVG draamaõpetaja), koreograafid-liikumisjuhid Kärt Tõnisson ja Jarmo Karing, kunstnikuna kaastegev Getter Vahar, etenduse pärimusliku tausta nõustajatena ja õpetajatena Tiit Uus ja Jüri Metssalu. Filmikoolitust koordineerivad ja viivad läbi Martti Helde ja Jürgen Volmer.
Osavõtutasu: 
Toiduraha: 
Algkl. vahetus - 19.-, 
põhikooli vahetus - 24.-, 
gümnaasium - 48.- 
+ osavõtumaks: 6, 8, 12 eurot. (vastavalt algklassid,põhikool,gümnaasium)
Korraldaja: Krista Olesk
kooliteatrite näitejuht, draama-ja teatriõpetaja, Tarsi talu perenaine 
Tel. 52 15990, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., Tarsi talu kodulehekülg: web.zone.ee/tarsi
OLETE OODATUD !!!
SUVEKOOLI TOETAJAD: 
Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvuskultuuri Fond, Hasartmängumaksu Fond - Eesti Noorsootöö Keskus, Rahvakultuuri Keskus, MTÜ Linnaaluste küla perenaiste selts, Tarsi talu, Raplamaa Omavalitsuste Arengufond.