SAAREMAA MINITEATRIPÄEVADE TULEMUSED

Grand Prix
Tallinna 32. KK KOKK — „Külmetava kunstniku portree“ Juhendaja Eva Kalbus
Laureaadid
Saaremaa ÜG Krevera „Viis viimast“ Juhendaja Rita Ilves
Kuressaare G Inspira „Peegeldus perroonil“ Juhendaja Tanel Ting
Jõgeva Liblikapüüdja „Kroonu onu“ Juhendaja Lianne Saage-Vahur
Parim meesnäitleja
Reemus Tõniste (Aleksander Tassa), Tallinna 32. KK KOKK — „Külmetava kunstniku portree“ Juh. Eva Kalbus
Parim naisnäitleja
Lotta Meet (kuldmedalisti õde), Saaremaa ÜG Krevera — „Viis viimast“ Juh. Rita Ilves
PARIM JUHENDAJA
Lianne Saage-Vahur — Jõgeva Liblikapüüdja — „Kroonu onu“
Parim kujundus
Jõgeva Liblikapüüdja — „Kroonu onu“ Juh. Lianne Saage-Vahur
Parim muusikaline kujundus
Jutta Loviisa Juht, Saaremaa ÜG Krevera 2 — „Mari-Tiina-Karin“ Juh. Rita Ilves
Parim Saaremaa trupp
Saaremaa ÜG Krevera — „Viis viimast“ Juh. Rita Ilves
Parim Saaremaa näitleja
Juhan Soon, Kuressaare G Inspira — „Peegeldus perroonil“ Juh. Tanel Ting
Lotta Meet, Saaremaa ÜG Krevera — „Viis viimast“ Juh. Rita Ilves
Parim Saaremaa juhendaja — Rita Ilves, SÜG Krevera
Näitlejapreemiad:
Elo Nõmm — Osatäitmised lavastustes "Viis viimast" ja "Mari - Tiina - Karin" — Saaremaa ÜG Krevera, Juh. Rita Ilves
Mattias Nurga — Konrad Mägi roll lavastuses „Külmetava kunstniku portree“ — Tallinna 32. KK KOKK, Juh. Eva Kalbus
Oliver Valk — Osatäitmine lavastuses "Kuningas Lear" — Hugo Treffneri G,  Juh. Oliver Issak
Sten Siirak — Kroonu onu roll lavastuses „Kroonu onu“  — Jõgeva Liblikapüüdja, Juh. Lianne Saage-Vahur
Ansamblimängu preemia — Jõgeva Liblikapüüdja — „Kroonu onu“ Juh. Lianne Saage-Vahur
Huumoripreemia — Inge Sillaste — SÜG-i 102. lennu kabaree "Sinine esmaspäev" — ülima tõsiduse ja täpsusega sooritatud rolli eest
Žürii eripreemiad trupile:
Rakvere LN — Lavastuse audiovisuaalse kujunduse eest — „Maailm, kuhu ma kuulun“ Juh. Tiina Rumm
Tallinna Lilleküla G Kruvikeeraja — Humoorika teksti ja köitva lavastusliku lahenduse eest — „Õhtu suurmeestega“  Juh. Andres Jakovlev
Hugo Treffneri G — Julge lähenemise eest maailmaklassikale —  „Kuningas Lear“ Juh. Oliver Issak
Väike-Maarja G Dramaarja — Debüüdi eest Saaremaa Miniteatripäevadel — „Kaetud surnud poeetidele“ Juh. Riina Põldmaa
Žürii individuaalsed eripreemiad:
Hanna-Ly Aavik (Haigla õde Katariina) — Tallinna 32. KK KOKK — „Külmetava kunstniku portree“ Juh. Eva Kalbus
Rasmus Vendel — Kuressaare G Inspira — „Peegeldus perroonil“ Juh. Tanel Ting
Einar Susi (Metsa Priidu) — Jõgeva Liblikapüüdja — „Kroonu onu“ Juh. Lianne Saage-Vahur
Gerli Ots —  Algupärase dramaturgia eest — Kuressaare G Inspira — „Peegeldus perroonil“ Juh. Tanel Ting
Publikupreemia — Saaremaa ÜG Krevera — „Viis viimast“ Juh. Rita Ilves
Õpilasžürii preemia — Elisabeth Tiffany Lepik, Rakvere G TA — „Nööp“ Juh. Aili Teedla
Elurõõmupreemia — Jõgeva Liblikapüüdja — „Kroonu onu“ Juh. Lianne Saage-Vahur
Juhendajate lemmik — Saaremaa ÜG Krevera — „Viis viimast“ Juh. Rita Ilves
SÜG-i õpetajate lemmik — Tallinna 32. KK KOKK — „Külmetava kunstniku portree“ Juh. Eva Kalbus
LEMMIKŽÜRIILIIGE Garmen Tabor

Saaremaa Miniteatripäevad 2019

22.-24.märts 2019 toimuvad Saaremaa Miniteatritepäevad Saaremaa Ühisgümnaasiumis.

Sellist nime SAAREMAA MINITEATRITEPÄEVAD kannab kooliteatrite vanema astme festival, mis kasvas välja 1992. aasta vabariikliku festivali alternatiivüritusest. Sellest on nüüdseks saanud õppeaasta üks olulisematest kultuurisündmustest koolis, mille organiseerimisse on haaratud üle saja õpilase ja osavõtjaid üle Eestimaa on olnud igal aastal paarikümnest koolist.

Reede, 22.03

13.15 Avamine

14.20 - 14.50 Tallinna Lilleküla G Kruvikeeraja (Andres Jakovlev) J. Tuuliku ainetel „Õhtu suurmeestega“

15.05 - 15.25 Rapla G Ega Vist (Krista Olesk) omalooming rahvaluule põhjal „Vanapagana lood e. Kuidas maameest aidata“

15.40 - 16.10 Saaremaa ÜG Kreisis (Sirje Kreisman) V.Uusberg, M. Kivastiku järgi „Vaim“

16.30 - 17.00 Kuressaare G Inspira (Tanel Ting) trupp ja Gerly Otsa „Vaksal“ ainetel „Peegeldus perroonil“

17.15 - 18.00- Tallinna Et (Juta Teral ja Merleen Läänemägi) I. von Zadow „Katt ja Fredda“

18.20 - 19.00- Saaremaa ÜG Krevera (Rita Ilves) kompositsioon „Viis viimast“

Laupäev, 23.03

10.00 - 10.50 Rakvere LN (Tiina Rumm) R. Reinaus „Maailm, kuhu ma kuulun“

11.10 - 12.00 Hugo Treffneri G (Oliver Issak) W. Shakespeare ja trupp „Kuningas Lear“

12.15 - 12.45 Tallinna ÜG (Roland Laos ja Siim Tõniste) ühislooming „Mälu“

13.00 - 13.50 Tallinna 32. KK KOKK (Eva Kalbus) M. Kivastik „Külmetava kunstniku portree“ - I vaatus

14.40 - 15.25- Rakvere G TA (Aili Teedla) ühislooming (kogumiku „Õpetajat otsimas“ ja A. Reinla novelli „Nööp“ ainetel) „Nööp“

15.40 - 16.20 Viljandi G teatristuudio I (Silvia Soro) trupi ühistöö „Mäng on läbi“

16.40 - 17.00 Saaremaa ÜG Krevera 2 (Rita Ilves) A. Kitzbergi ja A.H. Tammsaare põhjal „Mari-Tiina-Karin“

17.20 - 18.05 Rapla G Riinimanda (Valter Uusberg) E.Vetemaa „Jälle Püha Susanna e. armastuse kool“ ainetel V. Uusberg „Kadunud Poeg“

18.20 - 19.00 Jüri G Vaba Valik (Ingrid Mikk) K. Hindrikuse „Sõna vägi on suurem kui sõjavägi“ ainetel „KINGitus“

19.20 - 20.10 Jõgeva Liblikapüüdja (Lianne Saage-Vahur) J. Kunder „Kroonu onu“

Pühapäev, 24.03

10.00 - 10.50- Viljandi G teatristuudio II (Silvia Soro) P. Pezin/I. Koff „Armunud vanamehed“

11.05 - 11.55 Väike-Maarja G Dramaarja (Riina Põldmaa) R. Põldmaa „Kaetud surnud poeetidele“

12.10 - 12.50 Türi G Concordia (Marita-Karmen Tamme, Marleen Anderson) M. Anderson „Surmatants“

14.30- Lõpetamine

Parimad õpilasetlejad on selgunud

8.veebruaril 2019 toimus Tallinnas Theatrumis teatrisaalis.

Žürii koosseisus luuletaja Doris Kareva, kõneõppejõud Toomas Lõhmuste ja kõneõppejõud Virko Annus tunnustasid järgmisi Eestimaa noori

4.-6.klass

LAUREAADID:

Anu-Triin Ints Tallinna Huvikeskus Kullo, juhendaja Kerli Rannala

Kristen Hurt Tartu Kivilinna Kool, juhendaja Tiina Teppo

Marieta Žoržoliani Tartu Descartes´i Kool,  juhendaja Mare Liiv

EIPREEMIAD

Trino Arras Vanalinna Hariduskolleegium, juhendaja Krista Nõmm

Oskar Kull Jõgeva Põhikool, juhendaja Lianne Saage-Vahur

Jan Rõžikov eripreemia vapruse eest, Jõhvi Vene Põhikool, juhendaja Tatjana Laada

7.-9.klassid

LAUREAADID

Karl Kristjan Puusepp Tartu Miina Härma Gümnaasium, juhendaja Jana Kübar

Arabella Antons Tartu Mart Reiniku Kool, juhendaja Tiiu Heinsalu

Erling Eding Rakvere Reaalgümnaasium, juhendaja Tiina Kippel

ERIPREEMIAD

Jevgenia Katarina Razgonjajeva Kohtla-Järve Tammiku Põhikool, juhendaja Svetlana Pavlenko

Cathrin Benita Poopuu Saaremaa Ühisgümnaasium, juhendaja Rita Ilves

Emma Tross Tallinna Rahumäe Põhikool, juhendaja Anne Viibur

10.-12.klass

LAUREAADID

Sten Siirak Jõgevamaa Gümnaasium, juhendaja Lianne Saage-Vahur

Mattias Nurga Tallinna 32.Keskkool, juhendajad Maret Varblas ja Eva Kalbus

Seidy Talv Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium, juhendaja Kadri Ottenson

ERIPREEMIAD

Emily Bruus Viimsi Gümnaasium, juhendaja Külli Täht

Eleriin Miilman Rakvere Gümnaasium, juhendaja Aili Teedla

Elo Nõmm Saaremaa Ühisgümnaasium, juhendaja Rita Ilves

Suur tänu Tallinna Rahvaülikooli teatrikooli õpilastele Karel Kristjan Leedole ja Rafael Eiknerile ning nende õpetajale Maret Oomer.

Suur tänu Theatrumile ja Aive Sarapuule.

Suur tänu Eesti Kultuurkapitalile.

Suur tänu AIT kohvikule ja Frank Koldele.

Tänab Eesti Harrastusteatrite Liit

Õpilasetlejate riigikonkurss 2019

8.veebruaril jõuavad Tallinnasse Eesti tublimad õpilasetlejad.

Kokku osaleb konkursil 40 noort Võrumaalt, Põlvamaalt, Jõgevamaalt, Tartumaalt, Hiiumaalt, Saaremaalt, Harjumaalt, Lääne-Virumaal, Ida-Virumaalt, Tallinnast ja Tartust.

Iga osaleja esitab vabalt valitud luuletuse ja proosa katkendi. Noori etlejaid kuulavad ja tunnustavad Doris Kareva, Toomas Lõhmuste ja Virko Annus.

Konkurss toimub Theatrumis (Vene tn 13).

„Mis on see luuletaja luule? See on: kui mõtled elule  ja millelegi muule,” 

(Juhan Viiding)

 

  1. aasta sügisel taastas Virko Annus Mustpeade majas varasema etlejate konkursi traditsiooni, mis oli 1980. teiseks pooleks soiku vajunud.
    Viimane konkurss Mustpeade majas toimus 1999. aasta sügisel.

1991–1999 novembris Mustpeade majas

Saaremaa tulbid õpetajad Rita Ilves ja Merle Rekaya võtsid kahe aastase pausi järel konkursi Saaremaale. Alates 2001.aastast osaleb konkursil 3 vanuse astet 4.-6. klasside õpilased, 7.-9.klasside õpilased ja 10.-12.klasside õpilased.

2001 Kuressaare linnateater, Saaremaa
2002 Kuressaare linnateater, Saaremaa
2003 Kuressaare linnateater, Saaremaa
2004 Viljandi
2005 Tallinn
2006 Tori, Pärnumaa
2007 Mooste, Põlvamaa
2008 Kuressaare linnateater, Saaremaa
2009 Türi, Järvamaa
2010 Kuressaare linnateater, Saaremaa
2011 Jõhvi, Ida-Virumaa
2012 Puurmani, Jõgevamaa
2013 Kostivere, Harjumaa
2014 Kuressaare linnateater, Saaremaa
2015 Tartu
2016 Koeru, Järvamaa
2017 Kuressaare linnateater, Saaremaa
2018 Põlva

Toetajad ja korraldajad Eesti Harrastusteatrite Liit, Eesti Kultuurkapital ja Theatrum.

 

Õpilasetlejate riigikonkurss 2019

Head konkursist osavõtjad!

Õpilasetlejate riigikonkurss toimub Tallinnas, Theatrumi teatrisaalis reedel, 8.veebruaril 2019.

Ootame kõiki osavõtjaid Theatrumis (Vene tn 13, Tallinn) alates kella 10st.

Konkurss algab kell 11 ja lõpeb orienteeruvalt kell 16.

Konkursi hindamine toimub kolmes vanuseastmes:

4.-6.klassi õpilased

7.-9.klassi õpilased

10.-12.klassi õpilased

Ootame kõiki õpilasi konkursile koos juhendajaga.

Maakondade ja linnade esindajate ankeedid palun saata 5.veerbuariks aadressile: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Osavõtumaks 12 Eurot palun kanda Eesti Harrastusteatrite Liidu

arvele 1120045504 (Swedbank) märksõnaga õpilasetlejate riigikonkurss + osavõtja nimi.

Osavõtumaks sisaldab kulusid toitlustamisele.

Kui vajate arvet siis palun teatage, kes on maksja ja Eesti Harrastusteatrite Liit väljastab e-arve.

ANKEET

Osavõtja ees- ja perekonnanimi:

Õpilase juhendaja ees- ja perekonnanimi:

 

Kontaktandmed:
e-post
telefon  

Maakond:

Linn/alev/küla:

Kool:

Klass:

Esitatava luuletuse pealkiri ja autor

Esitatava proosateksti pealkiri ja autor