XV Harrastusteatrite riigifestival toimus 26.-28.jaanuarini 2018 Võrus.

Žürii koosseisus Urmas Lennuk (lavastaja ja dramaturg), Toomas Lõhmuste (kõne õppejõud) ja Rait Avestik (teatikriitik) tunnustasid järgmisi harrastusteareid ja näitlejaid.

GRAND PRIX

Teater KaRakTer 
Adomas Stančikas “Mida talle öelda ehk Tigu”
lavastaja Nerijus Gedminas (Leedu)

LAUREAADID

Oomeriteater 
Anton Tšehhov "Onu Vanja"
lavastaja Maret Oomer

Kolmas Voorus
instseneering Indrek Koff „Eestluse elujõust“ ainetel, kaasautorid - Merle Karusoo, Küllike Veede, Lulu, Henri Griin, Kaur Riismaa ja Charles Bukowski
"Elu on - otsast teise" lavastaja Kersti Sillaots

Salme Vallateater
Willy Russell "Reispass"
lavastaja Maire Sillavee

Tabivere Harrastusteater
Janno Puusepp "Proov"
lavastaja Tõnis Lepp

PARIM LAVASTAJA Maret Oomer

PARIM NAISNÄITLEJA Alice Siil lavastuses “Mida talle öelda ehk Tigu” Teater KaRakTer 

PARIM MEESNÄITLEJA  Robin Täpp lavastuses “Mida talle öelda ehk Tigu” Teater KaRakTer 

NÄITLEJAPREEMIAD

Andres Kask lavastuses „Arusaamatus“ Tammsaare Teater

Meelis Juhandi lavastuses „Reispass“ Salme Vallateater

Helje Basihhina lavastuses „Teie jumal“ Tornimäe Näiteselts

Margus Kobing lavatuses „Onu Vanja“ Oomeriteater

Karin Ilves lavastuses „Onu Vanja“ Oomeriteater

Kadriin Kõiveer lavastuses „Onu Vanja“ Oomeriteater

Aili Salong lavastuses „Rong“ Taritu Tubateater

Tess Pauskar lavastuses „Toatüdrukud“ LendTeater

Anne-Mai Tevahi lavastuses „Toatüdrukud“ LendTeater

Kersti Sillaots lavastuses "Sõdalane" Abja EHH

Claus Mootse lavastuses „Ameerika“ Tartu Üliõpilasteater

Alina Klimova  lavastuses “Mida talle öelda ehk Tigu” Teater KaRakTer 

Rein Annuk lavastustes „Proov“ Tabivere Harrastusteater ja „Minejad“ Vilde Teater

Janek Varblas lavastuses „Proov“ Tabivere Harrastusteater

Võimaluste LOOJA eripreemia JANNO PUUSEPP

PARIM SUVELAVASTUS

„Veritasu“
Salme Vallateater
lavastaja Maire Sillavee
autorid Mari Tammar, Kirsti Villard

Suvelavastusi vaatas ja valiku tegi Jan Teevet Lavakunstikooli III kursuse tudeng.

Aitäh

Väimela Bistroo
Võru Gümnaasium
Fotosulg OÜ
Võru Noortekeskus
Geenart Nagel
Heino Pall
Gerli Kalkun
Raina Luht
Hanna-Reet Ruul
Helen Karita Räim
Mirjam Vodi
Angela Nemvalts
Märt Uibo
Hendrik Rätsep
Ingrid Välbe
Marika Vaher
Madis Eiche
Karel Kansvein
Andres Jukk
Mauno Torop

Festivali korraldajad

Eesti Harrastusteatrite Liit ja Võru Kannel

Festivali toetajad

Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu ja Võru linn