Harrastusteatrite riigifestival 2020

 
XVI Harrastusteatrite riigifestival toimub 17.-19.jaanuar 2020 Haapsalus.
 
Riigifestivalile pääsevad videote põhjal valitud lavastused.
Videosid vaatab vähemalt 3-liikmeline komisjon.
 
Lavastuste videote esitamise tähtaeg 12. september 2019.a. (max lavastuste pikkus kuni 1 tund ja 20 minutit)
 
Lisaks kuulutatakse riigifestivalil välja parim suvelavastus.
Suvelavastuste videote esitamise tähtaeg 12.september 2019.a.
 
Palume lavastuste videolinke saata This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., kus lavastust on internetist võimalik vaadata kuni 15.oktoobrini 2019.
 

Harrastusteatrite suvekool!

Harrastusteatrite suvekool toimub 29. juunist - 1. juulini Kuremaal,
Jõgevamaal.

Teema: lavastaja töö näitlejaga.

Suvekooli osalustasu on 37 eurot (sisaldab majutust Kuremaa Ujula
külalistemajas, 5 toidukorda ja kohvipause)

Registreerimine kuni 25.juunini aadressil This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Õppetöö toimub Kuremaa lossis.

AJAKAVA

Reede, 29. juuni

Kell 15:00 majutus ja registreerimine Kuremaa lossis ( Lossi 1, Kuremaa, Jõgevamaa).
Kell 16:00 materjali analüüs - arutelu juhib Anu Tonts (Teater Vanemuine dramaturg)
Kell 20:00 õhtusöök

Laupäev, 30.juuni

Kell 8:30 hommikusöök
Kell 10:00 Näitlejameisterlikkus, lavaline liikumine juhendavad
Lavakunstikooli tudengid
Kell 12:00 "Eesti matus" 1.vaatuse lavastamine - tööd juhendab Üllar Saaremäe (Rakvere Teater)
13:30 lõunasöök
Kell 14:30 jätkub töö 1.vaatusega
Kell 19:00 õhtusöök
Vajadusel jätkub töö 1.vaatusega

Pühapäev, 1. juuli

Kell 8:30 hommikusöök
Kell 10:00 Näitlejameisterlikkus, lavaline liikumine juhendavad
Lavakunstikooli tudengid
Kell 12:00 suvekooli lõpetamine

 
Suvekooli toetab harrastusteatrite mentorprogramm.

XV Harrastusteatrite riigifestival


Etendused toimuvad Võru Kandles

Ajakava

Reede, 26.jaanuar 2018

13:15 Tammsaare Teater Albert Camus "Arusaamatus" lavastaja Allan Kress BLACK-BOX

15:45 Salme Vallateater Willy Russell "Reispass" lavastaja Maire Sillavee SUUR SAAL

18:00 Tornimäe Näiteselts Janno Puusepp "Teie jumal" lavastajad Urve Sepp ja Krista Kütt SUUR SAAL 

19:20 Oomeriteater  Anton Tšehhov "Onu Vanja" lavastaja Maret Oomer VÄIKE SAAL

21:00 Teater OTPAD Samuel Beckett "What Where" lavastaja Aleksandr Potužnõi SUUR SAAL

Laupäev, 27.jaanuar 2018

10:00 Roela näitetrupp Kartoffel Jaan Võõramaa "Mamma" lavastaja Urmas Lindlo SUUR SAAL

12:15 Taritu Tubateater Eneli Sepp "Rong" lavastaja Helle Kesküla SUUR SAAL

13:30 Kolmas Voorus instseneering Indrek Koff „Eestluse elujõust“ ainetel, kaasautorid - Merle Karusoo, Küllike Veede, Lulu, Henri Griin, Kaur Riismaa ja Charles Bukowski
"Elu on - otsast teise" lavastaja Kersti Sillaots KONTSERDISAAL

15:50 Teater KaRakTer  Adomas Stančikas “Mida talle öelda ehk Tigu” lavastaja Nerijus Gedminas (Leedu) PROOVISAAL (eelregistreerimine)

15:50 Paistu harrastustrupp Aire Pajur “Pime tuba“ ainetel  "Mamma" lavastaja Andres Linnupuu  KONTSERDISAAL

17:20 LendTeater Jean Genet "Toatüdrukud" lavastaja Ain Saviauk BLACK-BOX

19:00 Abja EHH Teater ühislooming "Sõdalane" lavastaja Andres Linnupuu KONTSERDISAAL

21:05 Tartu Üliõpilasteater Kafka/Kudu "Ameerika" lavastaja Kalev Kudu BLACK-BOX

Pühapäev, 28.jaanuar 2018

11:00 Vilde Teater Janno Puusepp “Minejad” lavastaja Janno Puusepp VÄIKE SAAL  

12:20 T-Teater Ottfried Preussler "Krabatimäng" lavastaja Virko Annus SUUR SAAL

14: 40 Häädemeeste Huviteater Nikolai Erdman "Enesetapja" lavastaja Aire Koop SUUR SAAL 

16:15 Teater KaRakTer  Adomas Stančikas “Mida talle öelda ehk Tigu” lavastaja Nerijus Gedminas (Leedu) PROOVISAAL (eelregistreerimine)

18: 00 Tabivere Harrastusteater Janno Puusepp "Proov" lavastaja Tõnis Lepp SUUR SAAL 

 

XV Harrastusteatrite riigifestival toimus 26.-28.jaanuarini 2018 Võrus.

Žürii koosseisus Urmas Lennuk (lavastaja ja dramaturg), Toomas Lõhmuste (kõne õppejõud) ja Rait Avestik (teatikriitik) tunnustasid järgmisi harrastusteareid ja näitlejaid.

GRAND PRIX

Teater KaRakTer 
Adomas Stančikas “Mida talle öelda ehk Tigu”
lavastaja Nerijus Gedminas (Leedu)

LAUREAADID

Oomeriteater 
Anton Tšehhov "Onu Vanja"
lavastaja Maret Oomer

Kolmas Voorus
instseneering Indrek Koff „Eestluse elujõust“ ainetel, kaasautorid - Merle Karusoo, Küllike Veede, Lulu, Henri Griin, Kaur Riismaa ja Charles Bukowski
"Elu on - otsast teise" lavastaja Kersti Sillaots

Salme Vallateater
Willy Russell "Reispass"
lavastaja Maire Sillavee

Tabivere Harrastusteater
Janno Puusepp "Proov"
lavastaja Tõnis Lepp

PARIM LAVASTAJA Maret Oomer

PARIM NAISNÄITLEJA Alice Siil lavastuses “Mida talle öelda ehk Tigu” Teater KaRakTer 

PARIM MEESNÄITLEJA  Robin Täpp lavastuses “Mida talle öelda ehk Tigu” Teater KaRakTer 

NÄITLEJAPREEMIAD

Andres Kask lavastuses „Arusaamatus“ Tammsaare Teater

Meelis Juhandi lavastuses „Reispass“ Salme Vallateater

Helje Basihhina lavastuses „Teie jumal“ Tornimäe Näiteselts

Margus Kobing lavatuses „Onu Vanja“ Oomeriteater

Karin Ilves lavastuses „Onu Vanja“ Oomeriteater

Kadriin Kõiveer lavastuses „Onu Vanja“ Oomeriteater

Aili Salong lavastuses „Rong“ Taritu Tubateater

Tess Pauskar lavastuses „Toatüdrukud“ LendTeater

Anne-Mai Tevahi lavastuses „Toatüdrukud“ LendTeater

Kersti Sillaots lavastuses "Sõdalane" Abja EHH

Claus Mootse lavastuses „Ameerika“ Tartu Üliõpilasteater

Alina Klimova  lavastuses “Mida talle öelda ehk Tigu” Teater KaRakTer 

Rein Annuk lavastustes „Proov“ Tabivere Harrastusteater ja „Minejad“ Vilde Teater

Janek Varblas lavastuses „Proov“ Tabivere Harrastusteater

Võimaluste LOOJA eripreemia JANNO PUUSEPP

PARIM SUVELAVASTUS

„Veritasu“
Salme Vallateater
lavastaja Maire Sillavee
autorid Mari Tammar, Kirsti Villard

Suvelavastusi vaatas ja valiku tegi Jan Teevet Lavakunstikooli III kursuse tudeng.

Aitäh

Väimela Bistroo
Võru Gümnaasium
Fotosulg OÜ
Võru Noortekeskus
Geenart Nagel
Heino Pall
Gerli Kalkun
Raina Luht
Hanna-Reet Ruul
Helen Karita Räim
Mirjam Vodi
Angela Nemvalts
Märt Uibo
Hendrik Rätsep
Ingrid Välbe
Marika Vaher
Madis Eiche
Karel Kansvein
Andres Jukk
Mauno Torop

Festivali korraldajad

Eesti Harrastusteatrite Liit ja Võru Kannel

Festivali toetajad

Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu ja Võru linn

Riigifestivali programm on selgunud.

XV Harrastusteatrite riigifestival toimub Võrus 26.-28.jaanuarini 2018.
Festivalile kandideeris 29 harrastusteatrit 40 lavastusega.

Teatrieksperdid Jaan Urvet, Tiina Tegelmann ja Madis Kolk valisid riigifestivali programmi järgmised 17 lavastust:
Vilde Teater lavastusega “Minejad” lavastaja Janno Puusepp
KaRakTer lavastusega “Mida talle öelda ehk Tigu” lavastaja Nerijus Gedminas (Leedu)
T-Teater lavastusega "Krabatimäng" lavastaja Virko Annus 
Abja EHH Teater "Sõdalane" lavastaja Andres Linnupuu
Teater OTPAD lavastusega "What Where" lavastaja Aleksandr Potužnõi
Kolmas Voorus lavastusega "Elu on - otsast teise" lavastaja Kersti Sillaots
Oomeriteater lavastusega "Onu Vanja" lavastaja Maret Oomer
Tammsaare Teater lavastusega "Arusaamatus" lavastaja Allan Kress
Tabivere Harrastusteater lavastusega "Proov" lavastaja Tõnis Lepp 
Häädemeeste Huviteater lavastusega "Enesetapja" lavastaja Aire Koop
Roela näitetrupp Kartoffel lavastusega "Mamma" lavastaja Urmas Lindlo
Tornimäe Näiteselts lavastusega "Teie jumal" lavastajad Urve Sepp ja Krista Kütt
LendTeater lavastusega "Toatüdrukud" lavastaja Ain Saviauk
Paistu harrastustrupp lavastusega "Mamma" lavastaja Andres Linnupuu
Taritu Tubateater lavastusega "Rong" lavastaja Helle Keskküla
Tartu Üliõpilasteater lavastusega "Ameerika" lavastaja Kalev Kudu 
Salme Vallateater lavastusega "Reisspass" lavastaja Maire Sillavee

Etendused toimuvad SA Võru Kannel (Liiva 13, Võru). 
Riigifestivali korraldab Eesti Harrastusteatrite Liit koostöös SA Võru Kannel.