XV Harrastusteatrite riigifestival


Etendused toimuvad Võru Kandles

Ajakava

Reede, 26.jaanuar 2018

13:15 Tammsaare Teater Albert Camus "Arusaamatus" lavastaja Allan Kress BLACK-BOX

15:45 Salme Vallateater Willy Russell "Reispass" lavastaja Maire Sillavee SUUR SAAL

18:00 Tornimäe Näiteselts Janno Puusepp "Teie jumal" lavastajad Urve Sepp ja Krista Kütt SUUR SAAL 

19:20 Oomeriteater  Anton Tšehhov "Onu Vanja" lavastaja Maret Oomer VÄIKE SAAL

21:00 Teater OTPAD Samuel Beckett "What Where" lavastaja Aleksandr Potužnõi SUUR SAAL

Laupäev, 27.jaanuar 2018

10:00 Roela näitetrupp Kartoffel Jaan Võõramaa "Mamma" lavastaja Urmas Lindlo SUUR SAAL

12:15 Taritu Tubateater Eneli Sepp "Rong" lavastaja Helle Kesküla SUUR SAAL

13:30 Kolmas Voorus instseneering Indrek Koff „Eestluse elujõust“ ainetel, kaasautorid - Merle Karusoo, Küllike Veede, Lulu, Henri Griin, Kaur Riismaa ja Charles Bukowski
"Elu on - otsast teise" lavastaja Kersti Sillaots KONTSERDISAAL

15:50 Teater KaRakTer  Adomas Stančikas “Mida talle öelda ehk Tigu” lavastaja Nerijus Gedminas (Leedu) PROOVISAAL (eelregistreerimine)

15:50 Paistu harrastustrupp Aire Pajur “Pime tuba“ ainetel  "Mamma" lavastaja Andres Linnupuu  KONTSERDISAAL

17:20 LendTeater Jean Genet "Toatüdrukud" lavastaja Ain Saviauk BLACK-BOX

19:00 Abja EHH Teater ühislooming "Sõdalane" lavastaja Andres Linnupuu KONTSERDISAAL

21:05 Tartu Üliõpilasteater Kafka/Kudu "Ameerika" lavastaja Kalev Kudu BLACK-BOX

Pühapäev, 28.jaanuar 2018

11:00 Vilde Teater Janno Puusepp “Minejad” lavastaja Janno Puusepp VÄIKE SAAL  

12:20 T-Teater Ottfried Preussler "Krabatimäng" lavastaja Virko Annus SUUR SAAL

14: 40 Häädemeeste Huviteater Nikolai Erdman "Enesetapja" lavastaja Aire Koop SUUR SAAL 

16:15 Teater KaRakTer  Adomas Stančikas “Mida talle öelda ehk Tigu” lavastaja Nerijus Gedminas (Leedu) PROOVISAAL (eelregistreerimine)

18: 00 Tabivere Harrastusteater Janno Puusepp "Proov" lavastaja Tõnis Lepp SUUR SAAL 

 

Riigifestivali programm on selgunud.

XV Harrastusteatrite riigifestival toimub Võrus 26.-28.jaanuarini 2018.
Festivalile kandideeris 29 harrastusteatrit 40 lavastusega.

Teatrieksperdid Jaan Urvet, Tiina Tegelmann ja Madis Kolk valisid riigifestivali programmi järgmised 17 lavastust:
Vilde Teater lavastusega “Minejad” lavastaja Janno Puusepp
KaRakTer lavastusega “Mida talle öelda ehk Tigu” lavastaja Nerijus Gedminas (Leedu)
T-Teater lavastusega "Krabatimäng" lavastaja Virko Annus 
Abja EHH Teater "Sõdalane" lavastaja Andres Linnupuu
Teater OTPAD lavastusega "What Where" lavastaja Aleksandr Potužnõi
Kolmas Voorus lavastusega "Elu on - otsast teise" lavastaja Kersti Sillaots
Oomeriteater lavastusega "Onu Vanja" lavastaja Maret Oomer
Tammsaare Teater lavastusega "Arusaamatus" lavastaja Allan Kress
Tabivere Harrastusteater lavastusega "Proov" lavastaja Tõnis Lepp 
Häädemeeste Huviteater lavastusega "Enesetapja" lavastaja Aire Koop
Roela näitetrupp Kartoffel lavastusega "Mamma" lavastaja Urmas Lindlo
Tornimäe Näiteselts lavastusega "Teie jumal" lavastajad Urve Sepp ja Krista Kütt
LendTeater lavastusega "Toatüdrukud" lavastaja Ain Saviauk
Paistu harrastustrupp lavastusega "Mamma" lavastaja Andres Linnupuu
Taritu Tubateater lavastusega "Rong" lavastaja Helle Keskküla
Tartu Üliõpilasteater lavastusega "Ameerika" lavastaja Kalev Kudu 
Salme Vallateater lavastusega "Reisspass" lavastaja Maire Sillavee

Etendused toimuvad SA Võru Kannel (Liiva 13, Võru). 
Riigifestivali korraldab Eesti Harrastusteatrite Liit koostöös SA Võru Kannel.

Harrastusteatrite suvekool!

VII harrastusteatrite suvekool toimus 7.-9.juuli Vana-Vigalas, Raplamaal.
Koolituse teema: lühinäidendite kirjutamine ja lavastamine.

 
Õpitoad ja toitlustamine toimus Vana-Vigala Tehnika-ja Teeninduskoolis (Hariduse 2 Vana-Vigala).
Majutus Vana-Vigala Tehnika-ja Teeninduskooli III õpilaskodus kahestes tubades.
 
Reede, 7.juuli
Kell 11 on registreerimine ja majutus III õpilaskodus.
 
Kell 12 Alexanderi tehnikat tutvustav töötuba - Maret Mursa
14:00 Lõuna
15:00 Sissejuhatus näidendite kirjutamisse - Mihkel Seeder (Drakadeemia)
Esimese päeva pühendame kirjutamisele ja tekstide ideede leidmisele.
19:00 Õhtusöök
20:00 Esimene tekstide ette lugemine.
Esimese päeva õhtuks jagame kõik osalised gruppidesse. Eraldi grupp kujuneb kirjutajatest.
 
Laupäev, 8.juuli
9:00 Hommikusöök
10:00 I grupp (Kirjutajad) jätkavad koos Mihkel Seederiga
II grupp (näitlejad ja lavastajad) lavastamise ja näitlejameisterlikkusse töötoad  - juhendajad Jan Teevet (Lavakunstikooli III kursuse üliõpilane) ja Raho Aadla (Lavakunstikooli füüsilise teatri magistriõppe üliõpilane)
13:00 Lõuna
Täiustatud tekstid gruppidele ja algab töö materjaliga.
I grupp  jätkavad kirjutamist.
II grupp töö valminud materjalidega. 
19:00 Õhtusöök
 
Pühapäev, 9.juuli
9:00 Hommikusöök
10:00 Proovid, läbimängud, kirjutamine
12:00 Kirsten Simmo Eesti Teatri Agentuurist räägib autoriõigustest Eestis.
13:00 Lõuna
13:30 Katkendite esitamine ja tagasiside.
 
 

Parimad harrastusteatrid on selgunud. 13.augustil lõppes XVII Külateatrite festival Toris, Pärnumaal.

Festivali lavastusi analüüsisid kahel esimesel päeval Tori Rahvamajas ja viimasel päeval Tori Põhikoolis Edite Neimane (lavastaja, Riia, Läti) ja Tea Merivald (näitleja, Salme Vallateater). Taisto Oksanen (näitleja ja lavastaja, Helsingi, Soome) ja Kristiina Oomer (Eesti Harrastusteatrite Liit) vaatasid ja hindasid kahel esimesel päeval Tori Põhikoolis, viimasel festivali päeval Tori Rahvamajas ja Tori kirikus.  Vabaõhulavastusi analüüsisid ja hindasid Rein Laos (lavastaja ja näitleja) ja Tiit Alte (lavastaja, teater KaRakTer). 
LAUREAADID
Vilde Teater 
„Hämarad märgkoerad“ (Janno Puusepp) lavastaja Janno Puusepp
Saaremaa Teater
„Säärane Mulk ehk Sada Vakka Tangusoola“ (Lydia Koidula näidendi ainetel) lavastaja Väino Uibo
Tabivere Harrastusteater
„Proov“ (Janno Puusepp) lavastaja Tõnis Lepp
EMSI (Hiiumaa)
„Pila-Peetri testament“ (August Kitzbeg) lavastaja Janno Elmi
LendTeater 
„Sadam“(Aireé Pajur) lavastaja Aireé Pajur
Oomeriteater 
„Onu Vanja“ (Anton Tšehhov) lavastaja Maret Oomer
NÄITLEJAPREEMIAD 
MALLE SILD – Puhvetipidaja rolli eest  lavastuses „Rong väljub hommikul“ Kuimetsa Harrastusteater IDU 
MARE JÕGI – Aurelia rolli eest lavastuses “Sadam” LendTeater 
TIIU VALLIMAA – Ema rolli eest lavastuses „Uljas neitsi“ Saue Seeniorteater 
ARVO LAMP – Papa rolli eest lavastuses „Papa“ Abja EHH-TEATER 
MARE JÕGI JA ÜLLE REBANE – vene-eesti pensionäride meeldesööbiva kujutamise eest Elva Harrastusteater
ERIPREEMIAD
Jakobi Mäe Kultuurikoda 
muusikalise kujunduse eest lavastuses “Rõõmulaul” (muusikaline müsteerium Karl Ristkivi samanimelise romaani järgi, värsstekst Loone Ots ja muusika Tõnu Sepp) lavastaja Loone Ots
Jõelähtme LavaGrupp 
rahvusliku kultuuri säilitamis eest lavastuses “Võidulaenupilet“ (Oskar Luts) lavastaja Maie Ramjalg
Salme Vallateater
tundliku teema valiku eest lavastuses „Kolm kanget“ (Aireé Pajur) lavastaja Maire Sillavee
Taritu Tubateater 
suurepäraste näitlejatööde eest lavastuses „Rong“ (Eneli Sepp) lavastaja Helle Kesküla
Neeme Teater
noorusliku entusiastliku elurõõmsuse nakatamise eest lavastuses „Viis väikest pakikest“ (Oskar Luts) lavastaja Merike Kahu
ANDRES LINNUPUU - lavastajatöö eest lavastustes “Mamma” ja “Papa”
KERSTI SILLAOTS – lavastajatöö eest lavastuses “Elu on – otsas teises” ja näitlejatöö eest lavastuses “Papa”
 
Vilde Teatri kolleegipreemia
Aire Pajur  LendTeatri loomise ja teatrifestivali Monomaania korraldamise eest
 
Mari Möldre nimeline preemia
Õie Laksberg  näitlejatöö eest lavastuses "Pila-Peetri testament" (EMSI - Hiiumaa) 

MONOMAANIA 21.-22.jaanuar 2017 Elvas!!!

AJAKAVA.


Laupäev, 21.01.2017

9.45 – 10.00 IV MONOMAANIA avamine.
10.00 – 11.00 Lendteater „Üks teine mees" 
11.15 – 11.45 Elva Harrastusteater „Täiuslik maailm"  
11.50 – 12.20 Tiia Linnard „Agiitbrigaadi eeskava PILV PÜKSTES"
12.40 – 14.40 Ellunäod, TEGELTKAH, KETT „Kontrabass“ 
15.40 – 16.50 Salme Vallateater „Triikija“ 
17.05 – 17.45 Orissaare näitetrupp „OREZARE“ „Kaks Muhu monoloogim moekast meite moodi“ 
18.05 – 18.55 Vilde Teater „Krappi viimane lint"
19.20 – 20.00 Tabivere Harrastusteater „Vähilood“ 
20.25 – 21.10 Salme Teater „Polkovniku lesk ehk kõrgelt kukkumine" 

Pühapäev, 22.01.2017 

8.45 – 9.00 IV MONOMAANIA II päeva avamine
9.00 – 10.30 JABLOKO „Gladilshitsa“ 
11.00 – 12.00 KARAKTER „Kena keik – miks otsast alata" 
11.30 – 12.15 Kristiina Lõhmus „TSAAR SALTAAN“ 
13.15 – 14.45 Projekt AR „Elu pärast . . .“ 
15.05 – 16.25 Roela näitetrupp „KARTOFFEL“ „Mälu“ 
 16.40 – 17.00 KUU RIST „Kui sulle mind enam ei ole"