Print

TUULELAPSED 2013

Betti Alverile pühendatud VIII luulepäevad "TUULELAPSED" 2013

 

Mu südames on tuld ja tuld

Ja tulevalgust otsatult!

Ma tunnen tuld, ma tunnen tuld!

Üks tulekübe on mu põu,

Üks kübe, mida kiigutab

Hell ema-

Inimlikkus!  ( Betti Alver )

LAUREAADID:

Saaremaa Ühisgümnaasiumi Kreputlased – juhendaja Rita Ilves – „Südame muusika“

Viimsi Keskkooli Eksperiment – juhendaja Külli Täht – „Kõik läheb omasoodu“

Viimsi Keskkooli K.O.K.K. ehk Kunstiliselt On Kõik Korrektne – juhendaja Eva Kalbus – „Elu ei saa nii põnev olla“

Orissaare Gümnaasiumi Mo-teater – juhendaja Mare Noot – „Laulud Marile“

Jõgeva Gümnaasiumi kooliteater Liblikapüüdja (4. klassi trupp) – juhendaja Lianne Saage-Vahur – „Õhtused jutud“

Jõgeva Gümnaasiumi kooliteater Liblikapüüdja (keskastme trupp) – juhendaja Lianne Saage-Vahur – „Kerkokell“

 

PARIM JUHENDAJA– Külli Täht – Viimsi Keskkooli Eksperiment

 

ERIPREEMIAD LAVASTUSTELE:

Pereväärtuste tundliku käsitlemise eest- Kunda laste näitetrupp „Karoliine“ (algklassid)

„Head-ööd-jutud“ - juhendaja Maarika Koks

Oma mängumaa hoidmise eest - Puurmani näitering

„Lumm“ -juhendaja Keiu Kess

Eri põlvkondade autorite põneva põimimise preemia- Kehra Gümnaasiumi Lunaatikud 

„Südamehääl“ - juhendaja Endla Klemets

Oma põlvkonna poeesia avamise eest- Viimsi Keskkooli K.O.K.K. ehk Kunstiliselt On Kõik Korrektne

„Elu ei saa nii põnev olla“ - juhendaja Eva Kalbus

Muusikalise toonipuhtuse preemia- Lustivere Põhikool 

„Minu laul on südameid soojendav tuli“ - juhendaja Malle Tuur

Sõna ja liikumise mõjusa ühendamise eest- Jõgeva Gümnaasiumi kooliteater „Liblikapüüdja“ (2. klassi trupp)

„Ka sinu enda sisse...“ - juhendaja  Lianne Saage-Vahur

Tuntud tekstide üllatusliku tõlgendamise preemia - Viimsi Keskkooli Eksperiment 

„Kõik läheb omasoodu“ - juhendaja  Külli Täht

Südamehääle seadmise preemia- Saaremaa Ühisgümnaasiumi Kreputlased 

„Südame muusika“ - juhendaja Rita Ilves

Rahvalike laulude vaimuka kaasajastamise preemia- Orissaare Gümnaasiumi Mo-teater

„Laulud Marile“ - juhendaja Mare Noot

Leidlike helimaastike loomise preemia- Kolga Keskkooli Kohal-Olijad

„Suudlus läbi jäätunud klaasi“ - juhendaja Terje Varul

Rännakute eest saladuslikel hingemaastikel- Tarvastu Gümnaasium 

„Südamehäälemurre“  - juhendajad Andres Linnupuu ja Romet Koser

Eesti luuleklassika väärtustamise preemia- Vaida Põhikooli näitering „Kilplased“ 

„Lenda, lepatriinuke...“ - juhendaja Kristiina Suvi

Isamaaliste otsingute preemia- Kunda laste näitetrupp „Karoliine“ (keskaste)

„Mis siis on see isamaa?“ - juhendaja Maarika Koks

Lummava esituse preemia- Jõgeva Gümnaasiumi kooliteater „Liblikapüüdja“ (4.klassi trupp)

„Õhtused jutud“ - juhendaja Lianne Saage-Vahur

Plastilise kujundi loomise preemia- Põlva Ühisgümnaasiumi näitetrupp

„Aja hääl“ - juhendaja Maia Punak

Eesti noorima luule interpreteerimise preemia- Lasnamäe Üldgümnaasiumi „Et“

„Tüdruk, kes sa teretasid vaime“ - juhendaja Juta Teral

Stiilipuhtuse preemia- Jõgeva Gümnaasiumi kooliteater „Liblikapüüdja“ (keskastme trupp)

„Kerkokell“ - juhendaja Lianne Saage-Vahur

 

ERIPREEMIA MEELDEJÄÄVA OSATÄITMISE EEST:

Rhett Kütsen – Viimsi Keskkooli K.O.K.K ehk Kunstiliselt On Kõik Korrektne

Alex Paul Pukk – Viimsi Keskkooli Eksperiment

Maria Pihlak - Saaremaa Ühisgümnaasiumi Kreputlased

Kristiina Koltsova - Tarvastu Gümnaasium

Georg Sakrits – Jõgeva Gümnaasiumi kooliteater Liblikapüüdja

Taavi Teevet – Orissaare Gümnaasiumi Mo-teater

Taavi Paju - Orissaare Gümnaasiumi Mo-teater

Toomas Erikso - Orissaare Gümnaasiumi Mo-teater

 

TEATER VANEMUISE ERIPREEMIAD:

Viimsi Keskkooli Eksperiment– põneva lavaplastika eest

juhendaja Külli Täht – tervele trupile teatripiletid etendusele „Uinuv kaunitar“

Lasnamäe Üldgümnaasium „Et“– etenduse „Tüdruk, kes sa teretasid vaime“ – juhendaja Juta Teral

Lianne Saage – Vahur– kiituskiri luulepäevade Tuulelapsed korraldamise eest

           

AJAKIRI „HEA LAPS“ ERIPREEMIA:

Kunda laste näitetrupp „Karoliine“- juhendaja Maarika Koks

 

Vaata ajakava:

REEDE, 18. JAANUAR

10.30 -11.45  Saabumine ja registreerimine Jõgeva Gümnaasiumi saalis

12.00  Luulepäevade avamine Jõgeva Kultuurikeskuses

12.45 - 13.30  Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses:

            Kunda laste näitetrupp „Karoliine“ (algklassid) „Head-ööd-jutud“-  juh Maarika Koks

            Puurmani näitering  „ Lumm“- juh Keiu Kess

            Kehra Gümnaasium „Lunaatikud“ -  „ Südamehääl“ - juh Endla Klemets

13.45 - 14.30  Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses:

            Viimsi Keskkool „K.O.K.K.“ - „Elu ei saa nii põnev olla“ - juh Eva Kalbus

            Lustivere Põhikool- „ Minu laul on südameid soojendav tuli“-juh Malle Tuur

Jõgeva Gümnaasium „Liblikapüüdja“ (2.klassi trupp) - „Ka sinu enda sisse...“- juh  Lianne Saage-Vahur

14.30 -15.30 Lõuna koolimajas

15.30 -16.30  Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses:

            Viimsi Keskkool “Eksperiment“ - „Kõik läheb omasoodu“ - juh  Külli Täht

            Saaremaa Ühisgümnaasium „Kreputlased“ -  „Südame muusika“ -  juh Rita Ilves

            Orissaare Gümnaasium „Mo-teater“ -  „Laulud Marile“ - juh Mare Noot

            Kolga Keskkool „Kohal-Olijad“ - „Suudlus läbi jäätunud klaasi“ - juh Terje Varul

16.45 - 17.45  Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses

            Tarvastu Gümnaasium - „Südamehäälemurre“ - juh Andres Linnupuu, Romet Koser

            Vaida Põhikooli näitering - „Lenda, lepatriinuke...“ - juh Kristiina Suvi

            Kunda laste näitetrupp „Karoliine“ - „Mis siis on see isamaa?“ -  juh Maarika Koks

Jõgeva Gümnaasium „Liblikapüüdja“ (4.klassi trupp) - „Õhtused jutud“ -  juh Lianne Saage-Vahur

18.00 - 18.45  Etendused Jõgeva Kultuurikeskuses:

            Põlva Ühisgümnaasiumi näitetrupp - „Aja hääl“ - juh Maia Punak

            Lasnamäe Üldgümnaasium „Et“ - „Tüdruk, kes sa teretasid vaime“ - juh Juta Teral

Jõgeva Gümnaasium „Liblikapüüdja“ (keskastme trupp) - „Kerkokell“ (G.Suits)-juh Lianne Saage-Vahur

19.00 - Mälestushetked Betti Alveri pargis

19.30 - Õhtusöök koolimajas

20.30 - Pidu kooli saalis, juhendajate ja Nõukoja arutelu õpetajate toas

00.00 - Öörahu

 

 

 

LAUPÄEV, 19. JAANUAR

8.30 - 9.30  Hommikusöök koolimajas

9.30 - 12.30  Õpikojad koolimajas

12.30 - 13.30  Lõunasöök koolimajas

13.30  Teater Vanemuine: teatritund „Tants läbi aegade“ Jõgeva Kultuurikeskuses

14.30  Luulepäevade lõpetamine Jõgeva Kultuurikeskuses