Harrastusteatrite riigifestival 2020

 
XVI Harrastusteatrite riigifestival toimub 17.-19.jaanuar 2020 Haapsalus.
 
Riigifestivalile pääsevad videote põhjal valitud lavastused.
Videosid vaatab vähemalt 3-liikmeline komisjon.
 
Lavastuste videote esitamise tähtaeg 12. september 2019.a. (max lavastuste pikkus kuni 1 tund ja 20 minutit)
 
Lisaks kuulutatakse riigifestivalil välja parim suvelavastus.
Suvelavastuste videote esitamise tähtaeg 12.september 2019.a.
 
Palume lavastuste videolinke saata This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., kus lavastust on internetist võimalik vaadata kuni 15.oktoobrini 2019.
 

XIX Külateatrite festival toimus 2.-4.augustil Räpinas, Põlvamaal.

Festivalil osales 30 harrastusteatrit 31 lavastusega. Teatritegijaid kogunes Põlvamaale üle 200 harrastaja kõikjalt Eestist.

Suur tänu Räpina valla kultuurikeskusele, Räpina Aianduskoolile, Räpina Loomemajale ja Räpina Koduloo- ja Aiandusmuuseumile.
Aitäh Helje Põvvatile festivali suurepärase korraldamise eest.

Lavastusi vaatasid ja analüüsisid Katariina Unt ja Rait Avestik; Anneli Saro ja Karl Laumets; Margus Mikomägi ja Toomas Lõhmuste.

XIX Külateatrite festival 2019

Toomas Lõhmuste ja Margus Mikomägi tunnustasid nähtud lavastuste hulgast järgmisi harrastusteatreid ja teatritegijaid

Laureaadid:

Taritu Tubateater (Saaremaa)

Väino Uibo/Peter Karvaš "Mis juhtus Õllepruuli tänaval?" lavastaja Väino Uibo

Läsna Teater (Lääne-Virumaa)

Hella Wuolijoki „Niskamäe naised“ lavastaja Ene Pihol

Kolga T.Õ.N.N. (Harjumaa)

Elo Viiding "Hingelt ära"               lavastaja Terje Varul

Näitlejapreemiad:

AILI SALONG lavastuses „Mis juhtus Õllepruuli tänaval?" Taritu Tubateater
KATRIN PAJU lavastuses „Mis juhtus Õllepruuli tänaval?" Taritu Tubateater
LEA PALLON „Niskamäe naised“ Läsna Teater
RAIDO PARVE „Niskamäe naised“ Läsna Teater
KRISTJAN KAARJÄRV „Tiivarips“ Seasaare Teater
KAIT AIDNIK „Tiivarips“ Seasaare Teater

Žürii eripreemiad:

VÄINO UIBO oskusliku näitejuhitöö eest lavastuses „Mis juhtus Õllepruuli tänaval?"

LÄSNA TEATER eheda põhjamaise atmosfääri loomise eest lavastuses „Niskamäe naised“

TERJE VARUL üllatava vormitajuga naiste maailma loomise eest lavastuses „Hingelt ära"

AX TEATER julguse eest avada igavikuteemasid

SEE Teater järjepidevuse taastamise eest

Katariina Unt ja Rait Avestik tunnustasid nähtud lavastuste hulgast järgmisi harrastusteatreid ja teatritegijaid

Laureaadid:

Jõelähtme LavaGrupp (Harjumaa)
Andrus Kivirähk "Keiserlik kokk" lavastaja Maie Ramjalg

Margus Kobing (Tallinn)
Andrus Kivirähk „Aabitsa kukk“

Näitlejapreemiad:

MEELIS JUHANDI lavastuses “Pink” Salme Vallateater
PRIIT PÕLDMA lavastuses „Keiserlik kokk“ Jõelähtme LavaGrupp

Rollipreemiad:

HELLE VAGA rolli postitöötaja Aino eest lavastuses "Rong" Raasiku Lustiring
SANDER KRUUS rolli kodanik Peeter eest lavastuses "Rong" Raasiku Lustiring
HANNES TALI rolli Gunnar Ploom (Mart Jõul) eest "Tükike minust on osake sinust" Kärla Näiteselts
JÜRI TÕRU rolli kelner eest lavastuses "Tükike minust on osake sinust" Kärla Näiteselts

Žürii eripreemiad:

Partnerluse eest lavastuses „Armuke“ LendTeater
KAIDI KOPPEL JA KARL BUSSOV

Partnerluse eest lavastuses „Keiserlik kokk“ Jõelähtme LavaGrupp
ÜLO LOMP JA TAIMI SAARMA

MAIE RAMJALG lavastaja preemia

Anneli Saro ja Karl Laumets tunnustasid nähtud lavastuste hulgast järgmisi harrastusteatreid ja teatritegijaid

Laureaadid:

Must JaAm (Tartu)
Janno Puusepp "Leivi" lavastaja Janno Puusepp

EHH Teater (Abja, Viljandimaa)
Urmas Lennuk "Boob teab“ lavastaja Andres Linnupuu

Oomeriteater (Tallinn)
Jean-Luc Lagarce "Meie, kangelased" lavastaja Maret Oomer

Näitlejapreemiad:

MARGUS KOBING lavastuses "Meie, kangelased" Oomeriteater
SÖÖREN VANKER lavastuses "Meie, kangelased" Oomeriteater
KRISTI NURMSE lavastuses "Meie, kangelased" Oomeriteater
JANEK VARBLAS lavastuses "Teie ebaõnn on teie endi kätes" Palamuse Amatöörteater
ANNE-MAI TEVAHI lavastuses "Leivi" Must JaAm
TIIA KOKMANN-KONSAP lavastuses "Laudalüürika" Ruusa Näitemängu seltsing

Žürii eripreemiad:

HELI HIIEMÄE kõige kiirema teksti andja lavastuses „Mängime rõõmumäng“ Paide Huviteater
INDIRA VALGE ere suts lavastuses „Mängime rõõmumängu“ Paide Huviteater
ESTA SOKK JA HELGI HERMAN koloriitne duett lavastuses „Kastist välja“ Teater E.H.K.
SAUE VALLA MÄNGUTEATER teatraalse tüdrukute bändi eest lavastuses „Veel üks pilet“

Mari Möldre nimeline preemia.
Külateatrite festivalil annab välja Tabivere vallavalitsus ja volikogu Mari Möldre nimelise preemia.
Sellel aastal pälvis preemia ERKO SILD EHH Teaterist.

VILDE TEATRI preemia

Preemia väljaandjaks on MTÜ Vilde Teater.
Preemia antakse välja igal aastal Külateatrite festivalil.
Preemia antakse kollektiivile või üksikisikule juubeli puhul või pikaajalise ja viljaka töö eest Eesti harrastusteatri maastikul.
Sellel aastal pälvis Vilde teatri tänupreemia Maie Ramjalg.

Festivali toetasid Eesti Kultuurkapital, Eesti Harrastusteatrite Liit, Räpina Paberivabrik

 

XIX Külateatrite festival 2.-4.august 2019 Räpinas, Põlvamaal

Reede, 2.august 2019                                   
13:00 Ruusa Näitemängu seltsing (Põlvamaa)

Olev Anton "Laudalüürika" lavastaja Helje Põvvat (Räpina Kultuurikeskuse teatrisaal)

13:00 SEE teater (Haapsalu, Läänemaa )              
Andrus Kivirähk „Uljas Neitsi“ lavastaja Krista Kütt (Räpina Aianduskooli black-box)                                       

16:00 Teater E.H.K. (Tabivere, Tartumaa)
Galina Lavrinenko „Kastist välja“ lavastaja Esta Sokk (Räpina Kultuurikeskuse teatrisaal)

16:00 Taritu Tubateater (Saaremaa)
Väino Uibo/Peter Karvaš "Mis juhtus Õllepruuli tänaval?" lavastaja Väino Uibo (Räpina Aianduskooli black-box)

16:00 Margus Kobing (Tallinn)
Andrus Kivirähk „Aabitsa kukk“ (Räpina Loomemaja)

17:30 Tornimäe Näiteselts (Saaremaa)
Küllike Veede „Võõras mees majas“ lavastaja Urve Sepp (Räpina Kultuurikeskuse teatrisaal)

17:30 Must JaAm (Tartu)
Janno Puusepp "Leivi" lavastaja Janno Puusepp (Räpina Aianduskooli black-box)

17:30 Rainbow (Tartu)
Annely R. Kallo, Rein Annuk "Talumatu kainus" lavastajad Tiit Alte ja Rein Annuk (Räpina Loomemaja)  

19:00 Vilde Teater (Tartu)
Robin Hawdon "Sviit sünnipäevaks" lavastaja Janno Puusepp (Räpina Kultuurikeskuse teatrisaal)

19:00 EHH Teater (Viiratsi, Viljandimaa)
Urmas Lennuk "Boob teab“ lavastaja Andres Linnupuu (Räpina Aianduskooli black-box)

19:00 Salme Vallateater (Saaremaa)
Aleksander Gelman "Pink" lavastaja Maire Sillavee (Räpina Loomemaja)

Laupäev, 3.august 2019                              
10:00 LendTeater (Elva, Tartumaa)

Harold Pinter "Armuke" lavastaja Jaan Tooming (Räpina Kultuurikeskuse teatrisaal)

10:00 Palamuse Amatöörteater (Jõgevamaa)
Marite H. Bukaite, Lennart Peep "Teie ebaõnn on teie endi kätes" lavastaja Susan Kolde              
(Räpina Aianduskooli black-box)

11:30 Läsna Teater (Lääne-Virumaa)
Hella Wuolijoki „Niskamäe naised“ lavastaja Ene Pihol (Räpina Kultuurikeskuse teatrisaal)

11:30 Saue valla Mänguteater (Harjumaa)
Peter Quilter „Veel üks pilet“ lavastaja Virko Annus (Räpina Aianduskooli black-box)

11:30 Taritu Tubateater (Saaremaa)
Väino Uibo "Pihtimus" lavastaja Väino Uibo (Räpina Loomemaja)                           

13:00 Paide Huviteater (Järvamaa)
„Mängime rõõmumängu“ E.H. Porteri romaani "Pollyanna" põhjal dramatiseerinud Marju Lille
lavastaja Marju Lille (Räpina Kultuurikeskuse teatrisaal)

13:00 Tartu Maarjateater
Loone Ots "Jannseni juubel, ehk August Wiera tuleb Tartusse"
lavastaja Loone Ots (Räpina Aianduskooli black-box)                     

15:00 Kolga T.Õ.N.N. (Harjumaa)
"Hingelt ära" Elo Viidingu luule ainetel, lavastaja Terje Varul (Räpina Kultuurikeskuse teatrisaal)

15:00 Raasiku Lustiring (Harjumaa)
Eneli Sepp "Rong" lavastaja Helle Vaga (Räpina Aianduskooli black-box)

16:30 PadiseRahva Teater (Harjumaa)
Enn Vetemaa "Roosiaed" lavastaja Erika Kaljusaar (Räpina Kultuurikeskuse teatrisaal)                  

17:00 Wäike TantsuTeater MERI (Jõelähtme, Harjumaa)
Hans Christian Andersen "Võitmatu Tinasõdur" lavastaja Merike Kahu (Räpina Aianduskooli black-box)

18:00 Häädemeeste Huviteater (Pärnumaa)
Aire Koop „Seitse surmapattu“ lavastaja Aire Koop (Räpina Kultuurikeskuse teatrisaal)

18:00 AX Teater (Keila, Harjumaa)
"Juudas" Ain Kalmuse romaani ainetel dramatiseerinud Raivo Adlas, lavastaja Raivo Adlas
(Räpina koduloo- ja aiandusmuuseumi hoov. Vihma korral muuseumi saalis)

19:00 Jõelähtme LavaGrupp (Harjumaa)
Andrus Kivirähk "Keiserlik kokk" 1.vaatus, lavastaja Maie Ramjalg (Räpina Kultuurikeskuse teatrisaal)

19:00 Oomeriteater (Tallinn)
Jean-Luc Lagarce "Meie, kangelased" lavastaja Maret Oomer (Räpina Aianduskooli black-box)  

20:30 Pajusi Teater (Jõgevamaa)
Tarmo Kruus "... ja siis tuleb siia KUNINGAS!" lavastaja Tarmo Kruus (Räpina Kultuurikeskuse teatrisaal)

20:30 Viru-Nigula näitetrupp (Lääne-Virumaa)
„Farss isand Pathelinist“ lavastaja Alina Klimova (Räpina Aianduskooli black-box)

Pühapäev, 4.august 2019                                           
11:00 Alle-Saija Teatristuudio (Põlvamaa)

Eberhard Streul „Rekvisiitori tähetund“ lavastaja Ingrid Ulst (Räpina Kultuurikeskuse teatrisaal)

12:30 Kärla Näiteselts (Saaremaa)
"Tükike minust on osake sinust" Ray Cooney näidendi "Igaühele oma" ainetel, lavastaja Marika Paas
(Räpina Kultuurikeskuse teatrisaal)

12:30 Seasaare Teater (Viljandi)
Margus Vaher „Tiivarips“ lavastaja Margus Vaher (Räpina Aianduskooli black-box)