EHLi liikmesteatrite etendusi külastas 2019. aastal üle 40 000 inimese

 

Pressiteade.

 

Eesti Harrastusteatrite Liit (EHL) tegutseb aastast 1989 eesmärgiga koordineerida ja arendada Eesti harrastusteatrite tegevust. Kolmekümnes juubeliaasta, mida 2019. aastal tähistati, möödus rekordilise publikuhuvi saatel.

EHLil on praeguse seisuga 68 liiget üle Eesti, kellelt kogutud statistika järgi, toodi 2019. aastal välja 86 uuslavastust. Kokku oli liikmete mängukavas 160 lavastust, mida mängiti pea 900 korda ning käis vaatamas üle 40 000 inimese.

EHLi tegevjuhi Kristiina Oomeri sõnul on huvi teatriharrastuse vastu igas Eestimaa paigas suur ning publik leiab oma tee tegijate juurde. “Teatriharrastus on muutuvas maailmas alati olnud toeks inimeseks olemisel ja jäämisel. Harrastusteater annab võimaluse kuulata ja vaadata ning olla kuuldav ja nähtav.”

Lisaks etendustegevusele toimus 2019. aastal ka mitmeid EHLi poolt korraldatud üleriigilisi festivale, mille raames eri vanuses harrastajad end püünele seada said. Nii said täiskasvanud harrastusnäitlejad osa võtta XIX Külateatrite festivalist Räpinas ja Lühilavastuste festivalist Loomelend Kiilis. Kooliteatrite parimad selgitati aga algklasside, keskastme ja gümnaasiumiastmes välja sel korral Tõrvas, Otepääl ja Paides.

Üle-Eestilise harrastusteatrite tegevuse toetamise kõrval osaleti ka rahvusvahelistes koostööprojektides. Eesti noored võtsid osa juba 40. rahvusvahelisest teatrilaagrist EDERED, mis toimus sel korral Soomes. Täiskasvanud harrastusnäitlejad truppidest Jõelähtme LavaGrupp, Wäike TantsuTeater Meri ja Seasaare Teater esindasid aga Eestit VII Balti riikide teatrifestivalil BaltiRamp Leedus, mille fookus oli sel korral algupärandite lavale toomisel.

Kuigi mitmed selleks kevadeks-suveks planeeritud teatriprojektid on praegu pausil, loodab Oomer, et piirangute lõdvenedes leiavad teatriarmastajad taas oma tee saali - nii lavale kui publikusse.

"Kooliteater 2020" festivalide info.

Head kooliteatri tegijad ja kooliteatrite maakondlike festivalide korraldajad!


Põhikooli kooliteatrite riigifestival toimub 23.-24.oktoober Tallinnas.
Algklasside kooliteatrite riigifestival toimub 7.-8.november Kohilas.

Ootame festivalile igast maakonnast ja Tallinnast ning Tartust ühte esindajat vastavalt oma vanuse grupile. Seoses sellega, et festival toimub erandkorras sügisel siis ootame festivalile lavastusi, mis on valminud 2019/2020 õppeaastal. Ja vanuse grupp palume otsustada vastavalt 2019/2020 õppeaastast lähtudes. Festivalid toimuvad sellel aastal ilma ööbimiseta. Juhul kui igast maakonnast osalejat ei tule võib festival toimuda ühepäevasena. Festivalidele registreerimine aadressil harrastusteatriteliit@gmail.com alates 1.oktoobrist 2020.
Festivali korralduse täpne info saadetakse maakonda/Tallinnat/Tartut esindavale kooliteatrile otse.

Gümnaasiumi kooliteatrite veebi festivali lavastuste FAILE ootame kuni 15.augustini 2020 aadressile harrastusteatriteliit@gmail.com.
Festivali algab 1.septembril 2020.
Tehnilised tingimused:
- üleslaetava faili formaat .mp4
- küljesuhe 16:9 (horisontaaselt)
Lisaks saab lugeda siit: https://docs.google.com/document/d/1oBFSTPWSokW-WK2Wm43LjrOBZNEOuk__ttTI4QhYO8A/edit?usp=sharing
Tehnilistes küsimustes palun pöörduda Jaanus Lekk This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Muudes küsimuste kõikide festivalide puhul kirjutage Kristiina Oomer This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Kui midagi muutub või festivalid ei saa toimuda siis anname teada vastavalt vajadusele.

Harrastusteatrite suvekool 2020

Harrastusteatrite suvekool 2020. aastal Rakveres jääb ära..

Suvelavastus "Ivo Schenkenberg ja Hannibali rahvas" unikaalses Vallimäe vabaõhukeskuses Rakveres toimub aastal 2021.
Etenduse toimuvad 10.-12.juuni 2021.a.

Lavavõitluse MÕÕGA ja KAIKA kursus.
Kursuse juhendaja Kaire Russ.
Kursus on mõeldud noortele (alates 14a) ning täiskasvanud harrastusnäitlejatele. Nii meestele kui ka NAISTELE!

Karakter MTÜ alustab lavavõitluse MÕÕGA ja KAIKA kursuse koolitussarja. Esimene kursus toimub 20.augustil Rakvere Vallimäel vabas õhus. Koolitus on kõikidele huvilistele avalikult vabalt jälgitav. Järgnevad koolitused selguvad aja jooksul ja lähtuvalt valitsuse piirangutest.

Lavavõitluse koolitusel osalemine annab võimaluse osaleda Rakvere Vallimäel toimuval suvelavastusel "Ivo Schenkenberg ja Hannibali rahvas" (lav. Üllar Saaremäe, 10.-12.06.2021.a.).

Koolitus toimub Rakvere Vallmäe Vabaõhukeskuses. Riietuda ilmale vastavalt.
Kursusele registreerimine https://forms.gle/tbht3yGovbZvdL9r6
Lisainfo This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

20.augusti koolitus on osalejatele TASUTA.
Koolitust korraldab Eesti Harrastusteatrite Liit ja Karakter MTÜ.
Koolituse korraldamist toetab Rakvere Kultuurikeskus.